• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Onur Ünlü ,Onur Ünlü Kimdir , Onur Ünlü Nereli , Onur Ünlü kaç Yaşında,Onur Ünlü Ne iş yapıyor. Onur

LeGoLaS

Onursal Üye
Konular
4,885
MFC Puanı
15,790
Onur Ünlü ,Onur Ünlü Kimdir , Onur Ünlü Nereli , Onur Ünlü kaç Yaşında,Onur Ünlü Ne iş yapıyor. Onur Ünlü Kiminle , Onur Ünlü Nerde

onur-unlu-kapak_16_9_1523523886.jpg

Onur Ünlü kimdir? Ünlü yönetmen kaç yaşında ve nerede doğdu? İşte ünlü yönetmenle ilgili merak edilenler

Başta Leyla ile Mecnun olmak üzere hepimizin bildiği pek çok filme, şiire, role ve senaryoya imza atmış Onur Ünlü kimdir? Ünlü yönetmen kaç yaşında ve nerede doğdu? İşte Türk Sİneması'nın son dönemde en çok konuşulan isimlerinden birisi olan ünlü yönetmen Onur Ünlü ile ilgili merak edilenler...

Yönetmen, senarist, yapımcı, şair, müzisyen ve oyuncu gibi farklı kimlik ve sıfatları büyük bir başarı ile taşıyan Onur Ünlü kimdir? Ünlü kaç yaşında ve nerede doğdu? İşte pek çok niteliği bulunan Onur Ünlü ile ilgili az bilinenler…
Projeleri kadar açıklamalarıyla da zaman zaman gündeme gelen Onur Ünlü'nün hayatı pek çok kişi tarafından merak ediliyor. Leyla ile Mecnun dizisiyle ismini geniş bir kitleye duyuran Onur Ünlü’nün bilinmeyenleri…

onur-unlu-instagram1.jpg

ONUR ÜNLÜ KİMDİR?
1973 yılında İzmit’te doğdu. Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi iletişim sanatları bölümünden mezun oldu. Daha sonra ise Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi iletişim bilimleri anabilim dalında yüksek lisans yaptı. 1993-1998 yılları arasında “Ah Muhsin Ünlü” mahlasıyla birçok şiir yazdı. Bu şiirlerini “Gidiyorum Bu” adlı kitapta topladı.
1999 yılında hem senaristliğini hem de küçük bir rol (Umur) oynadığı Deli Yürek dizisi ile televizyon kariyerine de adım attı. Daha öncesinde bir çok kısa film çalışmasında da yer aldı. Onur Ünlü, Samanyolu'nda yayınlanan Beşinci Boyut dizisinin senaristliğini yaptı. Fantastik öğelerle yurdum insanı hikâyelerini harmanladığı filmleriyle adından söz ettiren Onur Ünlü, aynı zamanda Polis ya da İtirazım Var gibi filmlerin de senaristliğini üstlendi. Bir süredir dizi projelerinden uzak kalan Onur Ünlü, 2018 yılında bir döneme damga vuran Gerçek Kesit dizisini beyazperdeye uyarladı.
2006 yılında ilk sinema deneyimi olan Polis adlı ilk sinema filminin yapımcılığını, yönetmenliğini ve senaristliğini üstlendi.
2011-2013 yılları arasında ise Leyla ile Mecnun dizisinin genel yönetmenliğini üstlendi. Dizi birçok başarıya imza attı. Sosyal medyada fenomen haline dönüşen dizi 3. sezon sonunda yayından kaldırıldı. Bu diziye devam ederken 2012-2013 yıllarında ise Şubat dizisinin genel yönetmenliğini yaptı. Daha sonra Ben de Özledim adlı dizinin yönetmenliğini üstlenmiş, aynı zamanda bu dizide Onur Ünlü rolü ile kendisini canlandırmıştır.
16 Şubat 2015 tarihinde yapımcılığını Ay Yapım’ın, senaristliğini ve yönetmenliğini kendisinin yaptığı Beş Kardeş dizisinin ilk bölümü Kanal D’de yayınlanmıştır.16 Mart 2015’te yayınlanan beşinci bölümünden sonra dizinin yayınına ara verildiği ve yeni bölümlerinin Haziran 2015’ten itibaren devam edeceği açıklandı.[1] Haziran 15’te tekrar başlayan dizi, yaptığı (özellikle 7. bölümdeki hapishane sahnesi olmak üzere) siyasi göndermeler sebebiyle kanal ile yapılan 13 bölümlük anlaşma uzatılmayarak, izlenme oranları iyi olmasına rağmen yayından kaldırıldı.
Beş Kardeş’ten sonra “Sinema işine bu filmi yapmak için girdim.” dediği Kırık Kalpler Bankası (Kısaca Bankası) filmini çekti.[kaynak belirtilmeli] 2015 Yılının sonlarına doğru vizyona giren yönetmenliğini Türkan Şoray’ın yaptığı Uzaklarda Arama filminin senaryosunu da yazdı.
Daha sonra Eflatuntv ile birlikte yaptığı kısa, komik, absürd videolar youtube üzerinden yayınlandı akabinde Görünen Adam isimli youtube dizisini çekti. Bu iki proje henüz izleyiciyle buluşmadan senaryosunu da yazdığı Aşkın Gören Gözlere İhtiyacı Yok filminin çekimlerine başladı. Özellikle Kırık Kalpler Bankası filmi için Onur Ünlü takipçileri, sosyal medya üzerinden filmin çekimlerinin bitmesinin üzerinden 1 yılı aşkın bir süre geçmesine rağmen hem hâlâ vizyona girmemesinden dolayı hem de filmle ilgili herhangi bir teaser, fragman olmamasından yakınmışlardı.

onur-unlu-instagram2.jpg

Müzik çalışmaları
Ayrıca Onur Ünlü Leyla ile Mecnun ekibiyle kurulan ve daha sonra “Bizim işimiz bu değil” diyerek rafa kaldırılan Leyla The Band grubunda davulcudur. Grup bir dönem konserler vermiştir.
Filmografisi
1999 Deli Yürek Senarist
Oyuncu (Umur)
Televizyon dizisi
2004 İstanbul Şahidimdir Senarist Televizyon dizisi
2004 Görünmez Adam Senarist Televizyon dizisi
2004 Kalbin Zamanı Senarist
2005 Körfez Ateşi Senarist Televizyon dizisi
2005 Beşinci Boyut Yönetmen
Senarist
Televizyon dizisi
2006 Polis Yapımcı, yönetmen, senarist İlk sinema filmi Aday — Uluslararası İstanbul Film Festivali Altın Lale Ödülü
Aday Sinema Yazarları Derneği Ödülleri En İyi Yönetmen Ödülü
Aday Yeşilçam Ödülleri İlk Film Ödülü
2006 Sırça Köşk Senarist Televizyon dizisi
2007 Çocuk Yönetmen
Senarist
2007 Kör Aşık Senarist Televizyon filmi
2008 Nerede Kalmıştık Yönetmen Televizyon dizisi
2008 Gazi Senarist Televizyon dizisi
2008 Büyük Buluşma Senarist Televizyon dizisi
2008 Güneşin Oğlu Yönetmen, senarist
2009 Kısa’ca Ramazan: Kamil İnsan Yönetmen, senarist Kısa film
2009 Beş Şehir Yönetmen, senarist Antalya Altın Portakal Film Festivali En İyi Senaryo Ödülü
Adana Altın Koza Film Festivali En İyi Senaryo Ödülü
Aday — Uluslararası İstanbul Film Festivali Altın Lale Ödülü
Aday — Sinema Yazarları Derneği Ödülleri En İyi Film Ödülü
Aday — Sinema Yazarları Derneği Ödülleri En İyi Yönetim Ödülü
Aday — Sinema Yazarları Derneği Ödülleri En İyi Senaryo Ödülü
2009 Acemi Müezzin Yönetmen Televizyon dizisi
2009 Acı Aşk Senarist
2011-2013 Leyla ile Mecnun Yönetmen Televizyon dizisi 3. Antalya Televizyon Ödülleri Komedi En İyi Senaryo Ödülü
2011 Celal Tan ve Ailesinin Aşırı Acıklı Hikayesi Yönetmen, senarist Adana Altın Koza Film Festivali En İyi Film Ödülü
Adana Altın Koza Film Festivali En İyi Senaryo Ödülü
2012-2013 Şubat Genel Yönetmen Televizyon dizisi
2012 Tek Ölüm Yetmez Yönetmen Kısa film
2013 Sen Aydınlatırsın Geceyi Yönetmen, senarist 32. İstanbul Film Festivali Altın Lale En İyi Film, En İyi Senaryo, En İyi Kurgu, FIPRESCI Ulusal Yarışma En İyi Film Ödülleri
46. Sinema Yazarları Derneği Ödülleri En İyi Senaryo
2013-2014 Ben de Özledim Yönetmen, oyuncu (Onur) Televizyon Dizisi
2014 İtirazım var Yönetmen, senarist 33.İstanbul Film Festivali En İyi Yönetmen Ödülü
33.İstanbul Film Festivali En İyi Erkek Oyuncu (Serkan Keskin)
2015 Beş Kardeş Yönetmen, Senarist Televizyon Dizisi
2015 Uzaklarda Arama Senarist
2017 Kırık Kalpler Bankası Yönetmen, Senarist
2017 Put Şeylere Yönetmen, Senarist
2017 Görünen Adam Yönetmen, Senarist YouTube dizisi
2017 Cingöz Recai Yönetmen İlk olarak senarisini kendisi yazmadığı bir filmin yönetmeni olmuştur. Film Peyami Safanın eserinden esinlenmiştir.
2018 Dudullu Postası Yönetmen İnternet Dizisi
2018 Aşkın Gören Gözlere İhtiyacı Yok Yönetmen, Senarist
2018 Gerçek Kesit: Manyak Yönetmen
Kitapları
Gidiyorum Bu (Ah Muhsin Ünlü mahlasıyla – Sel Yayıncılık, 2005 – ISBN: 9789755702513)
Bir Sürü Endişe (Sel Yayıncılık, 2017 Söyleşi: Alper Kırklar – ISBN: 9789755702513)