• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Naylon Poşet 25 Kuruş Komik/Yurdum İnsanı Tepkisi

Sezen

Emektar Üye
Konular
692
MFC Puanı
90,050
çok güzel bir paylaşım:) içinde buldundugumuz durum tam bir ironi... insanlıgımız elden giderken poşete takıldı gündem... yazıklar olsun ..

Qasem

Üyeliği durduruldu!
Konular
82
MFC Puanı
110
Eline sağlık :)
LC waikikiye uğradım poşet 40 kuruş. :)
Dedim dün 25 kuruştu heryerde ne ara zam geldi.
Fırsatçılıklarından dolayı aldıklarımı bıraktım.
Evet poşet uygulamasını doğru buluyorum. Lakin bunu fırsatçılığa dönüştürenlerin ürünlwrini almıyorum.parayla hiçbir marketin reklamınıda yapmam...
Bu yüzden by iki guruba boykot...

Bilgi - İnanç - Eylem

Sezen

Emektar Üye
Konular
692
MFC Puanı
90,050
Bu millet yeminle adam olmaz. Lafa gelince herkes şikayetci ama o şikayetci olanlar fırsatcıların önde gideni.

daimy2017

MFC Üyesi
Konular
1
MFC Puanı
0
Poşet uygulaması bence doğru ancak bazı sorunlar var:
1 - Bim, A101 vs 5 kuruşa mal ettikleri poşeti 25 kuruşa satıyor ve artık poşet onlar için en önemli kar kalemi olmuş gibi.
2 - Devlet poşetten vergi alıyorsa burada asıl mesele "poşet vergisi" toplamak, çevreyi korumak değil.
3 - Yapılması gereken bence şu: Naylon poşet marketlerde tamamen yasaklansın, onun yerine toprakta/denizde kolayca eriyebilen kağıt poşet uygulamasına geçilsin (bunu yapan ülkeler var). Kağıt poşetin maliyeti 50 kuruş civarı ise bunun yarısını market (eskiden olduğu gibi) ve devlet karşılasın, 25 kuruşunu da halk karşılasın. Böylece çevreyi koruma maliyetini tamamen halk karşılamaz; çevre gerçekten korunmuş olur; yolsuzluk olmaz (büyük marketler bu işten para kazanmaz)

Sezen

Emektar Üye
Konular
692
MFC Puanı
90,050
daimy2017 zaten üsttekiler senin gibi düşünse ve senin gibi duyarlı insan çogalsa hala bu ülkede umut var dicemde :( zor.....

İlda

Özel Üye
Konular
1,235
MFC Puanı
1,490
çok güzel bir paylaşım:) içinde buldundugumuz durum tam bir ironi... insanlıgımız elden giderken poşete takıldı gündem... yazıklar olsun ..

Kız seni poşetler içinde poz verirken düşündüm bir an düşünsene ne kadar güzel olurdu şimdi onlar düşünsün diye de not düşerdin artık

İlda

Özel Üye
Konular
1,235
MFC Puanı
1,490
Poşet uygulaması bence doğru ancak bazı sorunlar var:
1 - Bim, A101 vs 5 kuruşa mal ettikleri poşeti 25 kuruşa satıyor ve artık poşet onlar için en önemli kar kalemi olmuş gibi.
2 - Devlet poşetten vergi alıyorsa burada asıl mesele "poşet vergisi" toplamak, çevreyi korumak değil.
3 - Yapılması gereken bence şu: Naylon poşet marketlerde tamamen yasaklansın, onun yerine toprakta/denizde kolayca eriyebilen kağıt poşet uygulamasına geçilsin (bunu yapan ülkeler var). Kağıt poşetin maliyeti 50 kuruş civarı ise bunun yarısını market (eskiden olduğu gibi) ve devlet karşılasın, 25 kuruşunu da halk karşılasın. Böylece çevreyi koruma maliyetini tamamen halk karşılamaz; çevre gerçekten korunmuş olur; yolsuzluk olmaz (büyük marketler bu işten para kazanmaz)
Gel de düşünme acaba maksat gerçekten doğayı korumak mı yoksa vergi almak mı diye
Doğa da kendi kendini yok eden poşetlerde var onlardan da kullanılabilir

Sezen

Emektar Üye
Konular
692
MFC Puanı
90,050
Walla kazak aldım bugün sıpaya hediye paketine koydu kız dedi poşet istiyor musun wakiki kikikiki paralımı dedim ..evet diyince gerek yok dedim kız diyo hediye paketide paralı olsaydı diye. Dedim direk elime alırdım:D bilsem poşet parası gerçekten gerekli yere gidecek çevreye harcanacak feda olsun ama gör kimin cebine dolacak ... madem bu kadat cevre düşünülüyor atıl naylon poşet toplansın bir yandan ... amam gec bunları bizlerin hayatı yesadüfle yürüyor bu ülkede

İlda

Özel Üye
Konular
1,235
MFC Puanı
1,490
Walla kazak aldım bugün sıpaya hediye paketine koydu kız dedi poşet istiyor musun wakiki kikikiki paralımı dedim ..evet diyince gerek yok dedim kız diyo hediye paketide paralı olsaydı diye. Dedim direk elime alırdım:D bilsem poşet parası gerçekten gerekli yere gidecek çevreye harcanacak feda olsun ama gör kimin cebine dolacak ... madem bu kadat cevre düşünülüyor atıl naylon poşet toplansın bir yandan ... amam gec bunları bizlerin hayatı yesadüfle yürüyor bu ülkede

Bende geçen o mağazadan kıyafet aldım poşette aldık mecburen 40/krş dedi bu küçük boy fiyatı poşet büyük olsa 2 lira falan diyecekler galiba şimdi zulada poşetim var alışverişe onunla gidecem artık o da unutmasam
Belli oldu artık alışverişe poşetlerle ,çantalarla çıkacaz

Joe.

Emektar Üye
Konular
1,140
MFC Puanı
4,850
Ceplerine götürenler farklı yollarlada götürüyor zaten :D

Sezen

Emektar Üye
Konular
692
MFC Puanı
90,050
Ceplerine götürenler farklı yollarlada götürüyor zaten :D

Biz koyun millet olduğumuz sürece donunu çalsalar haberleri olmayacak o derece yani.. tamam farklı bir çok yoldan götürüyorlar ama poşete kadar göz dikildiyse gerisini düşünemiyorum

Joe.

Emektar Üye
Konular
1,140
MFC Puanı
4,850
Biz koyun millet olduğumuz sürece donunu çalsalar haberleri olmayacak o derece yani.. tamam farklı bir çok yoldan götürüyorlar ama poşete kadar göz dikildiyse gerisini düşünemiyorum

Naylon yerine , kese kağıdı kullansalardı . Sonuna kadar desteklerdim.