• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Müjdat Gezen'e 3 ay 15 gün hapis

Konular
10,476
MFC Puanı
290
Tiyatro sanatçısı Müjdat Gezen, ''Muzurevi'' adlı oyununun senaryosunun kendisine ait olduğunu savunan senarist Dilara Dilek Selek'e ''hakaret'' ettiği gerekçesiyle 3 ay 15 gün hapse mahkum edildi.

Ankara 2. Asliye Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, müşteki Dilara Dilek Selek ve avukatı Güçlü Emre Özgür ile tiyatro sanatçısı Gezen'in avukatı Ali Saim Yapıcı katıldı.

Beyanların ardından Hakim Zeynep Şahin, Müjdat Gezen'i, ''alenen hakaret'' suçunu işlediği gerekçesiyle 3 ay 15 gün hapis cezasına çarptırıldığını söyledi.

Hakim Şahin, cezayı günlüğü 50 liradan toplam 5 bin 250 lira adli para cezasına çevirdiğini açıkladı.

Mahkeme heyeti, hükmün açıklanması ise ertelenmedi.

İDDİANAMEDEN

İddianamede, Müjdat Gezen'in 2 Ocak 2011'de bir gazetede yayımlanan ''Muzurevi Kimin Eseri'' başlıklı haberde, Muzurevi''nin kendisine ait olduğunu savunan şikayetçi Selek ile ilgili, ''Bu kadının eseri nerede yayınlanmış, nerede basılmış? Hiçbir yerde. Benim bir de huzurevim var. Oradaki yaşananları yazdım.

Benim mi ondan çalma ihtimalim yüksek, onun mu benden? Benim yazıp yönettiğim bir eser için para talebini benden yapıyor. Kadın dolandırıcı. Manevi tazminat davası açtım. Kadının eserini de okudum, benimkine benzemiyor. Bu kadar açık dolandırıcılık var mı? Hapse attıracağım'' dediği belirtilerek, ''yayın yoluyla hakaret'' suçunu işlediği kaydediliyordu.