• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Mucizevi Sekine Duası

Konular
2,401
MFC Puanı
2,700
Mucizevi denilebilecek kadar güzel ve faydalı sekine duasını lahutiye.com ailesine çok faydalı olacağı düşüncesiyle paylaşıyorum,birçok kardeşimizin aradığı bir duadır ve Lahuti'ye dilek duaları arasında bu duayada yer veriyoruz

Duanın faziletleri vede okunma şekli şöyledir sevgili lahutiye üyeleri

Aslı vahye dayanan yüksek, sırlı, tılsımlı, feyizli ve kuvvetli duâlardan birisi de sekinedir. Hz. Cebrail Aleyhisselâm Peygamber Efendimizin (S.A.V.) huzurunda bir sayfa indiriyor. Allah'ın altı ismi yazılı bulunan bu esrarlı ve tılsımlı duâ sayfası, Hz. Ali'ye (R.A.) tebliğ ediliyor. Hz. Ali (R.A.), bu hâdiseyi şöyle anlatıyor:
Ben Cebrail'i gökkuşağı gibi semayı kuşatmış olarak gördüm. Sesini işittim. Sayfayı ondan aldım. Sayfada Allah'ın Ferd, Hayy, Kayyum, Hakem, Adl ve Kuddûs isimlerini yazılı buldum.Sekine ile bildirilen ve Allah'ın Ferd, Hayy, Kayyum, Hakem, Adl ve Kuddûs isimlerinden ibaret olan bu altı ismi, Hz. Ali (R.A.) için ism-i azamdır. Bu isimlerden Hakem ve Adl isimleri İmam-ı Azam için ism-i azamdır. Hayy ismi, Abdülkadir-i Geylânî için ism-i azamdır. Kayyum ismi, İmam-ı Rabbânî için ism-i azamdır. Kezâ bu isimlerin tamamının asrımızda bir meyvesi zuhur etmiştir: Risâle-i Nûr. SEKİNE DUASININ OKUNUŞU:Niyet (ne için ve ne maksatla okunduğuna niyet etmek)İstiğfar ( 7 DEFA) Salavat-ı Şerife (7 DEFA)Allah-u Ekber (10 DEFA)Altı Esma (FERDÜN, HAYYUN, KAYYUMUN, HAKEMUN, ADLUN, KUDDÛSUN) her ayetle beraber okunacak.(19 DEFA) Yani besmele çekilir sonra "FERDÜN, HAYYUN, KAYYUMUN, HAKEMUN, ADLUN, KUDDÛSUN." denir ve 1. ayet okunur. Sonra tekrar Besmele, 6 esma ve 2. ayet okunur. Sonra tekrar Besmele, 6 esma ve 3. ayet; sonra tekrar Besmele, 6 esma ve 5. ayet vs. 19 ayet bitene değin aynı şekilde okunur. 6 esma: FERDÜN, HAYYUN, KAYYUMUN, HAKEMUN, ADLUN, KUDDÛSUN.
Seyec'alullâhu bağde usriy-yusrâ.
Ve anetil vucûhu lil hayyil kayyûm.
Ve innallâhe biküm leraûfur-rahim.
İnnallâhe kêne tevvêber-rahîmê.
İnnallâhe kêne ğafurar-rahimê.
Fe innâllahe kêne afüvven kadîrâ.
İnnallâhe kêne semiam-basîrâ.
İnnallâhe kêne alîmen hakîmê.
İnnallâhe kêne aleyküm ragîbê.
İnnê fetâhnê leke fetham-mübînê.
Ve yen surakellâhu nasran azîzê.
İnnê hızballâhi hümül ğâlibûn.