• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Motul ve MV Agusta’dan Global Dev İşbirliği!

Konular
43
MFC Puanı
6,600
image.ashx

Dünyaca ünlü madeni yağ şirketi Motul, efsane İtalyan motosiklet üreticisi MV Agusta ile geniş kapsamlı bir global işbirliği anlaşması imzaladı.

İki dev firma arasında gerçekleşen anlaşmaya göre, İtalyan motosiklet üreticisinin fabrikasının her seviyesinde Motul’un geniş kapsamlı ürünlerinin kullanılması ve bunun yanı sıra tüm MV Agusta motosikletlerinin ilk dolum yağının Motul olması kararlaştırıldı.

image.ashx

Motul’un konuyla ilgili yaptığı açıklama ise şu şekilde "MV Agusta gibi ikonik, efsanevi, ve prestijli bir marka ile gerçekleştirdiğimiz bu yeni ortaklığı açıklamaktan memnuniyet duyuyoruz. Yüksek kalite ve performans, iki şirketimiz arasındaki ortak paydalardır ve iki firma olarak gerçek yarış tutkunlarıyız. Bu işbirliğinin hem yarış pistinde hem de dağıtım ağında kısa sürede meyve vereceğinden kuşku duymuyoruz."

image.ashx

MV Agusta Firmasının Başkan ve CEO’su Giovanni Castiglioni

Türkiye Distribütörünü Korlas’ın yaptığı MV Agusta firmasının Başkan ve CEO’su Giovanni Castiglioni ise şunları ekledi: "Bu işbirliğini, yağ sektörünün önde gelen markasıyla yapılmış basit bir iş ortaklığı olarak değil motosikletlerimizin üretim sürecine yapılan temel bir katkı olarak görüyorum. Her bir dişlinin sadece el ile monte edildiği motosikletimizin yeni anlaşma ile birlikte hak ettiği ürünlere kavuşmasından ötürü memnunum.”

İLK DOLUM ve SERVİS ORTAKLIĞI
Bu işbirliğine göre güvenilir ve yüksek performanslı ürünleriyle bilinen Motul'un 7100 %100 sentetik yağları, fren sıvıları ve soğutucuları, tüm MV Agusta motosikletlerinde ilk dolum yağı olarak kullanılacak. Dünyada 100’den fazla ülkede yer alan Motul firmasının kapsamlı bir dağıtım ağı mevcut. Ayrıca MV Agusta bu özel Global işbirliğinin bir sonucu olarak bundan sonra servislerinde Motul ürünlerini tavsiye edecek.

image.ashx

ENDÜSTRİYEL ORTAKLIK
Bu ortaklığa göre MV Agusta'nın Varese'deki üretim tesisleri, Motul Grubu’nun endüstriyel yağlarının bölümü olan MotulTech ürünlerini kullanmaya başlayacak. Bu yüksek teknoloji yağlar, özellikle sanayi ekipmanının yağlanması ile metallerin işlenmesi ve dönüştürülmesi için geliştirilmekte ve üretilmektedir.

MV Agusta ile yapılan anlaşmaya hidrolik, vites ve kızak yağları gibi sanayi bakım yağları tedariği de dahil edilmiş ve ayrıca parça temizleme & koruma sıvılarının da MotulTech ürünlerinden tedarik edilmesi kararlaştırılmış durumda. Motul'un, tasarımdan nihai ürüne kadar her aşama için uygun bir ürünü bulunması sebebiyle buradaki asıl amaç; MV Agusta'ya "Döküm, Delme, Doldurma" konseptini yansıtan ve tüm üretim sürecini kapsayan verimli düzeyde çözümler sunmak.

image.ashx

MV Agusta Reparto Corse Takımı Leon Camier

YARIŞ ORTAKLIĞI

Hem Motul firmasının hem de MV Agusta’nın yarışlar için uzun süredir tutku ile çalıştıkları açıkça bilinen bir gerçek... Motul’un, FIM Dünya Süperbike Şampiyonası’nda MV Agusta Reparto Corse takımına verdiği destek ile bu yeni yarış ortaklığı devam etmektedir. Ayrıca Leon Camier, WSBK' da Motul'a birçok Dünya Şampiyonluğu unvanı kazandıran yarış konusunda tartışılmaz bir uzmanlık elde edecektir. Bu arada Lorenzo Zanetti ve Jules Cluzel Dünya Supersport Şampiyonası’nda bu destekten faydalanmış olacaklar.

26-28 Şubat 2016 tarihinde Avustralya Philip Adasında düzenlenen serinin ilk yarışından itibaren, tüm MV Agusta 1000 F4 & MV Agusta F3 675 yarış motosikletlerinde özellikle de ünlü 300V yağları ve Motul MC Bakım ürünleri olmak üzere tümüyle Motul ürünleri kullanılmaktadır.

Öyle görünüyor ki Motul ve MV Agusta “Motosiklet” tarihinde yeni efsaneler oluşturmak ve yeni sayfalar açmak için gerekli her adımı bundan sonra birlikte atacak.

Kaynak