Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Ayamutura

Kayıtlı Üye
MFC Üyesi
  • Mesajları
    640
  • MFC Puanı
    1,680
  • MFC Seviyesi

Merhabalar

Daha forum'a yeni yeni alışma evresinde çaylak bir forum kullanıcısı olarak, forum'da ilk aradığım özellik "DARK MOD" olmuştu ama ya ben bulamadım veya yoktu böyle bir özellik....

Ama benim için sorun değildi.Tarayıcı eklentileri sağ olsun......

Aşağıdaki ekran görüntüsünde bu forum dark halini görmektesiniz.

Dark Mod.jpg

Pekiyi siteyi böyle güzelleştiren dark mod neydi (eklenti) cevap aşağıda....

DARK-MOD-2.jpg

Umarım bir gün bu güzel, göz dostu özellik forum'un kendisine gelmesi dileğiyle

Ayamutura

Kayıtlı Üye
MFC Üyesi
  • Mesajları
    640
  • MFC Puanı
    1,680
  • MFC Seviyesi

Bu forum'un başka bir karanlık modu (daha derin bir karanlık ve parlak RGB karşıt renkler (Hİ-Color )

DarkMod-1.png

Bu derin karanlık mod altında açılmış orjinal konu nasıl görünür? sorusuna yanıt

DarkMod-2.png
Dikkat edilirse, konu sahibi forum resmi (siz gençler buna avatar diyorsunuz) derin karanlık tam bir uyum içinde......

Şimdi bu karanlık mod hakkında kısa bilgi verelim

Karanlık mod önbirkaç on yıl boyunca ışık modu. İşlev, amaçlanan bir çözüm değildi, kişisel bilgisayarların geliştirilmesinin ilk aşamalarında yalnızca teknolojinin bir yan ürünü idi. Kişisel bilgisayarın ilk yıllarında, fosforlu monokrom CRT monitörler kullanıldı ve normal koşullar altında, içindeki fosfor karanlık görünüyordu. Fosfor sadece bir elektron ışını çarptığında ateş aldı. Tek renkli olduğu için, ilk bilgisayar monitörleri, kullanılan fosfor tipine göre belirlenen tek bir renk gösterebilirdi - en yaygın olanı yeşil P1 fosforu nedeniyle yeşil monitörlerdi.

Artıları ve Eksileri

Şimdi karanlık mod kullanıcılar tarafından algılanıyor.şık ve şık bir özellik olarak. Böyle bir arayüz daha az anlaşılabilir görünebilir, ama aynı zamanda çok karmaşık, cesur. Ve eğer pazarlama hakkında konuşuyorsak, o zaman tüm bunlar elbette izleyiciyi cezbeder, çünkü siyah çok güçlü bir renktir ve insanların güçlü duygulara sahip olmalarını sağlar. Koyu arka plandaki içerik çok farklı görünebilir.

Ancak, iyi bir tane elde etmek oldukça zor.karanlık modda arabirim. En büyük sorunlardan biri bulanıklaştırmadır. Keskinlikte görsel bir düşüş var. Beyaz bir arka plan üzerinde koyu metin, kural olarak, gözleriniz için daha keskin görünür. Ayrıca görme engelli kullanıcılar için bu özelliğin genellikle tek başına olduğunu bilmek önemlidir. Burada bir halo büyük bir problem haline gelebilir, çünkü beyaz metin koyu arka planda gerçekte olduğundan daha bulanık görünür. Bu özellikle astigmatizma ve / veya miyopi olan insanlar için geçerlidir. Bu tür insanlar için, karanlık modun arayüzleri yetersiz görünebilir ve aslında daha yorgun gözlere yol açabilir. Bu yüzden astigmatizmin tatsız etkilerinden muzdarip insanların, Karanlık Mod değil, hafif bir tema kullanmaları önerilir.

Bilimsel çalışmalar, insan beyninin, negatif kutupluluktan ziyade pozitiflere maruz kaldığında daha iyi çalıştığı sonucuna varmıştır.

Bilimsel alanda karanlık bir arka plan üzerinde parlak metin,Şimdi “karanlık mod” olarak adlandırdığımız “olumsuz kutupluluk”. Tersine, "ışık modu" dediğimiz parlak bir arka plan üzerinde koyu bir metin "pozitif polarite" olarak bilinir.

A. Buchner ve N. tarafından yapılan bir çalışma 2007'de Baumgartner, hız, konsantrasyon ve düzeltici "performans" üzerine odaklanmaya gelince, insan beyninin negatif kutuplamaya değil, olumlu olduğunu savunuyor. Buchner ve Baumgartner, ortam ışığından bağımsız olarak (gündüz veya gece), ışık modu arabirimlerinin metne ve görüntülenen öğelere daha fazla odaklanmanıza izin verirken, karanlık modu arabirimlerinin ayırt edilmesini zorlaştıracağına (arabirimin metin ve görsel öğeleri) inandığını, okuma performansını azaltarak ve sonunda gözlerinizi zorlayarak.

Bunun tamamen zorlayıcı bir nedeni var - koyu zemin üzerine beyaz metin bizim için doğal değil, çünkü kağıda basılan metinden çok farklı.

Başka bir çalışmada olumlu bulundu Ekran polaritesi özellikle ekranlardaki küçük metinleri okumak için kullanışlıdır. Çalışma, bunun bilgi sunumu için kullanılan ekranları kullanan tüm cihaz tipleri için geçerli olduğunu gösterdi, ancak çoğunlukla modern telefonlar için, çünkü tabii ki, metin ve multimedya kullanmanın en yaygın yolu.

Ve bu, yapılan tüm çalışmalar bile değilOlumlu ve olumsuz kutupluluk sorunları ele alındı. Tinker (1963). Radl (1980), Bauer ve Cavonius (1980), Kushman (1986), Gould vd (1986) ve diğerleri, insan beyninin açık renkli bir arka plan üzerinde gösterilen koyu metinleri ve nesneleri algıladığını ve tercih ettiğini tespit etti.

"Okuma ve Okuma" başlıklı bilimsel bir rapordaMiyopi: Nature.com'da yayınlanan Andrea S. Aleman, Min Wang ve Frank Sheffel tarafından hazırlanan Kontrast Polarite Soruları, zıt polaritenin insan gözü üzerindeki etkisini incelemektedir. Sonuç, olumsuz kutupluluğun (karanlık mod) uzun vadede görüşünüze ışık modundan çok daha az zarar vericiydi. Rapor, ışık modunun miyopi gelişimini hızlandırdığını ortaya koymaktadır. “Karanlık mod”, negatif kutupluluk (koyu arka planda görüntülenen parlak metin) miyopi baskılar. Çok iyi ya da kötü?

Artık tercih sizindir.Ben kullanmaktan fevkalede mutluyum.En azından gözlerime parlak beyaz ışık gelmiyor.

Bir gün forum da bu özelliğin olması dileği ile....

Pisadam

herkesin yolu, layığına açık olsun.
CEO
  • Mesajları
    10,876
  • MFC Puanı
    17,917
  • MFC Seviyesi

Eklenti ve işlevi gayet güzel,

Ben şahsen çok beğendim.

Yeni temamızda düşündüğüm bir özellik bu, yeni temamızın ilerleyen sürümlerinde '' Gündüz Modu / Gece Modu '' şeklinde ekleyeceğim.
O zamana kadar bu eklentiyi kullanabilirsiniz. Tüm forum üyeleri için diyorum.

Güzel ve yararlı bu paylaşım için teşekkür ederim @Ayamutura

StigmatA

♣Şeytana Uymuyorum, Sadece Aynı Fikirdeyiz!♠
Administrator
  • Mesajları
    23,719
  • MFC Puanı
    22,533
  • MFC Seviyesi

Bende çok beğendim hoş bir özellik