• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

MegaForum Yöneticisi ve Sohbet.Net Yönetiminden Alcatraz ile Röportaj

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Konular
625
MFC Puanı
10
<Cerberus> Hoşgeldin Alcatraz. Hazırsan başlayabiliriz o halde? :)
<Alcatraz> Elbette..
<Cerberus> Öncelikle Sohbet.Net ve MegaForum adına bize zaman ayırdığın için teşekkür ederim.

<Cerberus> Seni biraz tanıyalım. Alcatraz kimdir? Neler yapar? Nerelere gider? Boş vakitlerinde ne yapar? Kısaca kendinden bahsetmek istermisin?
<Alcatraz> Ben de çok teşekkür ederim bu röportaj için şimdiden size Cerberus Bey :)
<Alcatraz> Adım Kaan, 29 yaşındayım ve Ankara'lıyım. Özel sektörde satış ve pazarlama departmanında çalışıyorum. Hafta içi iş yoğunluğu ile geçiyor, hafta sonları izinliyim ve genelde IRC ve Forum'dayım. Boşta kalan zamanlarımda dart oynamayı çok severim, sevdiğim bir arkadaşımı da alır, dart oynamaya giderim. Doğal alanları çok severim, köpeklerimle birlikte gezintiler yaparız. Onun dışında nadir olarakta gece planlar yaparız arkadaşlarımla.
<Cerberus> Anladığım kadarıyla yoğun bir yaşantıya sahipsin. Peki bir günün nasıl geçiyor?
<Alcatraz> Sabah yataktan kalkabilme telaşı, işe gidiş, iş, mesai bitimi, 19.30 itibariyle sosyal yaşantıya başlangıç diyelim :) Klasik biriyim, marjinal yanlarım yok diyebilirim. Evimde de dışarı planım yok ise odama kapanık takılmayı severim.
<Cerberus> Anlıyorum. Kullanıcılarımızın seni daha iyi tanıması adına biraz kişisel sorular sormak istiyorum.
<Alcatraz> Buyrun Cerberus Bey.

<Cerberus> Hayatında en çok değer verdiğin insan kimdir? Yaşadığın en büyük hayal kırıklığı nedir?
<Alcatraz> Hayatımda en çok değer verdiğim insan, bizleri bu günlere getiren, sevgisiyle, kalbiyle, dualarıyla beni ayakta tutan anacığımdır. Tanrım O'nun yokluğunu göstermesin bana.
<Alcatraz> Hayal kırıklıkları diyince, şu anda forumda aktif olan TAG'ım aklıma geldi : '' Hayal Kırıklıkları Müzesi ''
<Alcatraz> Sanırım çok açıklama yapmak beni üzecektir ama çok hayal kırıklığına uğradım hayatımın her alanında diyebilirim, ya çok iyi niyetliyiz ya da ciddi anlamda tüm terslikleri çeken biriyim...
<Cerberus> Evet annelerimiz en kutsal varlıklar hayatlarımızdaki.
<Cerberus> Hayal kırıklıkları hepimiz yaşıyoruz maalesef. Önemli olan birşeyler öğrenmek diye düşünüyorum.
<Cerberus> Sıradaki soruma geçeyim.

<Cerberus> Alcatraz neler dinler?
<Alcatraz> Aslında çok birbirleri ile alakasız kişileri dinlemeye bayılırım, o yüzden yazacağım sıralama o ne alaka bu ne alaka olmasın :)
<Alcatraz> TÜRK sanatçılarımız olarak; Barış Manço, Cem Karaca, Grup Orhun, Mustafa Yıldızdoğan, Hayko Cepkin, Duman, Murat Göğebakan, Tolga Çandar, Neşet Ertaş, Veli Erdem Karakülah
<Alcatraz> Türk-Moğol ezgilerini çok severek dinlerim, Enstrumantal çok güzel eserler oluyor. Ayrıca TAR sesinin hayranıyımdır ve Azerbaycan Türk ezgilerini severim.
<Alcatraz> Yabancı olarak ise en çok dinlediğim isim Inna'dır.
<Cerberus> Gayet tatmin edici bir cevap. :)

<Cerberus> Peki bugüne kadar en çok beğendiğin ve en son izlediğin film nedir? :)
<Alcatraz> Bu güne kadar izlediğim en güzel film, Sevginin Gücü.
<Alcatraz> En son izlediğim filmin adı ise Kiracı.
<Alcatraz> Pek beğenmedim ama en sonuncu oydu :)
<Cerberus> Anlıyorum. Umarım cevaplar kullanıcılarımızın seni biraz da olsa tanımasında faydası olmuştur. :)

<Cerberus> Alcatraz, Hangi takımı tutuyorsun? Hangi spor dalları ile ilgileniyorsun? Sporla aran nasıldır? Bahseder misin?
<Alcatraz> Galatasaray'lıyım çok şükür.
<Alcatraz> Futbol, basketbol, fitness, masa tenisi ve dart ilgimi çeken spor dalları.
<Alcatraz> Düzenli olarak 5 yıl fitness ile uğraştım.
<Alcatraz> Daha öncesinde profesyonel olarak Gençlerbirliği altyapısında futbol oynadım.
<Alcatraz> Son zamanlarımda ise amatör olarak masa tenisi ve dart oynuyorum. Dart oyununda da klasik oyunları sevmem, favorim cricket'tir. :)
<Cerberus> Anladığım kadarı ile aktif bir sporcu sayılırsın. Ne kadar güzel. :)

<Cerberus> Alcatraz, Hayvansever misindir? Evcil hayvanın var mı?
<Alcatraz> Çok hayvan severimdir.
<Alcatraz> Orjinal hayvanları ve insan kılığına girmiş yapmacık hayvanları çok severim.
<Alcatraz> Evcil olarak 3 adet hayvan beslemekteyim.
<Alcatraz> Köpeklere karşı aşırı ilgim var, 2 Alman kurdu, 1 Jack Russell Terrier cinsi canım var.
<Alcatraz> Daha önce balık besledim, kanarya besledim, muhabbet kuşu besledim.
<Alcatraz> İş yerimden arta kalan yemekleri toplar, yolum üzerindeki ihtiyaç sahibi hayvanlara dağıtırım, herkes bu konuda duyarlı olsa, sokaklarda ağzı dili olmayan bu garip dostlarımızın sesini duymuş oluruz aslında.
<Alcatraz> Bir hayvana yardım etmeniz inanın sizi çok mutlu edecektir.
<Alcatraz> Bunu denemeyenler var ise mutlaka denesinler, hiç bir mutluluğun yerini tutamaz.
<Alcatraz> Yemediğiniz yemekleri, ekmekleri, etleri vs. atmayın, ihtiyaç sahiplerine ulaştırın ricasını burdan iletmiş olalım.
<Cerberus> Ne kadar güzel. Keşke herkes senin gibi düşünebilse. Buradan da çok güzel bir mesaj göndermiş olduk. :)

<Alcatraz> Cerberus
<Alcatraz> Aslına bakarsan, bu manada bizler çok har vurup harman savuruyoruz.
<Alcatraz> Konuyu hayvan severlikten açtığın için hayvanlar için cümleler kurdum ama çok basit şekillerde bir çok insanı da mutlu etmek mümkün.
<Alcatraz> Hepimiz karnı doyan insanlarız, ama sokaklarda onlarca aç insan var ve inanın bir aç insanın karnını doyurmak o kadar zor değil.
<Alcatraz> Fırınlardan günde 1 adet kuru ekmek alıp, ailesine pay eden insanlar varken, ben bu ülkede ne hayvan sevgisinden bahsederim, ne adaletten, ne hukuktan, ne de mutluluktan.
<Cerberus> Duyarlılığın için teşekkür ederim. Buradan insanları da bu konuda biraz duyarlı olmaya davet etmiş olalım.

<Cerberus> Biraz IRC hakkında konuşmak isterim açıkçası.
<Cerberus> IRC ve İnternet ile tanışman nasıl oldu?
<Alcatraz> 2000 senesinde, alt komşum sayesinde oldu.
<Alcatraz> Alt komşum, TTNET IRC Sunucuları Teknik Sorumlusu Raistlin'di.
<Alcatraz> O dönem TTNET baya meşhurdu biliyorsunuzdur.
<Alcatraz> Alt komşum böyle bilgisayar ile içli dışlı biri olunca, yaşımızda küçük, ister istemez onun yanına takılıyorduk..
<Alcatraz> Tabi bu görevde olduğunu epey uzun süre sonra anladım.
<Alcatraz> Bir gün mIRC ile tanıştırdı beni, sohbet ediyorsun falan derken, tabi onların sunucusuna sokmuştu. Aynı zamanda dal.net'e girmeyi de göstermişti.
<Alcatraz> İlk nickim NiCkNaMe_YoK'tu :)
<Cerberus> :D
<Cerberus> K.bakma tutamadım kendimi.
<Alcatraz> Sonrasında da kendimi, Dünya'nın en gerekli şeyi sanıdığım bu IRC sunucularında geliştirme yoluna gittim.
<Alcatraz> TTnet, dal.net derken başlangıç böyle oldu Cerberus Bey..
<Cerberus> Sence neden en gerekli?
<Alcatraz> En gerekli değil, o dönemler en gerekli sandığım şeydi. :) Keşke sanmasaymışım.

<Cerberus> Geçmişte kendi IRC sunucunu kurma düşüncen oldu mu? veya buna yönelik bir çalışman?
<Alcatraz> Evet oldu, mIRCTurk isimli sunucuda idim. Sonrasında silindim ve ciddi anlamda da bir emeğim gitmişti. Sonrasında böyle bir düşünce geçti ve kendi IRC sunucumu kurdum. MuhabbetTR.Net idi ismi. 2 yıla yakın hizmet verdi. Herkesin hatırlamayacağı ama o dönemlerde ciddi anlamda kendi çapımızda iyi işler çıkarttığımız bir kurulum olmuştu. Klasik son bizi de buldu en sonunda tabi, bazı sebeplerden dolayı kapatmak zorunda kaldık.
<Alcatraz> Aslında o dönem, forumdestek.net domainini alarak forum anlamında da ilk ve tek tecrübemi gerçekleştirmiştim. O zaman bu kadar çok forum sitesi yoktu tabi. Eskiler bu domainleri hatırlayacaktır diye düşünüyorum.
<Alcatraz> Uyudun mu Cerberus yoksa..
<Cerberus> Gayet güzel tecrübeler edindiğini düşünüyorum.
<Cerberus> Hayır uyumadım. :) Tam gaz devam Alcatraz. :)

<Cerberus> Peki Sohbet.Net sunucularına gelişin nasıl oldu?
<Alcatraz> Sohbet.Net ile tanışmam aslında epey önce olmuştu. Yani gelmişliğim var anca o dönem merak ve sunucu tanımak adına gelmiştim. Sonra gelmedim. Yakın zamanda gelişim ise 4 ay önce oldu. Arkadaş tavsiyesi ile ki bu isimler parkie, BaskentLi ve FearLeSs'dir. Sonrasında da sağ olsun OxiGeN her konuda destekçimiz oldu, karşılıklı sevgi ve saygı içerisinde burada IRC hayatım devam etmektedir...
<Cerberus> İyi ki geldin diyelim o halde. :)
<Alcatraz> Teşekkür ederim Cerberus :)

<Cerberus> Alcatraz, dikkatimi çeken birşey var. identin genelde ~Tengrist olarak giriyorsun sunucuya, Tengrist nedir?, Neden bu identi kullanıyorsun acaba? Özel değilse açıklayabilir misin?
<Alcatraz> Bana soranlarda oluyor, sen ateistmisin diye. :) Güzel soru.
<Alcatraz> Tengrist, Tengri kelimesinden gelmektedir. Tengri'nin anlamı Bugünki Türkçe'de Tanrıdır. Gök Tanrı inancından gelmektedir. Gök Tanrı inancı ise islamiyet öncesi Türk'lerin inancıdır. Kısaca böyle açıklamak doğru olacaktır Tengri kelimesini.
<Alcatraz> Bu identi kullanma sebebim ise Özüme bağlıyım, bunu da bu şekilde identimde dile getirmek istediğim için, Türk kültürünü yaşatmak için.
<Cerberus> Ne kadar anlamlı. Merak eden kullanıcılarımız da vardır eminim. Onların da merakını gidermiş olduk. :)

<Cerberus> Peki Alcatraz IRC'de hangi odalara girer?
<Alcatraz> Biraz uzun olacak ama sayayım. Forum, Moderator, Röportaj, Rock, Loca, Zurna, Z-chat, Ayna, Ankara, Turkey, Türkiye, Diyalog, Sevgi, Mekan, Rize, Geyik, Ultraslan, operhelp, webmaster.

<Cerberus> Yaklaşık 16 senedir IRC'desin. IRC dünyasında hiç unutmadığın bir olay var mı?
<Alcatraz> Benim sahibi olduğum sunucu zamanında, ısrarla radyo yayınları yapardım. O dönemde de, felaket olaylar olmuştur. Klasik bir radyo yayınında olmaması gereken ne varsa yapardık :) Belli saatlerde alırdım yayını ve epeyce güler, epeyce kopardık.

<Cerberus> IRC yanı sıra şuan MegaForum yönetiminin başındasın. Biraz da MegaForum ile ilgili sorular sormak isterim.
<Cerberus> MegaForum Yöneticisi olarak Forumdaki yükselişi nasıl görüyorsun?
<Alcatraz> O yükseliş oldu ise ne mutlu bizlere. Ekibimizin başarısıdır. Herkes elinden geleni vermeye çalışıyor. Daha da iyi olabileceğine inanıyorum.
<Alcatraz> Zaman içerisinde bu anlamda çalışmalarımız devam edecektir.
<Cerberus> Umarım zamanla daha da iyi olur :)
<Alcatraz> Umarım..

<Cerberus> Yönetim kadrosundan da bahsetmek isterim.
<Cerberus> MegaForum Yönetim kadrosu ile ilgili ne düşünüyorsun?
<Alcatraz> Kadromuz ile alakalı değişikler olabiliyor ancak temelde çekirdek bir kadro oluşturduğumuzu düşünüyorum.
<Alcatraz> Sadece forum sitemiz üzerinde değil, IRC üzerinde #forum kanalımızda da bu oluşturulan sıcak ortamı görmek mümkün diye düşünüyorum.
<Alcatraz> Her şeyden önce bir dostluk ortamı kurmayı hedefledim ve bu oluştu bence.
<Alcatraz> İnsanlar, zevk aldıkları şeyleri yapmayı isterler. Bundan yola çıkarak duruma bakarsak, çalışkan bir kadromuz olduğunu düşünüyorum. Umarım ilerde kullanıcı sayımızın artması ile daha da geniş bir kadro oluşacaktır. Tüm ekibe sevgiler :)
<Cerberus> :)
<Cerberus> Bende kendi adıma keyifli bir ortam olduğunu düşünüyorum. :)
<Alcatraz> Sizler sayesinde oluştu, inşallah katlanarak devam eder bu ortam.

<Cerberus> peki MegaForum ile ilgili gelecekte yapmayı planladığın projeler var mı?
<Alcatraz> Elbette var. Megaforum Buluşması planlıyorum mesela ilk olarak. Zaman belirlemesi vs. yapılmadı ama aklımdan geçen bir olay.
<Alcatraz> Onun dışında, forum sitemiz için genel bir değişiklik planlıyoruz. Tema, logo vs. Bazen kullanıcılarımız sitemizin yavaş olduğundan dert yanıyor, bu anlamda da bir iyileştirme planlıyoruz üst yönetimimiz ile. Umarım en kısa zamanda hayata geçer, geçerse hızlı bir şekilde büyüme sürecinin devam edeceğini düşünüyorum.
<Cerberus> Güzel fikirler bekleyip göreceğiz o halde. :)

<Cerberus> Alcatraz, Röportajımızı bitirmeden önce son olarak MegaForum ailesine bir mesajın var mı?
<Alcatraz> Öncelikle, sana teşekkür ediyorum Cerberus.
<Alcatraz> Soruların ve bu güzel sohbet için...
<Alcatraz> Şimdiden bizleri okuyacak olan kullanıcılarımıza da teşekkürlerimi sunuyorum.
<Alcatraz> Umarım keyif almışlardır, ne yaşadıysam ya da yaşıyorsam en doğru şekilde aktarmaya çalıştım.
<Alcatraz> Megaforum olarak, ekip olarak, kocaman bir aile olarak büyümeye devam edeceğiz.
<Alcatraz> Herkese sevgi ve saygılar...
<Cerberus> Çok keyifli bir röportaj oldu. MegaForum ve Sohbet.Net ailesi adına bize vakit ayırdığın için teşekkür ederim. :)

Konular
756
MFC Puanı
210
Cok güzel ve keyifli bir Röprtaj oldu, hem yapilirken hem okurken cok büyük keyif aldim sahsen :p

Tesekkür ederimm :)

Konular
227
MFC Puanı
540
Guzel olmuş yureginize emeğinize saglik tesekurler:)

Konular
772
MFC Puanı
530
Güzel bir röportaj olmuş emeğinize sağlık. Sorular için Cerberus'a samimi cevaplar için Alcatraz'a teşekkür ederim.

Zeynep1

MFC Üyesi
Konular
941
MFC Puanı
5,250
Gerçektende çok güzel bi röportaj olmuş elinize sağlık :)

Konular
52
MFC Puanı
50
@Alcatraz
İyidir lakin :) çapkınlıkta üstüne yoktur. Kardeşimin :)

Narkoz

MFC Üyesi
Konular
2
MFC Puanı
20
Çok güzel Bir Roportaj Olmus Yapana Adı Geçen Herkese Sohbet.NET Adına Tesekkür Eder Sevgi Sunarım. Elinize Sağlık Arkadaslar Alcatraz ım Kardesim Benim Söyleşi Süper Seviyorum Seni İyi Bak Kendine.. Esen Kalın :)

LeGoLaS

Onursal Üye
Konular
4,885
MFC Puanı
15,790
yenilerinide bekliyoruz

DeStina

MFC Üyesi
Konular
11,091
MFC Puanı
27,850
güzel keyifli hoş sohbet olmuş.emeğinize vaktinize sağlık

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...