• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Kullandığınız Web Tarayıcılarda RAM Kullanımını Bir Tıkla Düşürün.....!

TRWE_2012

Süper Moderatör
Konular
3,091
MFC Puanı
20,830
Merhabalar

Çoğumuz en azından bir veya daha fazla web tarayıcı yazılımlarını sık olarak kullanmakta.Eskiden Navigatör Web Tarayıcı vardı,(yeni nesil bilmez bu ATA Web Tarayıcıyı) çok hızlı işlem yapardı.Daha Firefox çıktı sahneye, tahtını sallamaya başladı Navigatör'ün derken, Google Chrome/Chromium çıktı , bu arada sessizden Opera gelmekte idi.....Daha sonraları, tarayıcı yazılım alanında üç ana ekol oluştu

1.Firefox Tabanlı Web Tarayıcı Türleri
2.Chromium Tabanlı Web Tarayıcı Türleri
3.Opera Tabanlı Web Tarayıcı Türleri...

Sonraları ne oldu ise bunlar sistemlerimizi RAM yönünden zorlamaya başladı.Ve kullanıcı da bir arayışa girdi kendince, hızlı ve az yakan(RAM kaynaklarını minimum kullanan) web tarayıcı var mı? diye..... Ben bu arayıcı grubun başını çekiyordum ta ki benzersiz bir yöntem keşfedene kadar.

Olay basit, kullandığınız Opera, Chrome yada Chromium tabanlı web tarayıcısını açıyorsunuz, hiçbir yere girmeden en üstte boşluğa sağ tıklayıp, açılan sağ menüden "Görev Yönetici'sine" tıklıyorsunuz açılan mini iç pencere'de GPU diye bir kavram var bu aslında harici ekran kartlarının kendilerine ait olan Ram Miktarını, sistemin Ram Miktarı ile birlikte ortaklaşa kullanımına olanak veren bir aşırtma hız yöntemi ama benim gibi tüm bileşenleri ANAKART üzerinde olan ekran kart sürücüsünün ram miktarını sistemin RAM 'inden sağlayan bir sistem için tam bir çıkmaz'a dönüşebiliyor ..... İşte bu GPU'yu inatla 5-6 kez görev yöneticisinden kapatın daha sonra, en az iki boş sekme açın bu sefer tekrar GPU aktif olacak, tekrar inatla kapatın.

Sonuç;

1.Hızlı tepki veren (net bağıntısı yavaş olsa bile) web tarayıcısı
2.En az %15 RAM kazancı.....

EKRAN GÖRÜNTÜLERİ:

Chromium_Chrome.png
Ekran görüntüsündeki geliştirme web tarayıcı gördüğüm/kullanıdığım en hızlısı......

Opera.png
Opera 60

Vivaldi.png
İkinci en hızlısı...Vivaldi 3.0 x86

Charismax

Üyeliği durduruldu!
Konular
3
MFC Puanı
1,990
chrome google optimasyonlu ama her cihazı desteklemiyor ikon olsun emoji olsun görüntüsünü vermiyor. . safari çok iyi onuda her cihazda kullanamıyorsun. opera desen mobilde iyi onunda hantallaştıgı alanlar var.. choremium chrome gibi dursada açık kaynaklı linux felsefesine dayandığı için daha iyi diye düşünüyorum