• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

KPSS Sonuçları Açıklandı

Konular
32
MFC Puanı
1,130
KPSS yerleştirme sonuçları açıklandı. Ortaöğretimden bin 462, ön lisanstan 3 bin 234, lisanstan tercih yapan 5 bin 468 aday devlet kurumlarında kadro ve pozisyonlara yerleşti

ÖSYM'den konuya ilişkin yapılan açıklamada, kamu görevlerine ilk defa atanacaklar için yapılacak sınavlar hakkında genel yönetmelik hükümleri uyarınca, bazı kamu kurum ve kuruluşlarının kadro ve pozisyonlarına yerleştirme işlemlerinin tamamlandığı belirtilerek, yerleştirme sonuçlarının, dün saat 14.15'ten itibaren ÖSYM'nin resmi İnternet adresi https://sonuc.osym. gov.tr açıklandığı bildirildi. Adaylar yerleştirme sonuçlarını T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile öğrenebilecek. Öte yandan sonuçlara göre ortaöğretimden tercih yapan 82 bin 779 adaydan bin 462'si, önlisanstan tercih yapan 98 bin 689 adaydan 3 bin 234'ü ve lisanstan tercih yapan 111 bin 751 adaydan 5 bin 468 aday Devlet Personel Başkanlığı bazı kamu kurum ve kuruluşlarının kadro ve pozisyonlarına yerleştirildi. Bu arada, eğitim bilimleri temel soru kitapçığında yer alan 63. soru ve genel yetenek Türkçe testindeki 11. sorunun iptal edildiği duyuruldu.

Konular
20
MFC Puanı
1,730
O değil de, kpss için birisine puanını sormuştum.
Ne yapacaksın dedi- Adam şaka gibi ya :D
Atayacağım oğlum seni tanıdık vekiller var- diyemedim ya la :D
Hala gülerim :u25

-
Ne yapacağım, değer verdiğim için sordum.
Bileydim az puan aldığını sorar mıydım :sawyer
Bazıları hiç anlamıyor arkadaşlıktan- abilikten
-

Sizin puanınız iyi mi a dostlar :u17