• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Çözüldü Köpek saldırısında ne yapılmalı?

muaythaiboi33

MFC Üyesi
Konular
3
MFC Puanı
0
Selam, teyzemlerde misafirlikteyim dün 2 kuzenimle birlikte bir köpeğe torpil atık kaçtık. (Bölgesinin dışına çıkmaya korktuğu için bizi yalakayamadı) bugun de tek basima kopegin yanindan gecip eve girecektim, kopek bana deli gibi hırladı. Farkettimki bu saldıracak elimdeki cips paketini kafasına attım bağırıp üstüne yürüdüm ve 2 tekme salladım. Sizce köpek saldırısında yapılacaklar nelerdir?

Sindy

Süper Moderatör
Konular
1,472
MFC Puanı
117,140
Bir hayvanın canını durduk yere neden yakmaya calistiniz haklı olarak size saldiracaktir tabiki aynı hataları tekrarlarsinız diye, o da bir canlı sonuçta hayvanlara karşıda sorumluluklarimiz var onları incitmeye hakkimiz yok.

Konular
2,107
MFC Puanı
301,160
Marifet gibi hayvana nasıl zarar verdiğinizi anlatmışsınız ki bu insanlık suçu,bı canlıya hele de size öncesinde zarar vermemiş olmasına rağmen,kusura bakmayın da bırakın köpeği herhangi bir insana durduk yere şiddet uygularsanız o da size tepkisiz kalmaz.Siz köpek saldırısında ne yapacağınızı değil de nasıl insan olabilirim bunu sorgulayın önce.

Escobar

Özel Üye
Konular
19
MFC Puanı
23,010
Marifet gibi hayvana nasıl zarar verdiğinizi anlatmışsınız ki bu insanlık suçu,bı canlıya hele de size öncesinde zarar vermemiş olmasına rağmen,kusura bakmayın da bırakın köpeği herhangi bir insana durduk yere şiddet uygularsanız o da size tepkisiz kalmaz.Siz köpek saldırısında ne yapacağınızı değil de nasıl insan olabilirim bunu sorgulayın önce.
Kesinlikle. Köpekleri saldırgan hale getiren yine insanlar.

TRWE_2012

Süper Moderatör
Konular
3,095
MFC Puanı
20,930
Selam, teyzemlerde misafirlikteyim dün 2 kuzenimle birlikte bir köpeğe torpil atık kaçtık. (Bölgesinin dışına çıkmaya korktuğu için bizi yalakayamadı) bugun de tek basima kopegin yanindan gecip eve girecektim, kopek bana deli gibi hırladı. Farkettimki bu saldıracak elimdeki cips paketini kafasına attım bağırıp üstüne yürüdüm ve 2 tekme salladım. Sizce köpek saldırısında yapılacaklar nelerdir?
Eğer durup dururken bir köpek size saldırı durumuna geçmişse, yapacağınız canınızı korumak için (nefs-i müdafaa sınırları içinde) caydırıcı bir biçimde köpeğe öldürme harici, uyarı niteliğinde canını yakmaktır.Köpeklerin beyinleri "şartlanma" mekanizmasına göre çalışır.Bu da bir sonra ki karşılaşma esnasında köpeğin sizden uzaklaşmasına sebep olur, çünkü öncekinden canının tekrar yanacağını içgüdüsel olarak algılar...

Eğer köpek sürüsünün saldırısına uğrarsanız iki yolunuz var...

1.Kaçarak yüksek bir yere çıkmak....

2.Sürü içindeki ALFA köpeğin hangisi olduğunu belirleyerek, yukarıda anlatılanları uygulamaya çalışmak...

DURUBEY

MFC Üyesi
Konular
3
MFC Puanı
3,330

Sensin köpek....