• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Kitaplardan Alntı

Konular
756
MFC Puanı
210
Bu baslik altinda sevdiginiz Yazarlarin, en begendiginiz sözlerini yazabilirsiniz ;)

Konular
756
MFC Puanı
210
f622c3ca076a7f4e3d6743a311b72fa7.jpg

Konular
772
MFC Puanı
530
kitabı okuyamayanlar veya bitiremeyenler için güzel bir cümle barındırıyor:

- "insan beyninin böyle farklı güçte olması, birinin yazdığını, ötekinin okuyacak kadar bile bir zekâya sahip olmaması çok üzücü."

Oğuz Atay - Tutunamayanlar

Konular
198
MFC Puanı
100
"Hep kendimi dünyanın en garip insanı olarak düşünürdüm. Fakat sonra dünyada ne kadar çok insan olduğunu düşünmeye başladım. Bu kadar çok insan arasında elbet benim gibi biri olmalıydı, kendini benzer yönlerden tuhaf ve kusurlu hisseden. Sonra onu hayal etmeye başladım. Bir yerlerde oturmuş onun da beni düşünüyor olduğunu hayal ettim. Yani eğer bir yerlerdeysen ve bunu okuyorsan ve bunu biliyorsan, evet, bu doğru ben buradayım ve en az senin kadar garibim." Frida Kahlo

Konular
756
MFC Puanı
210

Bir görsen halimi, görecek ne kaldiysa ...
Bana bakinca göremediklerin, seninle kaybolanlardir.

Kahraman Tazeoglu - Bukre Kitabindan ...

Konular
772
MFC Puanı
530
"iyi şeylerin hiçbiri bedava değildi. sevgi bile. herşeyin bedelini ödüyordun. ve eğer yoksulsan elindeki tek nakit kahır çekmekti"

ve dağlar yankılandı - khaled hussein

Opi

MFC Üyesi
Konular
3
MFC Puanı
720
Kaybedilen en kıymetli eşyanın, servetin, her türlü dünya saadetinin acısı zamanla unutuluyor. Yalnız kaçırılan fırsatlar asla akıldan çıkmıyor ve her hatırlayışta insanın içini sızlatıyor. Bunun sebebi herhalde, "Bu öyle olmayabilirdi!" düşüncesi.

K.M. Madonna

keroLayn

Emektar Üye
Konular
756
MFC Puanı
9,160
... yoksa insan mukadder telakki ettiği şeyleri kabule her zaman hazır.
kürk mantolu madonna-s.a

Sade

Emektar Üye
Konular
324
MFC Puanı
38,380
‘’Bazen yaşamın bahşettiği sonsuz olasılıkların içinde kaybolmayı seçerim. Bazen de hayatın anlamını geçen zamana yükler, zaman geçtikçe hayatı anlamsız bulurum. Aklıma gelen şey başıma geldiğinde de şaşırırım. Gerçi yaşamayı bir seçenek olarak değil de eşsiz bir hak olarak algıladığım zamanlar da oldu. Yenildiğim ve güç bulduğum şey ise hep aynı kaldı; yüzleşme anında hissettiğim özgürlük duygusu…’’
Enginar Mevsimi.

Opi

MFC Üyesi
Konular
3
MFC Puanı
720
On bir bin dokuz yüz doksan dokuz küçük balık 'iyi geceler' dileyerek yatmaya gitti. Ama küçük kırmızı balık ne yaptı ne ettiyse uyuyamadı.Sabaha kadar denizi düşündü hep.

-Küçük kara balık

Yazar notu: Çok kısa hikayedir. Vakti olanların okumasını tavsiye ederim.

Opi

MFC Üyesi
Konular
3
MFC Puanı
720
Çok yükseklere çıkamam; bende 'yükseklik' korkusu var. Kimseyi yarı yolda bırakamam; bende 'alçaklık' korkusu var. Hayatta silgim hep kalemimden önce bitti; çünkü kendi doğrularımı yazacağım yere, tuttum başkalarının yanlışlarını sildim.
Beklenen hep geç geliyor; geldiği zaman da insan başka yerlerde oluyor.
Kimseye göstermem üzüntümü. Gündüz gülerim, geceleri yalnız ağlarım.

Oğuz Atay - Tutunamayanlar

Konular
63
MFC Puanı
4,840
Gerçek aşkın korkunç ağırlığını taşıyamayarak, bir köprü gibi çöküp iki kıyısında iki insanı çaresiz bırakan bir ilişki...

Konular
63
MFC Puanı
4,840
Öyle insanlar var ki, kadınlar özellikle, yanlarında yarı ölüler bile dirilir. Güzel kadınlar, kızlar değildir bunlar her zaman. Sıcakkanlıdırlar ama. Ruhları bütündür. Buz gibi bir ruh, öyle yüce birinin yanında, yitirdiği benliğinden bir şeyleri geri kazanabilir.