• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Kadına Şiddete ve Cinsel İstismara Dur Demek İçin Neler Yapılabilir?

İlda

Özel Üye
Konular
1,235
MFC Puanı
1,490
Dünyanın kanayan yarası kadına şiddete ve cinsel istismara dur demek için neler yapılabilir

Qasem

Üyeliği durduruldu!
Konular
82
MFC Puanı
110
Öncelikli olarak ataerkil toplum anlayışından kurtulmalı, eğitim sistemini bu anlamda yeniden dizayn etmeliyiz.
Aileleri bilinçlendirmeli, şiddeti cezalandırmaktan çok meydana gelmesini önleyecek tedbirler almalıyız.
Sebeplerini iyi analiz etmeli her vakıa içinayrı çözüm üretecek birimler ve kurumlar oluşturulmalı..

Bilgi - İnanç - Eylem

Konular
124
MFC Puanı
8,290
Şiddet gösteren erkek kısırlaştırılmalı :sigara

Konular
817
MFC Puanı
190
Şiddet uygulayana daha fazla şiddet uygulanmalı
Cinsel istismarda kesinlikle kısırlaştırmak

Konular
24
MFC Puanı
140
Toplumun büyük bir kesiminde (kabaca %50 ye tekabül ediyor ) şu şekilde algılanmaktadır,

+ kadına şiddet son zamanlarda çok arttı.
- eskiden de vardı.
+ tamam ama şimdi daha da artmış gibi.
- yok, yok eskiden de vardı ama seslerini çıkaramıyorlardı, şimdi sesleri çıkıyor o yüzden sana artmış gibi geliyor.
+ mesele yok yani?
- yok, gayet normal.

Sezen

Emektar Üye
Konular
692
MFC Puanı
90,220
Ben kısırlaştırmadan yana değilim . Zaten cinsel istismarda bulunan bir erkek akıl saglıgı yerinde olmayan hasta ruhlu piskopatlar kısır olur bu kez şiddet gösterisi ile erkekliğini ispatlamaya çalışır.

Her zaman için böyle erkeklerin idam edilmesi taraftarıyım.idam gelse suç oranları büyük ölçüde azalalır. Adam her haltı yiyor sonra yok temyiz yok iyi hal yok cart yok curt bi bakıyorsun 3 ay yatmış öküz gibi beslenmiş hapisde çıkmış aynı haltı yemeye devam ediyor!

Qasem

Üyeliği durduruldu!
Konular
82
MFC Puanı
110
Sezen bende kısırlaştırmadan yana değilim ama idamada karşıyım.
Tecrit yasası çıkartılarak toplumdan tecrit edilmeli...

Bilgi - İnanç - Eylem

Sezen

Emektar Üye
Konular
692
MFC Puanı
90,220
Sezen bende kısırlaştırmadan yana değilim ama idamada karşıyım.
Tecrit yasası çıkartılarak toplumdan tecrit edilmeli...

Bilgi - İnanç - Eylem

İdama karşı asla değilim . Düşün şimdi evlisin çok sevdiğin kızın ve eşin bir piskopat sapık tarafından cinsel istismara ugruyor. Tecrit edilmesini istermisin. Ben böyle durumda empatiden yanayım

Qasem

Üyeliği durduruldu!
Konular
82
MFC Puanı
110
İdama karşı asla değilim . Düşün şimdi evlisin çok sevdiğin kızın ve eşin bir piskopat sapık tarafından cinsel istismara ugruyor. Tecrit edilmesini istermisin. Ben böyle durumda empatiden yanayım
Ben hayatımın ciddi bir kısmını ıslah ve cezaevlerinde geçirdim.
Sevdiğim kıza yetimhanede tecavüz edenleri aynı mezara...
Bu yüzden ben seni anlarım...
Ama bu toplumda bu sapıkları bitirdimi asla...
Evet Elazığda o kurumda bitirdi ama toplumda bitirmedi...
Bu yüzden daha köklü çözümler lazım. Bu geçici bir çözüm...
Kalıcı çözümlere ihtiyacımız var.
Toplumdaki suçlar daha çok ceza evine girmiş çıkmış kişilerce işleniyor. Ceza asla caydırıcı bir şey olamıyor. Dolayısı ile idamda asla caydırıcı olmayacaktır...

Bilgi - İnanç - Eylem

Sezen

Emektar Üye
Konular
692
MFC Puanı
90,220
En azından dünyada pisliklerin sayısı azalacaktır. Bunu savundugumda çok acımasız olduğum söylenir ama hiç olmaSa insanlar idamla az da olsa caydırıcılık olur diye düşünüyorum.

ala'turka

MFC Üyesi
Konular
7
MFC Puanı
30
Zayıfın güçsüzün koruyucusu elbette devlettir
Eğitimiyle, cezai düzenlemeleriyle gereken yapılmalı

Sezgin-X-

MFC Üyesi
Konular
112
MFC Puanı
0
Kanita karsi idam kesinlikle gelmelidir

SM-A710F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Liva

Özel Üye
Konular
11
MFC Puanı
5,220
Şiddeti eğitimli/eğitimsiz diye adlandırmak çok zor. Bugün eğitimi çok yüksek olanlarda şiddet uyguluyorlar. Şiddet sadece kadınlara karşı değil bütün canlılara uygulanmaya başladı. Bu insanların psikolojik sorunlarında artış olduğunu gösterir. Şizofren rahatsızlığı olan insanların sayısı bir hayli arttı.Bu insanların bir kısmı ne toplum tarafından nede kendisi tarafından şizofren olduğu bilinmiyor. Şiddet eğilimli insanların büyük bölümü çocukluğunda şiddeti yaşamış kişilerdir. Önce ailelerin eğitilmesi lazım. Çocuk yetiştirmede psikoloji eğitimini öğrenip karşılıklı uygulamaları her iki taraf için yararlı olur

İstismar konusunda taviz tavizi getiriyor. Cezasını çektikten sonra çıkıp eskiye dönüp devam edenlerin sayısı çoğalıyor...İdam edildiğini görenler belki cesaret noktasında geri adım atarlar....