• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi

mum

Özel Üye
Konular
2,214
MFC Puanı
1,030
KemerburgazLogo.png

Hakkımızda
İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi (İKBU) 2008 yılında, Mehmet Altınbaş Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından kurulmuş; ilk öğrencilerini 2011-2012 akademik yılında alarak eğitim-öğretim hayatına başlamıştır.

Kısa zamanda gerçekleştirdiği atılımlarla hızla büyüyen İKBU “Bilim Farkıyla Önde” imzasıyla, 2015-2016 akademik yılında, 8 fakültesi, 3 enstitüsü ve 2 meslek yüksekokulu, 1 yüksekokul bünyesinde, 23 lisans, 19 ön lisans, 6 yüksek lisans ve 2 doktora programı yürütmektedir.

İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi, akademik kadrosu ve yetiştirdiği değerler ile bilgi üretmeyi, ürettiği bilgiyi toplumla paylaşarak ülke değerlerini zenginleştirmeyi kendisine misyon kabul etmiş; ulusal ve uluslararası alanda “bilim farkıyla önde” olma hedefi ile çalışmalarını sürdürmektedir.

Uluslararası eğitim sistemleri ile paralel bir program izleyen İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi, teknolojik gelişmeleri eğitim ve öğretim hayatına hızla aktarmaktadır. Dinamik, yenilikçi ve araştırmacı akademik kadrosu ile özgüven sahibi, hayata geniş bir perspektiften bakan, bilgi ve teknoloji çağı ile uyumlu yeni yüzyılın parlak gençlerini yetiştirmeyi amaçlamaktadır.
Vizyonumuz
Bilgi ve belge hizmetlerini, uluslararası standartlarda, çağdaş ve evrensel normlarda sağlayarak en son teknoloji ile bilimsel ve entelektüel faaliyetlere destek veren modern bir kütüphane olmak.

Misyonumuz
Sürekli gelişim ve değişim prensibini ilke edinmiş, örnek bir üniversite kütüphanesi olarak akademik personel, öğrenci ve diğer kullanıcılar için gerekli olan materyalleri sağlamak, düzenlemek ve kullanıcılara en yararlı ve en hızlı şekilde sunmak; sahip olduğumuz bilgi kaynakları ve hizmetlerimizle üniversitemiz ailesi ve çevre halkının yanı sıra, Türkiye ve dünyadaki araştırmacıların bilgi ve belge ihtiyaçları için önemli bir başvuru merkezi olmak; elektronik ortamda da kullanıcıların bilgiye erişimlerini sağlayarak eğitime direk katkıda bulunmak.

Genel Kurallar
  • Kütüphaneye yiyecek ve içecekle girilmemeli (şişe su hariç), tütün mamulleri içilmemelidir.
  • Kullanıcıların kütüphaneye girerken cep telefonlarının sesini kapatmaları zorunludur.
  • Karellerde grup çalışması yapılmamalı ve sesli olarak çalışılmamalıdır.
  • Kitaplar raflara LC sınıflama sistemine göre yerleştirilmektedir. Raftan alınan kitaplar yerleştirilmeye çalışılmamalı, masalar üzerinde bırakılmalıdır.
  • Kütüphanedeki yayınlar elektronik güvenlik sistemi ile korunmaktadır. İzin almadan kütüphane dışına yayın çıkarılmamalıdır. Gerekli görüldüğü takdirde her türlü çanta ve özel eşya kütüphane personeli tarafından aranabilir.
  • Kütüphane kurallarına uymayanlar, güçlük çıkaranlar, kütüphane çalışanlarının görev yapmalarını engelleyenler, kütüphane içinde disiplini ve sükuneti bozanların kütüphane görevlisi tarafından kütüphaneyi terk etmeleri sağlanır.
  • Kütüphane içinde sahibi belli olmayacak şekilde çanta veya özel eşya bırakılamaz. Kütüphanede bırakılan ya da unutulan eşyalar kütüphane personeli tarafından güvenliğe gönderilir ve hiçbir sorululuk kabul edilmez.

Fakülteler
Diş Hekimliği Fakültesi
Eczacılık Fakültesi
Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi
Hukuk Fakültesi
İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi
Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi
Tıp Fakültesi

Tel: (0 212) 604 01 00 Faks: (0 212) 445 81 71
Mahmutbey Dilmenler Caddesi, No:26, 34217 Bağcılar - İSTANBUL
E-posta: info@kemerburgaz.edu.tr

İletişim