• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

irc.zurna.com.tr / burada sohbet zil zurna!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Supremacy

MFC Üyesi
Konular
4
MFC Puanı
0
Merhaba,

Bir süredir açik olan zurna.com.tr sunucumuzun alt yapi faaliyetlerini bugün itibariyle tamamlamiş bulunuyoruz sevgili dostlarimiz.

Bu kendi içerimizde oluşturduğumuz yapilanmanin bir bölümünü sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyacağimizi belirtmek isteriz.

Sevgili dostlarimiz; Zurna.com.tr yönetimi olarak inan ki kaybedicek en ufak bir vaktimiz yok, bunun için epey bir süredir geceli, gündüzlü caliştik, calişiyoruz, calişmaya da devam ediceğiz. Bunun neticesinde meyvelerini aldiğimiz zamanlari hep birlikte göreceğiz insallah.

Zurna.com.tr domaini üzerinde bir takim faaliyetler göstermeye karar verdiğimiz de kendimize bir ilke edindik. Bu ilke neydi ? Herkesden farkli olmak, alişagelmişin dişina cikmak. Zurna.com.tr yönetimi olarak temel ilkemiz farkli misyon ve vizyon sahibi olmaktir. Bu değişiklik ve farkliliklardan biraz sonra bahsedeceğim ve ne demek istediğimizi, ne yapmak istediğimizi daha kolaylikla anliyabileceksiniz.

Olumlu ve olumsuz her türlü düşüncenizin bizim için işik tutucu, yol gösterici olacağinida belirtmek isteriz.

Öncelikle sunucumuz hiyerarşik sistemden oluşmaktadir. Bu hususa titizlikle önem vericeğimizi belirtmek isteriz.

Sunucu üzerinde ki hiyerarşi sistemimiz şu şekilde işlemektedir;

Her yönetici bulunduğu birim üzerinde tam yetkilidir. A birimi B’den, B birimi C’den tamamiyle bağımsız olarak çalışmaktadır. Sunucu birimlerinin bağlı olduğu üst mevkii Birimler Sorumlusu’dur. Birimler sorumlusunun da bağlı olduğu birim, Genel Sorumludur.

Kisaca yönetimimizden bahsedicek olursak;

Founder and Ceo: abernathy
Senior Managers: thoth, YaFeS
Senior Adviser: blizzard
Techical Department: Sephiroth
IRCd Department: jiX, Nammed
Web Department: Supremacy, network
Chan Department: Yeto
Nick Department: drug
Help Department: Xr

Belirtmek isteriz ki; yönetimimiz de bulunun her arkadas kendi birimi dahilinde çok değerli arkadaslarimizdir.

Sunucu web temamiz; Zurna.Com.TR Portal | Burada sohbet zil zurna! şeklindedir. Gerekli düzenlemelerden sonra tamamen aktif olacaktir.

Sunucu yardim kanalimiz yillardan beri hepimizin alişagelmişin disinda #Bladerunner kanalimiz olucaktir. Oper/Admin arkadaslarimiz sizlere bu kanaldan yardimlarini sağliyacaklardir.

Bunu söylemekte herhangi bir sakinca görmüyorum sevgili dostlarimiz, yönetimimizin takip kanali yine alişgelmişin dişinda #notepad kanali olucaktir.

Zurna.com.tr yönetimi olarak şunu belirtmek isteriz ki; şeffaf bir yönetim olucağiz. Bunu zaten zamanla görüceğinizi biliyoruz, siz değerli dostlarimizin.

Türk sunucularda bugüne kadar fazla denenmeyen bir sistem olarak da yonetimimiz de "Yonetim Danismani" sistemi olucaktir. Bu sistemin diğer sunuculara örnek, bizlere daha faydali, ilerisi için de bir işik olabileceğini düşündük. Umarim faydasini görürüz.

Nacizane fikirlerimiz/ilkelerimiz;

Internet chat portalı kurulduğu günden bu yana Chat platformları olarak birçok portalın başarılarına ve başarısızlıklarına hepimiz tanıklık etmişizdir. Kimi sunucular bazı uygulama ve hükümleri ile takdir edilirken, kimi sunucular ise yaptırımları ile hor görülmüştür. Günümüze kadar açılan küçüklü-büyüklü Chat sunucuların da, yönetim veyahut özel kişiler çeşitli vaatlerde bulunmuştur. Bunların kimi yerine getirilmiş, kimi ise sadece sözde kalmıştır.

Zurna.com.tr yönetimi olarak esas alınan temel ilkemiz; hayal ürünü olan, samimiyetten uzak, çıkar güdümlü, kişilerin onurlarını zedeleyecek hiçbir vaat ya da sözde bulunmamaktır.
Zurna.com.tr yönetimi olarak, yapısı itibarı ile Real olmayan bir dünya da olsa, bu dünyaya tanıklık eden herkesin, din, dil, ırk, cinsiyet ayrımı yapılmadan, önce insan oluşu göz önünde bulundurulup buna göre hareket edilmesi prensip olarak belirlenmiştir.
Bu güne kadar bazen bizzat kendimizin bazen de yakınımızdaki kişilerin Chat portalların da tanıklık ettiği çeşitli olumsuz tutumlar vardır. Bunlar ise;

Abartılmış maddi çıkar;

Her chat portalının belirli bir gider durumu vardır. Bu kaçınılmaz bir gerçektir. Yine de hepimizin tahmin edeceği üzere bu gider astronomik rakamlar ile ifade edilmemektedir. Gider dengesini sağlamak için hamlede bulunan kişiler yadırganmamaktadır. Tabii ki, bu dengeyi sağlamak için Chat portallarını tamamen çıkara dönüştürerek abartılmış meblağlar ile sağlamaya çalışmak ise, Chat portallarının nihai amacı olan “Sohbet ortamı” tanımını “Yazar kasa” tanımı ile yer değiştirtmektedir. Zurna.com.tr Yönetimi olarak abartılmış maddi çıkar felsefesi ile hareket etmek, kuruluş amaçlarımız arasında yer almamaktadır.

Bilinçsiz yönetim ve yönetiliş tarzı;

İster IRCd/Services, ister işletim sistemi olarak ya da kişiler arası iletişim olarak belirli bir seviye ve denge sağlanması prensibimizdir. Yönetimde olsun veyahut olmasın, herkesin sohbet etme hakkı olduğunun farkında olunup, kullanıcıların yönetimden bu çerçevede karşılık göreceği ve belirli bir seviye korunduğu takdirde yönetim ve kullanıcılar arasında hiçbir uyumsuzluk dengesi söz konusu olmaması prensip alınmıştır.

Karşılığı olmayan emekler;

Kullanıcılarımızın yönetim kadrosunda yer almak amacı ile saygı ve sevgi çerçevesinde, başka kimsenin hakkına müdahale de bulunmadan, bilgileri doğrultusunda Zurna.com.tr portalı için yapmış oldukları her olumlu hamle yönetimimiz tarafından taraf tutulmaksızın değerlendirilip zaman içerisinde yapılan emeklerin karşılığının verilmesi temel ilkelerimizdendir.

Bilgisiz kullanıcıların belirli destek ile mevki sahibi olmaları;

Şu an yönetimimizde yer alan ya da gelecek zaman içerisinde kullanıcılarımızdan seçeceğimiz yöneticilerden hiç kimsenin, sadece yakını olması ya da başka bir çıkar gözeterek başka birisini bulunduğu konumdan üst düzey konumlara taşınmaması temel ilkelerimizdendir.

Bilinçsiz kullanıcıları yönlendirmedeki başarısızlıklar;

Yönetimdeki arkadaşlarımızın, sohbet etme amacı ile Zurna.com.tr sunucusunda bulunup ircd/services konusunda yardıma ihtiyacı olan kişilere gerekli desteği ve bilgiyi sağlaması temel prensiplerimiz arasındadır.

Uzun bir sürenin meyvesi olan Zurna.com.tr projesi hayata geçmiştir. Yukarıda belirtmiş olduğumuz prensipler, vazgeçilmez ilkelerimiz arasında yer alıp, Zurna.com.tr sohbet portalı bu ilkeler doğrultusunda işlevselliğini sürdürecektir.

Saygilarimla,​

Nokta

Özel Üye
Konular
71
MFC Puanı
400
başarılarınızın devamını diliyorum kardeşim

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...