• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

İnsanın Nerede ve Ne Zaman Öleceği Belli Olmaz

Pamira

Moderatör
İçerik Üreticisi
Konular
2,801
MFC Puanı
60,560
Süleyman Aleyhisselam yanında bir kişi ile oturmakta idi. Bir kimse gelerek o zata öyle hiddetli baktı ki, adam korkudan ne yapacağını bilemedi. Hiddetle bakan insan gittikten sonra o adam Süleyman Aleyhisselamdan o gelenin kim olduğunu sordu. Hazreti Süleyman onun Azrail olduğunu ve kendisinin canını almaya geldiğini söyledi. Adamın korkusu daha da artmıştı:

- Ya Süleyman! En kısa zamanda beni Çin diyarına yetiştir ki, onun elinden kurtulayım. Ondan çok korkuyorum, dedi.

Süleyman Aleyhisselam, hemen rüzgara emir verdi. Adamı bir anda Çin’e yetiştirdi. Biraz sonra Azrail Aleyhisselam tekrar Süleyman Aleyhisselamın yanına uğradığında, Süleyman Aleyhisselam:

- Ya Azrail, neden o adama ters ters baktın. Senin bakışından adam çok korktu, dedi.

Azrail Aleyhisselam da:

- Cenabı Allah bana onun ruhunu Çin’de almamı emir buyurmuştu. Fakat ben onu hala burada sizin yanınızda görünce, neden öleceği yere gitmedi diye kızdım. Fakat kısa zamanda Çin’e gelmiş, ben de şimdi onun ruhunu Çin’de aldım da geliyorum, dedi.

İşte böyle, insanın nerede ve ne zaman öleceği bilinmediği gibi-, nasıl ‘öleceği de meçhuldür. Her zaman hazırlıklı olmak müslüman için tek çıkar yoldur.