• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Çözüldü İkinci el ürün sattım, sorun yaşar mıyım?

Kadir.20

MFC Üyesi
Konular
2
MFC Puanı
20
Arkadaşlar iyi geceler ben kendi üstüme kayıtlı faturalı bir tablet sattım faturadan sattığım şahıs illegal bir şey yapabilir mi veya kötüye kullanabilir mi satış sözleşmesi yapmadım şimdiden teşekkürler beni aydınlatırsanız sevinirim.

Pisadam

CEO
Konular
1,150
MFC Puanı
20,460
Merhaba,

BTK'nın bu yönde bir zorunluluğu var '' tüketicinin söz konusu değerlemeyi kabul ettiğine dair onayını yazılı olarak ya da kalıcı veri saklayıcısıyla almalıdır. ''

Genelde telefoncularda bu durum şöyle işleniyor;

A4 kağıdının orta üst bölümüne kimlik fotokopisi çekilir, altına telefonun imei numarası yazılır ve hemen altınada şuna benzer bir ibare geçer
- kendi rızamla 5.000 tl'ye xxxx T.C numaralı kişiye sattım - yazılır ve altınada sizden imza istenir. Satıcı imzaladıktan sonra satış gerçekleşir.

Bu hem alıcı hemde satıcı için güvenli bir satış demektir. Bu sözleşme her ikisinide korur.

İllegal faaliyetlerde sorun yaşamanız mümkündür.

Kadir.20

MFC Üyesi
Konular
2
MFC Puanı
20
Merhaba,

BTK'nın bu yönde bir zorunluluğu var '' tüketicinin söz konusu değerlemeyi kabul ettiğine dair onayını yazılı olarak ya da kalıcı veri saklayıcısıyla almalıdır. ''

Genelde telefoncularda bu durum şöyle işleniyor;

A4 kağıdının orta üst bölümüne kimlik fotokopisi çekilir, altına telefonun imei numarası yazılır ve hemen altınada şuna benzer bir ibare geçer
- kendi rızamla 5.000 tl'ye xxxx T.C numaralı kişiye sattım - yazılır ve altınada sizden imza istenir. Satıcı imzaladıktan sonra satış gerçekleşir.

Bu hem alıcı hemde satıcı için güvenli bir satış demektir. Bu sözleşme her ikisinide korur.

İllegal faaliyetlerde sorun yaşamanız mümkündür

Alıcı böyle bir belge talep etmedi. Acaba nasıl illegal birşey olur söyleyebilir misiniz iyi günler

Pisadam

CEO
Konular
1,150
MFC Puanı
20,460
Alıcı böyle bir belge talep etmedi. Acaba nasıl illegal birşey olur söyleyebilir misiniz iyi günler

O ürün üzerinden illegal bir faaliyet yapıldığını düşünün. Terör, hırsızlık vs vs aklınıza ne gelirse.

Alıcı gözünden bakacak olursak, yarın bir gün siz gidip savcılığa suç duyurusunda bulunabilirsiniz telefonum çalındı diye. Alıcı kişi sizden telefonu satın aldığını ispatlayamaz. Bu yüzden alıcının bunu yapması çok daha doğru olur. Sizin açınızdan yukarda dediğim gibi bir problem yaşanmadığı sürece sorun yok.

Kadir.20

MFC Üyesi
Konular
2
MFC Puanı
20
Evet bende öyle düşündüm dediğiniz suçlara karşın çalındı diyebilirim bunu ispatlayamaz. Çok teşekkür ederim biraz rahatladım. Satış sözleşmesi alıcıyı koruyor diye okumuştum. O yüzden benimde pek içime sinmedi. Bana vakit ayırdığınız için teşekkür ederim;)