• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

vB Eklenti ibProArcade 2.7.3+ - vBulletin 3.6.x / 3.7.x / 3.8.x / 4.0.x / 4.1.x / 4.2.x

Pisadam

CEO
Konular
1,150
MFC Puanı
20,450
ibProArcade 2.7.3+ - vBulletin Arcade Oyunlar - vBulletin 3.6.x / 3.7.x / 3.8.x / 4.0.x / 4.1.x / 4.2.x ve Türkçe Dil Dosyası ile Birlikte

Açıklamalar

vBulletin sisteminde geliştirilmiş oyunlar eklentisidir. Bu eklenti ile forum üyeleri kendi aralarında oyunlar oynayabilir aynı zamanda turnuvada düzenleyebiliyorlar.
Sade ve kolay bir kurulumu vardır. Ben aşağıda nasıl kurulduğu ile ilgili detaylı açıklama yaptım, takıldığınız yerlerde yazarsanız yardımcı olurum.

Kurulum Aşamaları;

1) İndirdiğiniz Zip dosyasında bulunan Upload klasörünün içindekileri Forumunuzun kurulu olduğu dizine atın.

2)
Dosyaları attıktan sonra '' arcade '' klasörürün izinlerini CHMOD 0777 yapın.

3) product-ibproarcade.xml dosyasını; Admin Panel / Pluginler & Ürünler / Ürün Yönetimi bölümüne tıklayarak en altta bulunan Ürün Ekle/Yükle kısmından yükleyiniz.

Tema Editlemesi

AdminCP / Stiller ve Temalar / Temalarda Ara / navbar

navbar templatesinde;

vBulletin 4 sürümü için

şu kodu ara
PHP:
<li><a href="calendar.php{vb:raw session.sessionurl_q}">{vb:rawphrase calendar}</a></li>

altına Ekle

PHP:
<li><a href="arcade.php{vb:raw session.sessionurl_q}">Oyunlar</a></li>

vBulletin 3 Sürümü için;

şu kodu ara

PHP:
<td class="vbmenu_control"><a href="calendar.php$session[sessionurl_q]">$vbphrase[calendar]</a></td>

altına ekle

PHP:
<td class="vbmenu_control"><a <li><a href="arcade.php$session[sessionurl_q]">Oyunlar</a></li>  </td>

Uyarı:

Kurulumu bitirdikten sonra şu adımı mutlaka uygulamalısınız.

Admin Panel / Arcade / Group Permissions bölümünden her üye grubu için izin vermeniz gerekmektedir. İzin vermediğiniz üye grupları oyun oynayamaz bu yüzden oynamasını istediğiniz üye gruplarına mutlaka izin vermelisiniz.

ibProArcade Türkçe Dil Dosyası

Kurulum:
1) İndirdiğiniz Zipli klasörü açın.
2) .xml dosyasını admin AdminCP /
Diller & Cümleler / Dil Yükle / İndir bölümünden kullandığınız dil paketi üzerine yazdırın.
3) lang_Arcade_tr.php dosyasını FTP'den arcade/lang klasörü içine atın.
4) AdminCP /
Oyun Portalı / Ana Ayarlar kısmından dil seçeneklerinde Türkiyeyi seçiniz.

Oyunları bu linkten indirebilirsiniz:
http://www.mom2mom.ca/ipbb/arcade/

Kamreva

MFC Üyesi
Konular
0
MFC Puanı
40
Hallettim xml den kaynaklı bir sorundu.

ReaL

MFC Üyesi
Konular
6
MFC Puanı
20
Pisadam

bunu siteye kurdum .tar uzantılı oyunlarda yüklüyorum ancak bazılarında sarı ünlem çıkıyor bir fikrin varmı bir sorun olurmu oyunlarda v32 oyun falan diyor ondanmı acaba

Vabpzj.png

Pisadam

CEO
Konular
1,150
MFC Puanı
20,450
@Pisadam

bunu siteye kurdum .tar uzantılı oyunlarda yüklüyorum ancak bazılarında sarı ünlem çıkıyor bir fikrin varmı bir sorun olurmu oyunlarda v32 oyun falan diyor ondanmı acaba

Vabpzj.png

v32 olup oyunları kaydetmeme gibi bir problem mevcuttu sanırım en son bu tür hataları yaşayan çok kişiye rastlamıştım. Şahsen kullanmıyorum ama şöyle bir önerim olabilir;

Hangi sürüm kullandığını bilmiyorum ama tüm dosyaları son sürüme yükseltmeni tavsiye ediyorum ve gamedata klasörünün CHMOD değerinin 777 olmasına dikkat etmelisin.

Gelişmeleri yazarsan, çözüm üretebiliriz.

ReaL

MFC Üyesi
Konular
6
MFC Puanı
20
v32 olup oyunları kaydetmeme gibi bir problem mevcuttu sanırım en son bu tür hataları yaşayan çok kişiye rastlamıştım. Şahsen kullanmıyorum ama şöyle bir önerim olabilir;

Hangi sürüm kullandığını bilmiyorum ama tüm dosyaları son sürüme yükseltmeni tavsiye ediyorum ve gamedata klasörünün CHMOD değerinin 777 olmasına dikkat etmelisin.

Gelişmeleri yazarsan, çözüm üretebiliriz.

ibProArcade 2.7.3+ sürümü kurulu sitemde daha yeni kurdum zaten gamedata klasörünü chmodunu 777 yaptım bakalım nolcak v32 oyunlarda nedne sorun çıkartıyor zaten onu anlamadım

birde forumhomede kayan şampiyonlar eklentisini arıyorum varsa elinde atarmısın

qMr6pQ.png

Pisadam

CEO
Konular
1,150
MFC Puanı
20,450
ibProArcade 2.7.3+ sürümü kurulu sitemde daha yeni kurdum zaten gamedata klasörünü chmodunu 777 yaptım bakalım nolcak v32 oyunlarda nedne sorun çıkartıyor zaten onu anlamadım

birde forumhomede kayan şampiyonlar eklentisini arıyorum varsa elinde atarmısın

qMr6pQ.png

Oyunu kurup incelemediğim için v32'nin neden sorun yarattığı ile ilgili bir fikrim yok maalesef.

Onu eklenti ile değil kendin de yapabilirsin '' marquee '' kodu ile.

Bir kaç örnek vereyim sana;

Yazının sağdan sola kaymasını istersen şu kodu kullan;

HTML:
<marquee direction=right>MegaForum Pisadam</marquee>
Yazının soldan sağa kaymasını istersen şu kodu kullan;
HTML:
<marquee>MegaForum Pisadam</marquee>
Daha iyi olsun istersen de sana şu kodu kullanmanı tavsiye ederim;
HTML:
<marquee onmouseover="this.scrollAmount=2" onmouseout="this.scrollamount=4" scrollamount="4">MegaForum Pisadam</marquee>
Son verdiğim kod ile yazı sağdan sola doğru onmouseout değerine göre hızlı/yavaş kayacaktır. Onmouseover değeride mouse ile yazının üstüne gelince yavaşlamasını sağlarsın.