• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Hicrete Gelin Giden Öncüler

Konular
2,401
MFC Puanı
2,700
9789752785052.jpg

Detaylar
Onlar, “Toprağın bağrına saçılan ışık tohumları gibi, yayılın cihana!” emrini duyar duymaz ışık tohumları olup bütün dünyaya yayıldılar. Yağmur yüklü bulutlar misali sevgi ve ümit olup şakır şakır muhabbete hasret gönüllere yağdılar.

Hicret deyip yollara düşen, arzın en ücra noktalarına kadar yayılan “öncüler” ortaya koymuş oldukları baş döndürücü fedakârlıklarıyla tarih yazdılar.

“Bir hafta içinde evimizi toplayıp hicret ettik...”

“Alzheimer hastası olan babam, döndüğümde beni hatırlamıyordu...”
“Ekmek olsun, su olsun bize yeter.” dedik ve yola çıktık...

“Evladımın vefat ettiğini öğrendiğimde “Allah’ım ben hep bu insanlara ‘Müslüman her durumda Rabbinden razı olur.’ diyordum. Şimdi beni cahil insanlar gibi isyan ettirme ki kötü örnek olmayayım, diye yalvarıyordum...”

Eşim, “Allah’ın rızasını kazanmak için sıkıntı çekmeye hazır mısın hanım?” dediğinde “Hazırım.” demiştim...

“Üç buçuk yaşındaki oğlum Muhammed Erkam’ı Mozanbik topraklarından cennete uğurladık. Döktüğüm gözyaşlarının her bir damlasından haberdar olan Allah’a hamd olsun. O biliyor ki verdiklerine şükrediyor, aldıklarına isyan etmiyorum...”