• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

#Help Tarihçesi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Konular
48
MFC Puanı
2,220
#Help tarihçesi ilk #Help kanalları ve Helper'ların oluşumu

1996 yılına kadar hiç bir sunucuda resmi bir yardım kanalı bulunmuyordu. ilk 1996 yılında AfterNet IRC Agında ki o zamanın en büyük IRC agı idi Kullanıcılara yardım amaçlı birkaç IRCop tarafından Help kanalı kuruldu.
Diger ag/sunucular bu yolu takip ettiler ve günümüzde Her ag/sunucunun kendine ait
sistemli ve düzenli olmasını istedigi bir yardım kanalı bulunmaktadır.
Bunun adı ister Help olsun ister yardım ya da irchelp Ne derseniz deyin Help kanalında önemli olan kullanıcılara en dogru bilgiyi en kısa yoldan bildirmektir. Gelelim diger konumuza
Helper = Bir ag/sunucuda resmi ya da resmi olmayan bir yardım kanalında kullanıcılara
yardım etmeyi görev edinmis kisilere Helper (yardımcı) adı verilir.

Günümüzde Helper alımları
IRCd/SERVICES ve benzeri konularda yeterli sayılabilecek bilgiye sahip kisilik yönünden yardım etmesini seven ve yardım etmekten sıkılmayan kisilerden sınav/mail/mülakat/eğitim gibi yollarla alınmaktadır.

Ag/Sunucu farkını söyleyelim.

Ag = iki ya da daha fazla sunucunun link (bag) yoluyla birlestirilmesiyle olusan sunucular toplulugu. internet Cafelerdeki Ana Makina diyebiliriz.

Sunucu = Aga baglı ya da tek basına sohbet imkanı veren yer. internet Cafelerdeki Bilgisayarları örnek verebiliriz.

Bu açıklamadan sonra gelelim Helper görevlerine Evet Bir Helperin Asıl görevi Yardım kanalına gelen kullanıcılara yardım etmektir.
Ancak bunun yanında Üst yöneticilerin verebilecegi görevleri de yerine getirmek bir Helper için görev sayılır.
Ayrıca bir Helper her gün IRC üzerine arastırmalar yapmayı Yeni bilgiler edinmeyi, kendisine bir görev saymalıdır. .

» Konular ana kaynak olması sebebi ile alıntı olarak paylaşım yapılmıştır.

Konular
295
MFC Puanı
13,190
öyle diyorsan öyledir başkan..!:)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...