• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Header veya Footer Yapımı

The Punisher

MFC Üyesi
Konular
785
MFC Puanı
230
Photoshop programımızı açıp

File > New seçeneğine tıklayıp uygun boyutu seçiyoruz

gelen ekranda header veya footerimizi çiziyoruz örnek:

elged.png

Daha sonra SLİCE TOOL(örnekte yuvarlak içine alındı.) ile kesiyoruz link vermek istediğimiz kısımları örnek;

34nipdx.png

Sıra geldi link vermeye adım adım resimleri takip ediniz

1.Adım: Kestiğimiz yere sağ tıklayıp Edit Slice Option'a tıklıyoruz.

2mc7wvr.png

2.Adım: Açılan pencerede LİNK kısmına vermek istediğiniz linki giriniz.(Resimde buraya yazan yere / "Örnek: /index.php" gibi)

2na8xg6.png

Tüm işlemlerimizi tamamladıktan sonra sıra geldi kaydetmeye ve koları almaya

Yine FİLE sekmesine tıklıyoruz Save for Web & Devices yazısına tıklıyoruz yada kısayol olarak (Alt+Shift+Ctrl+S)

Karşımıza bir pencere gelecek ve ordan Save yazısına tıklıyacağız.

Daha sonra kayıt yerini gösteren bir pencere gelecek Kaydet tuşuna basmadan önce FORMAT kısmının HTML and IMAGE olmasına dikkat edin.

Örneğin masaüstüne kaydettiniz. İmages klasörü ve bir html dosyası olacak. .html dosyasına sağ tıkla not defterinde aç diyelim...Kodlar karşınızda )

Images klasöründe FTP'ten imagesin içine attıkmıydı hazırız artık ! ) Aynı Mantıkla Footer tasarımınızada Link verebilirsiniz

./Alıntıdır.​