• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Hayata İyi Bakarız ( Ekolojik Eğitim)

kadiralkan69

MFC Üyesi
Konular
6
MFC Puanı
90
Sellamlarrrr millet, Milli Eğitim Bakanlığı ve Hayat Holding iş birliği ile hayata geçirilen Hayata İyi Bakarız Projesinden bahsetmek istiyorum, ne yazık ki geç haberdar olduğum ve bölgemdeki plot okulunda dahil olduğu bir çalışma.

Hayata İyi Bakarız aslında bir ekolojik okur yazarlık eğitimi ve açık kaynaklara sahip. 3. ve 4. sınıf öğrencileri ile öğretmen ve velilerin, ekolojik okuryazarlık düzeylerini artırmayı hedefliyor. Paris Anlaşmasının 12. maddesine dayanarak hayata geçiriliyor. Bu derslerin konu başlıkları ise şöyle;

İklim Değişikliği, Biyoçeşitlilik, Eko-vatandaşlık, Doğal Kaynakların Yönetimi başlıklarında konulara sahip.

Şu an bu proje 10 şehirde plot okullarda ders olarak işleniyor. Bu şehirler ise Meteoroloji Genel Müdürlüğü Kuraklık Haritasına göre Türkiye temsili olarak belirlenmiş. Söz konusu okulların bulunduğu şehirler Kocaeli, İzmir. Muğla, Antalya, Giresun, Gaziantep, Şanlıurfa, Mardin, Erzurum, Malatya.

Kod:
https://www.instagram.com/hayataiyibakariz/

Moderatör tarafında düzenlendi:

_bigguy_

Süper Moderatör
İçerik Üreticisi
Konular
22
MFC Puanı
41,640
Paylaşım için teşekkürler emeğine sağlık 👍

kadiralkan69

MFC Üyesi
Konular
6
MFC Puanı
90
Neye göre peki bu derneği açmışlar sadece ilk okul çocuklarına mı, hayata iyi bakarızı ilk kez duydum
Sadece ilk okul çocuklarına değil ailelerine de eğitim veriyorlar. Geçen yıl Türkiye Paris anlaşmasının imzacısı olmuştu. yani dünyayı korumak adıma eğitim vereceğine, denetleme yapacağına teminat vermişti. Bu anlaşmanın 12. maddesi duyarınca eğitim verme, eğitime olanak sağlama durumu vardı. Hayat Holding te bu anlaşmayı görüyor ve elini taşın altına koyup bu projeyi yaratıyor.

kadiralkan69

MFC Üyesi
Konular
6
MFC Puanı
90
Anladım yani zaten milli etiğimin bir noktada yapması gerekiyordu. O zaman Hayat Holding'in desteği işleri hızlandırdı diyebiliriz.
Onu tam bilemiyorum ama projeyi yürüten hocalar çok iyi birde sosyal medyada da olmaları böylece kişisel olarak bende yeni şeyler öğrenebiliyorum. Hayata İyi bakarız resmi sitesinde ayrıntılı bilgiler mevcut.

Pamira

Moderatör
İçerik Üreticisi
Konular
2,801
MFC Puanı
60,560
Bilgilendirme için teşekkürler