• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Hayalet gemiler: Japonya’ya ceset dolu tekneleri kim gönderiyor?

DarkWoman

MFC Üyesi
Konular
5,318
MFC Puanı
66,370
japonya

Japonya’da bu yıl da içerisinde 20’den fazla cesedin bulunduğu 11 farklı teknenin aralıklarla kıyıya vurması ülkenin gündemine oturmuştu. Cesetlerin kimlere ait olduğu tartışılırken, Japon yetkililer olayın aydınlatılması için soruşturma başlatmıştı. Japon yayın kuruluşu NHK’ya açıklama yapan görgü tanıkları, cesetlerin ‘çürümüş’ ve ‘iskelet’e dönüşmüş halde bulunduğunu belirtmişti.

Kıyıya vuran tekneler arasından birinde ‘Kore Halk Ordusu’ yazdığı da iddia edilmişti. Olayla ilgili yapılan açıklamalarda bir kısım gemilerin Kuzey Kore’ye ait balıkçı tekneleri olduğunu öne sürerken, bazıları ise Kuzey Kore lideri Kim Jong-Un’un baskısından kaçmaya çalışan kişiler olduğunu savunmıştu.

2015’te 30, önceki sene 65, 2013’te 80 ‘hayalet gemi’ Japonya kıyılarına vurmuştu.

L

Lively

konuyla alakası var mı bilmiyorum ama haberi okuyunca daha önce izlediğim Haemoo(sea fog) adlı kore filmi geldi aklıma. gerçek olaylardan yola çıkılarak yazılmış.

izleyecekler için sürpriz bozulmasın diye anlatmıyorum :)
genel bilgi vereyim Çinde korelilerin yoğun olduğu(kore ikiye bölününmeden önce çinin işgal ettiği kore toprakları) bölgeden insan kaçaçılığı genellikle japonya ve güney koreye olmakta ve bu deniz yoluyla gerçekleşmekte. filmi izleminizi tavsiye ederim :)

DarkWoman

MFC Üyesi
Konular
5,318
MFC Puanı
66,370
konuyla alakası var mı bilmiyorum ama haberi okuyunca daha önce izlediğim Haemoo(sea fog) adlı kore filmi geldi aklıma. gerçek olaylardan yola çıkılarak yazılmış.

izleyecekler için sürpriz bozulmasın diye anlatmıyorum :)
genel bilgi vereyim Çinde korelilerin yoğun olduğu(kore ikiye bölününmeden önce çinin işgal ettiği kore toprakları) bölgeden insan kaçaçılığı genellikle japonya ve güney koreye olmakta ve bu deniz yoluyla gerçekleşmekte. filmi izleminizi tavsiye ederim :)

hemen listeme aliorum @Eke , tsk ederim: )