• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Havas Nasıl Öğrenilir ? Nasıl Sahip Olunur ?

RebeLLiouS

Onursal Üye
Konular
4,783
MFC Puanı
17,280
İlim isteyene verilir.Öncelikle teslimiyet esastır.Gerçek anlamda teslim olmak ile tüm şüpheleri kalbinizden uzaklaştırır ve teslim olursunuz.Başlangıç için çeşitli zikr yolları vardır.Evvela belirli bir kademeye kadar Allah yolunda ilerlersiniz.Kademeler içinde en önemlileri salih bir mü'min olabilmek dahilinde olanlardır.Kesinlikle ruhunuzu Allah ın emrettiği biçimde terbiye etmiş olmanız gerekir.

Haram yememek,mümkünse kaza namazı bırakmamak veya tamamlamak üzere başlamış ve devam ediyor olmak.Kuran ve sünnete tam bir riayet içerisinde yaşamak.

Başlangıç aşamalarında riyazet şart değildir.Eğer Allah indinde emir ve yasaklara uyar tam bir niyetle tevbe eder ve uygun yaşar iseniz Havas istemeye hazır hale gelirsiniz.

Bu ilim sabırla Allah tan talep edilen bir ilim olup ancak Allah ın dilemesi ile açılan bir "kalp gözü kapısıdır".Uzun zaman alabilecek bir yoldur.

Havas a ilk adım basit bir süreç ama önemli bir adımla başlar.İlahi kapıyı çalmaya başlarsınız evvela.Kabul edilmek için ise oldukça ciddi bir çalışma gerekir.Zikrler ile başlarsınız.Riyazat ve berhetiyye ile bitirmeye çalışır yani O kapıdan içeri kabul edilmeye çalışırsınız.Ancak kabul edildiğinizde bu sırlara sahip olabilmeniz için uymanız gereken kurallara eğer uymazsanız bu seferde süreç tersine işlemeye başlar ve ciddi sıkıntılara düçar olabilirsiniz.

Bu nedenle psikolojik sorunlarınız olmamalıdır.Ruh ve psikolojik yapınız güçlü ve sorunsuz olmalıdır.İyi bir çocukluğunuz hatta mümkünse iyi bir aile yapınız olmalıdır.Yani geçmişiniz çocukluğunuz kale gibi olmalıdır.

Tutarlı ve istikrarlı olmalısınız.Ve aralıksız olarak artık bu yolda ilerlemelisiniz.Başlangıç adımı tam bir mü'min olmak,hazırlık adımı başlangıç giriş zikrleri,sonuç ise riyazat,az uyku,az yemek ve berhetiyye dir.

Bu konuda oldukça ciddi bir çalışmaya başladı isemde bazı sorunlar yüzünden devam edemedim.Ancak Allah nasip ederse olabilecek bir şey.Şüphelerimden kurtulmadıkçada devam etme riskim var.Ancak başlangıç zikrlerine devam etmeyişim,yani olaya başlamış ancak bırakmış olmam nedeni ile izlendiğimi sanıyorum.Ancak emin olamadım.emin olursam bir tedbir alacağım inşaallah.