• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Forum Gelişimi Hakkında

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Pisadam

CEO
Konular
1,150
MFC Puanı
20,450
Bugün forum gelişimi hakkında birkaç konuya değineceğim.

İlk olarak megaforum'un gelişmesine katkıda bulunmak için arkadaşlar sizden ricam günde 3-5 güncel hit alabilecek konular paylaşmanız. Forumda hemen hemen hergün en az 1 saat online olan arkadaşlarımız vardır bu arkadaşlar bile Megaforum için 15 dakikasını güncel hit alınabilecek konuları forumumuzda paylaşırsa bizim için zaten yeterli lakin gün içinde sıkça takip ediyorum ki arkadaşlarımız sürekli '' Forum Oyunları '' kategorisi içindeler. Burda yanlış anlaşılmasın oyunlara yoğunluk göstermeyin demiyoruz ama bu oyunlara harcadığınız zamanın 15 dakikasını birde forum gelişimi için yapın. Eğer gerçekten Megaforum'un gelişmesini istiyorsanız lütfen bunu dikkate alın.

Bir diğer konu Alexa. Arkadaşlar biliyorsunuz ki Alexa denen bir site var peki nedir bu Alexa? Alexa; web sitelerinin ziyaretçi sayılarına göre izlenerek, dünya sıralamasında kaçıncı sırada olduğunu gösteren bir internet rating sistemidir.
Alexa; bir sitenin ziyaretçi sayısını, dünyada ve ülke genelinde en çok ziyaret edilen siteler arasında sıralamaya sokar.

İnternette değer verip ziyaret ettiğiniz, size göre nitelikli içeriğe sahip olan web sitelerinin sıralamada gözükmesi ve daha iyi yerlere gelmesi için, Alexa Toolbar kullanabilirsiniz. Bu şekilde destek vereceğiniz siteler, sıralamada yükselerek reklam paylarını yükseltebilir ve size daha iyi hizmet sunabilir.

Alexa Toolbar'ı bilgisayarıma nasıl yükleyebilirim?
Yazılımı 3 tarayıcıda da kullanabilirsiniz. Hangi tarayıcı kullanıyorsanız ona tıklayıp kurabilirsiniz.

Mozilla Firefox için; Alexa Internet - Toolbar Download
Google Chrome için; Alexa Internet - Chrome Extension Download
İnternet Explorer için; Alexa Internet - Toolbar Download

Yazılım, bilgisayarınızdaki tarayıcı programına ek bir uygulama olarak çalışacaktır.

Megaforum.com alexa toolbardan şuanki sıralaması (15.06.2013);

Dünya Sıralaması: 286,296
Türkiye Sıralaması: 5,007

p5ykr.png

Pisadam

CEO
Konular
1,150
MFC Puanı
20,450
Eskiden Megaforum'dayken ki sıralamalara bakıyorum ve şimdiki sıralamaya bakıyorum gerçekten şaşırtıcı bir durum;

Şuanki durum;

Dünya Sıralaması: 410,198
Türkiye Sıralaması: 6,942

Bu arada konu tekrar GÜNCELDİR.

HER 10 Günde bir son durumu burada paylaşacağım.

Konular
20
MFC Puanı
10
Global rank : 395,253
Rank in Turkey: 5,568

Ne olduda böyle oldu onu anlamadım

Konular
20
MFC Puanı
10
8 ayda Türkiye sıralamasında 5,007'den 6,942'e geriliyor.

Forumun durgun olduğu 2 günde 6,942'den 5,568'e yükseliyor.

Durgunlukmu yaradı başka şeylermi var.

Pisadam

CEO
Konular
1,150
MFC Puanı
20,450
8 ayda Türkiye sıralamasında 5,007'den 6,942'e geriliyor.

Forumun durgun olduğu 2 günde 6,942'den 5,568'e yükseliyor.

Durgunlukmu yaradı başka şeylermi var.

Güzel tespit, forumda ne kadar webmaster kitlesi(webmasterlarin %90ninda alexa toolbar vardır) veyahut tarayicisinda alexa toolbar bulunduran kulanici olursa siralamadada o kadar yükselirsiniz. Sebebi bu olabilir bilemiyorum ama bizlik yapilan herhangi bir çalışma yok.

Staff

MFC Üyesi
Konular
0
MFC Puanı
0
Görevin hayırlı olsun kardeşim, gelişmelerin en kısa sürede sonuç vereceğinden eminim.

Pisadam bu arada 50 ileti sınırı olduğu için özel ileti sistemini kullanamıyorum. Panelden mailime bakıp bana ulaşır mısın kardeşim?:)

Pisadam

CEO
Konular
1,150
MFC Puanı
20,450
Görevin hayırlı olsun kardeşim, gelişmelerin en kısa sürede sonuç vereceğinden eminim.

@Pisadam bu arada 50 ileti sınırı olduğu için özel ileti sistemini kullanamıyorum. Panelden mailime bakıp bana ulaşır mısın kardeşim?:)

Eyw kardeşim sağol,

Evet öyle bir sınır vardı 25'e indirdim. Ulaşırım tamam ;)

Pisadam

CEO
Konular
1,150
MFC Puanı
20,450
Güncelleme:

Dünya Sıralaması: 359,042

Türkiye Sıralaması: 4,604

Pisadam

CEO
Konular
1,150
MFC Puanı
20,450
Konu tekrar güncellenmiştir,

Arkadaşlar sıralamaya etkisi olması adına Alexa Toolbar kullanalım, kullandıralım diğer arkadaşlara.

Şuanki sıralama çok düşmüş. Güncel sıralama aşağıdaki gibidir;

Dünya Sıralaması: 552,836

Türkiye Sıralaması: 13,030

LeGoLaS

Onursal Üye
Konular
4,885
MFC Puanı
15,790
Selam Megaforum Ailesi

Megaforum Alexa Rank Sıralaması

Domain :megaforum.com
Global Rank :529.076
Ülke Sıralaması :13.168 - TR

Günlük Olarka Megaforum.com Alexa sıralamamızı takip edeceğiz. Başka bir değişle çok çalışmamız gerekli.

DeStina

MFC Üyesi
Konular
11,091
MFC Puanı
27,850
İnşh. forum ekip işidir..İnşh. emeklerimiz boşa çıkmıcak . günden güne daha iyi oluruz .umarım

Nokta

Özel Üye
Konular
71
MFC Puanı
400
Pisadam :) gelince harika olmuş önceden yavaşlatıyordu şimdi ise harika, forumu bilen birinin devralması güzel. Artistlik için alan arkadaşlar hiç birşey yapmadıkları gibi, içine etmişlerdi, yeniden düzenlenmesi harika Pisadam olduğu sürece, kalite üst sıralarda olacaktır. Kalite ;) Pisadam

Almora

MFC Üyesi
Konular
1,832
MFC Puanı
4,340
Dünya Sıralaması: 174 073
Türkiye Sıralaması: 2 218

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...