• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Film Sitesi için SEO

mum

Özel Üye
Konular
2,214
MFC Puanı
1,030
Film Siteleri için SEO

Şüphesiz ki film siteleri en sağlam rekabete sahip olan sektörlerden bir tanesi. Film sitelerinde nasıl başarıyı yakalayabiliriz? İndex alan filmlerin üst sıralarda çıkmasını nasıl sağlayabiliriz? Hiti nasıl yakalarız ve nasıl çalışma stratejisi uygulamalıyız? Bu gibi soruların cevabını bu yazımızda çürüteceğiz.

Film Siteleri için Site içi SEO

Site içi SEO konusunda film açıklamaları büyük rol oynamaktadır. 30-40 kelime değil de mümkünse 200-250 kelime kadar açıklama girmelisiniz. Çünkü Google 250 kelime altını çok da adam yerine koymuyor. Evet burada diyebilirsiniz, bazı siteler ne açıklama giriyor ne bir şey ama her filmde veya her kategoride üst sıradalar. Bunun cevabı da o sitelerin backlink sayılarının, çeşitliliklerinin ve kalitelerinin çok ileri derecede olmasıdır. Günde 10-15 fark etmez ne kadar çok o kadar iyi ama bunu zamana yayarak film eklemelisiniz.Her film sitesi sahibinin yaptığı gibi filmleri ayarlayarak zamanlayabilirsiniz. Çünkü zamana yayılması güncellik ve süreklilik açısından daha iyi olacaktır. Bu şekilde aksatmadan devam etmeli ve eklediğiniz tüm filmleri Google+, Facebook, Twitter gibi sitelerde paylaşmalısınız. Anlattığım gibi istikrarlı bir şekilde böyle devam etmelisiniz.

Site Dışı SEO

Geldik en önemli noktaya. Şunu burada belirtmek istiyorum ki film sitesi ve haber sitesi gibi sektörlerdeki sitelere istediğiniz kadar içerik girin. Hitiniz istediğiniz noktaya ulaşmayacaktır. Çünkü sektörde rakip çok fazla olduğu için anasayfa otoritesi olmayan ve backlink gücü olmayan siteler sıralamalarda alt sıralarda ve alt sayfalarda yer alacaklardır. Buna da şöyle örnek verelim. Film sitesi olarak bir film ekleyelim film orta dereceli bir film olsun o filmi aynı anda 50 tane site ekleyecek ve sizden otoriter olan siteler otomatikmen sizin üst sıranızdan sıralamaya girecektir. Siz 3.-5. sayfalarda olduktan sonra da doğal olarak hit gelmeyecektir.

Site Dışı SEO Etkili Tanıtım Yazısı ve Link İnşaası

Film siteleri için olmazsa olmaz noktaya geldik. Tanıtım yazısı ve link alımı bu sektör için yapılması gereken ve büyük etki yaratan bir SEO adımıdır. Olabildiğince istikrarlı bir şekilde tanıtım yazısı almalıyız. Aldığımız tanıtım yazılarından çıktığımız linkleri çoğunlukla anasayfamıza ve domain ismimize yapmalıyız. Geri kalan azınlık kısmını ise filmlere ve kategorilere çıkmalıyız. Mesela örnek olarak verecek olursak site ismimiz www. bigbilisim. com olsun. Çoğunlukla çıktığımız linkler www. bigibilisim. com ve bigbilisim.com şeklinde olmalıdır. Bunu yaptığımızda anasayfa otoritemiz ve domain otoritemiz artacaktır. Bu artış da eklediğimiz filmlerin index aldıktan sonra üst sıralardan sıralamaya girmesini sağlayacaktır. Bu şekilde istikrarlı ve sürekli şekilde tanıtım yazıları almalıyız. Bunun yanında da azar azar mümkünse sektörümüzün kaliteli ve hitli sitelerinden link alımı yapmalıyız. Hitli, domain otoritesi güçlü sitelerden link alımı yapmalıyız. Tüm bunların yanında anasayfaya çalışmaktan başka yapacağınız adımlar da şunlardır. Anasayfaya nasıl yapıyorsak aynı şekilde aranma hacmi yüksek kategorilere çalışma yapmalısınız. Yakın tarihte çıkacak olan sağlam filmleri takip ederek film çıkmadan önce o filmlere özel olarak çalışma yapmalısınız. Tüm bunları istikrarlı ve düzenli bir şekilde yaptığınız zaman zamanla günlük 50-100k civarı hit yakalayabilirsiniz.

Kaynak: bigbilisim