• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Evlilik

burak2020

MFC Üyesi
Konular
1
MFC Puanı
30
İçimi dökeyim dedim ve de görüş belirtecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim. Benim sevdiğim bir kız arkadaşım var; ancak ben bekarım, o ise evlenip boşanmış bir bayan; ama çocuğu yok. Yalnız ailem hiçbir şekilde sevdiğimle evlenmeme onay vermiyor; öyle ki sırf o evlenip boşandığı için evlenebilsek bile beni evlatlıktan reddedeceklerini, hiçbir şekilde benimle konuşmayacaklarını, evlenmemem için her şeyi yapacaklarını, hatta sevdiğime de ailemin deyişiyle beni ayarttığını söyleyip duracaklarını, dükkanımı herkese durumu yayarak kimsenin gelmemesini sağlayacaklarını, arabamın ve evimin satılacağını söylüyorlar. Elbette ki sevdiğim için ona hiçbir zarar gelmemesini istiyorum; ancak onu çok seviyorum ne yapabilirim, ailem ise evlenmiş boşanmış olduğu için tanımaya bile yanaşmıyorlar maalesef, görüş ve önerilerinize hazırım

Brida

MFC Üyesi
Konular
12
MFC Puanı
8,810
Hayret bisey, sanki bosanmıs kadın ya da erkege katil ya da dolandırıcı veya namussuz gözüyle bakan şu ailelerden ne zaman bitecek artık. Kendinize ve iliskinize biraz zaman verin, evlenmek icin acele etmeyin. Ailenizi yok saymadan, onların kaliplasmis dusuncelerini degistirmek icin birlikteliginizden ve ondan vazgecmeyeceginizi belirtmeye calisin. Tutarli ve istikrarli olun, herhalde duzelecektir.

burak2020

MFC Üyesi
Konular
1
MFC Puanı
30
Brida, Boğaçhan çok teşekkürler arkadaşlar, zaman vereceğim, belki zamanla onların da, çevremdeki herkesin de kalıplaşmış düşünceleri biter

Charismax

Üyeliği durduruldu!
Konular
3
MFC Puanı
1,990
Ailen burda haklı seni hala çocuk olarak gördüklerinden dolayı o . bir kadının evlenip boşanmış olması ve senin buna nazaran bekar olup evlenmek istemen normal... ama genelde türkiyemize has bir tavır düşünce vardır.. boşanmış bir kadın daha önce birşeyler yapmışmıdır.. açık konuşmak gerekiyorsa şu zar meselesi . namusu orda gören insanlar için önemli.. ama sen ailenle yaşayıp ölmeyeceksin onlar senin yanında olmayacak bu konu eski sanırım ama eminseniz birbirinizden evlenin kardeşim.. sizin sizden başka bakanınız olmaz .

Konular
17
MFC Puanı
4,260
Ailenin bakış açısında "Evlenip boşanmış bu kadının gözü bizim çocuğun malına mülküne dikti" görüşü hakim. Bu net.

Ama seviyorsan ve sevdiğine inanıyorsan hayat senin arkadaşım. Ailen de buna saygı duymak zorunda.
İyice otur, düşün, bahsettikleri tehditler hiç yerine getiremeyecekleri şeyler.