• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Erkeklerde 60’lı yaşlardaki kanlı canlı yakışıklı görüntü maalesef sağlıksızlığın göstergesi

mum

Özel Üye
Konular
2,214
MFC Puanı
1,030
philippe-dumas3.jpg

Erkeklerde 60’lı yaşlardaki kanlı canlı yakışıklı görüntü maalesef sağlıksızlığın göstergesi

O yaşta olmanız gerektiği gibiyseniz sağlıklısınız. Tabi bunun için hangi yaşta nasıl olunur bilmek lazım. Genele bakarsınız, diyeceğim ama 60’lı yaşlardaki erkeklerde eğer biraz da mali durumu yerinde, rahat yaşantısı varsa sanki hepsi böyle.

Olgunlaştı deniliyor ya da rahata kavuştuğu için böyle. Ve maalesef olumlu olarak görülüyor. Yemiş içmiş yanaklarından adeta kan damlıyor. Gençlerden çok onlara imreniyoruz.

Bu durumun iyi bir şey olarak görülmesi dahası bir sorun görülmemesi hadi bizlerin bilgisizliği olsun da sağlık yetkilileri niye görmüyorlar. 60-70 yaşında dağ gibi, aslan parçası gibi adam olur mu? Yaşlandıkça daha mı iyi oluyoruz? Adamın 60 yaşındaki hali 30 yaşındaki halinden iyi. Giderek adama döndü. Vücudumuz sanki hiç aşınmıyor yıpranmıyor. Madem bu kadar iyisin 10 sene sonra niye ölüyorsun?

Yiyor yakamıyor. E eskisi kadar hareket de yok. Yediği kan oluyor, kas oluyor, yağ oluyor. Bir hastalığı da yoksa yarıyor haliyle. El yüz çıra gibi. Dudaklarımızda acı bir gülümseme. Çünkü bu aksine sağlığa işaretmiş, yanaklar kırmızı kırmızı ya.

Daha çok âlemcilerde ama genelde kendine bakan(yeme içme olarak)herkeste oluyor. Adam aynada kendine bakıyor, tipi de yerindeyse “Aslan gibiyim maşallah” diyor. Ama biz bunların bir gün ansızın kalpten şundan bundan pat diye gittiğini görüyoruz “Hiçbir şeyi yoktu!”

Her yaşta o yaşta olman gerektiği gibi olursan sağlıklısın. Hiç 70 yaşında Tatar Ramazan olur mu? Olsa olsa Ramazan amca ya da Ramazan dede olur. Benim şimdi kollarım incelmeye başlamış. Üçgen vücudum hafif hafif yamuklaşmış. Aslında istesem ben de dağ gibi olabilirdim, rakı balık pirzolaya bakıyor. Ama şimdi tepe gibiyim şükür.

Alıntı​