• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Dört bin lira maaşla çalıştıracak çoban bulamıyorlar

DarkWoman

MFC Üyesi
Konular
5,318
MFC Puanı
66,370
Kayseri'de yayla sezonun açılmasıyla birlikte Erciyes Dağı eteklerine göç devam ederken, küçükbaş hayvan sahibi besiciler çoban bulamamaktan şikayet etti.

Kentte hayvancılıkla uğraşanlar, yayla sezonunun açılmasıyla birlikte Erciyes Dağı’nın eteklerindeki yaylalara göç etti. Yaz boyunca yaylalarda hayvanlarını otlatan besiciler, çoban bulamamaktan şikayet etti.

4-bin-lira-maasla-calistiracak-coban-bulamiyorlar_6228_dhaphoto3.jpg

FOTO: DHA
Üç çocuk babası Seyit Bozbeşparmak (38) da yaylada 300 küçükbaş hayvanının bakımını yapıp otlatıyor.

Çoban bulamadıkları için sıkıntı yaşadıklarını belirten Bozbeşparmak, şunları söyledi:

* 300 küçükbaş hayvanım var. Bin bin lira maaşla çoban bulamıyorum. Türk çoban zaten yok, Afgan ve Suriyelileri de kaçak olduğu için çalıştıramıyoruz. Türkiye’de çoban bitti.

4-bin-lira-maasla-calistiracak-coban-bulamiyorlar_6228_dhaphoto8.jpg

FOTO: DHA
* 500 hayvanım varken, 300 küçükbaş hayvanım kaldı. Benim işletmemde maaş, yemek, elbise, ayakkabı her şeye bana ait olmasına rağmen çoban bulamadığım için kendi hayvanımın çobanlığını yapıyorum. (DHA)