• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

[Denizaltı Simülasyon Oyunu] Silent Hunter 3

TRWE_2012

Süper Moderatör
Konular
3,087
MFC Puanı
20,700
Evet Forumdaşlar Ve Gezginler bir ikinci dünya savaşı oyunu ile karşınızdayız.Bu savaş denizde sürmekte olup buyurunuz anlatıma.....

U boot, yani Das Unterseeboot Almanca denizaltı demektir. Fakat ubootlarda ölen 30.000 kadar Alman denizcisi için çelikten bir mezarı ifade eder bu sözcük. 1939 yılından 1943 yılının ikinci dönemine kadar, İngiliz gemilerine kan kusturan ubootlar, 2. Dünya Savaşının en büyük askeri başarılarından biriydiler.

Denizlerin altından giderek düşmanlarını avlayan dev okyanus yaratıkları gibiydiler. Fark edilmeleri neredeyse imkânsızdı ve gizlilik en büyük silahlarıydı. Fakat sınırlı miktarda oksijen bulundurabildikleri ve pil ömürleri az oldukları için çoğunlukla su üstünden gitmeleri gerekirdi.

1944 yılından itibaren müttefik kuvvetleri giderek daha çok uçak sevk etmeye başladılar ubootları avlamak için ve sonarın icadıyla birlikte ubootlar avcı rolünden av rolüne geçtiler. Eğer Allah (c.c) beni cezalandırıp beni 2. Dünya Savaşında savaşan bir asker olarak zamanda geriye gönderseydi olmak istediğim en son şey, "bir uboot ta görev yapan denizci olmaktı" diyebilirim.

Bu inanılmaz klostrofobik ortam en sağlam sinirleri bile gevşetir, en cesur yürekleri bile hüngür hüngür ağlatabilirdi. Sonuçta denizaltıda bir acil çıkış kapısı yoktu. Tek kurtuluş yüzeyde sizi topları ile paramparça etmek için bekleyen savaş gemilerinin insafına bağlıydı. Bu anlatması zor atmosferi bize yaşatmak için türlü kitap yazıldı, film çekildi ve tabi ki bilgisayar oyunu yapıldı.

Filmlerden en başarılısı olarak Das Boot, oyunlardan en başarılısı olarak ta Silent Hunter serisi gösterilebilir. İşte karşımızda serinin üçüncü versiyon oyunu Silent Hunter 3 bütün görkemiyle duruyor. Vakit geçirmeden incelemeye başlayalım.

Gün batımında bir başka oluyor bu denizler

Oyun bir adet DVDden oluşuyor. Giderek artan sayıları ile DVD oyunlar bir DVD-ROMu bilgisayarın eksik olursa olmaz bir parçası kılıyor artık. Yani bir DVD-ROMunuz yok ise bu oyuna baştan veda etmelisiniz. (bu eskiden di şimdiler'de ıso imajından oyun kurulabilmekte)

Yüklemeden sonra karşımıza türlü oyun modlarını bulunduran bir ekran çıkıyor. Naval Academy, adından da anlaşılacağı gibi sizi asıl oyuna hazırlamak için eğitim görevleri içeriyor. Career'de rahatlıkla anlaşılabileceği gibi kariyer modu. Single mission modunda ise tarihi birkaç senaryoyu oynayabiliyorsunuz.

Keşke bu senaryoların sayısı daha fazla olsaydı. Museum, oyundaki bütün yüzen, uçan, kaçan savaş aletlerini yakından görüp tanımanıza imkân sunuyor.

Tavsiye şudur ki öncelikle Naval Academy görevlerinin hepsini oturup uğraşıp bitiriniz. Böylece hem ne yapmanız gerektiğini öğretici videolar ve görevler sayesinde anlıyor hem de asıl mod olan Career moduna başlarken yanınızda fazladan biraz "renown" puanı oluyor.

Renown, sizin Adof Hitler tarafından ne kadar sevildiğinizin, yani prestijinizin bir göstergesi. Kariyer modunda bu renown puanları ile yeni gemiler, tayfalar, alet ve edevat alıyorsunuz. Bunu kazanmak için yapmanız gereken şey ise basit, emirlere uyup olabildiğince fazla gemi batırmak.

Oyunda batırdığınız gemi sayısı yerine gemilerin toplam tonajı önemli. Yani bir adet 10.000 tonluk yük gemisi yerine 10 adet 600 tonluk balıkçı gemisi batırdığınızda pek bir renown kazanamıyorsunuz. Kariyer moduna her şeyin günlük güneşlik olduğu 1939dan kıyametin koptuğu 1943 e kadar istediğiniz bir zamanda başlamanız mümkün. Görevlerdeki performansınıza göre madalya kazanabiliyor, tayfalarınıza madalya verebiliyorsunuz. AI son derece zeki ve kariyer modunu oynanabilir kılan en önemli şey.

İşte Türk Denizaltı Komutanlarından Birkaç Söz Oyun Hakkında;

1. 2005'te hayatımıza girmiş ve hala saatlerimizi yiyen bir denizaltı simülasyonu. gelmiş geçmiş en iyi denizlatı simülasyonu olan silent hunter serisinin 3 numaralı üyesi. serinin 4. oyunu silent hunter 4 wolves of the pacificçıkalı 2 sene oldu

atlantik'te bir u boot komutanı olarak müttefik konvoylarına saldırmanın zevkini yaşamak isteyenler kesinlikle oynamalı. oyunda full dynamic campaign denilen olay mevcut. yani kariyerinizin ucu açık. önünüzde sınır yok. görevinizi nasıl yapacağınız, hangi şekilde hareket edeceğiniz tamamen size bağlı. mesela abd'nin savaşa girmediği dönemde denizaltımız ile atlantik'i aşarak abd'nin doğu sahillerine vardım. periskop derinliğinde new york limanına girdim. periskopumu çıkarıp baktığımda karşımda new york gökdelenleri, özgürlük anıtı gibi yapıları görünce tek kelimeyle şok olmuştum.

Oyunda savaşın başlamasında 1941 ortalarına kadar 150000 ton batırmak mümkün ama 1941'den sonra tarihi gerçekliğe uygun şekilde konvoylardaki eskort sayısı artıyor ve hayat bize cehennem oluyor. normalde dandik asw trailer'ları gördüğümüz yerde, hemen periskop derinliğine inip, tek torpido ile işini bitiren bizler artık 150-200 metre arasında derinliğe hapsolup, depth charge saldırıları altında inim inim inlerken tepemizdeki destroyerin gitmesi için dua eder hale geliyoruz.

eğer grey wolves isimli eklenti paketini yüklerseniz, karadeniz, hint okyanusu ve pasifik'te de görev yapabilirsiniz. bu eklenti kesinlikle yüklenmeli. ayrıca sh3 commander isimli ufak yazılım da oyun zevki açısında olmazsa olmazlardan. grey wolves paketi ile oyuna bir sürü tarafsız ülke de dahil oluyor. bunlar ileride tarihi gerçekliğe göre savaşa girerlerse giriyorlar.

bir anımı anlatayım mesela. bir gün yine u 337 ile la spezia'dan çıktım devriyeye. akdenizin sakin sularında ilerliyorum. bizim telsizci çocuğa da söyledim "koy şu yasaklı caz plaklarından birini de keyfimizi bulalım". louis armstrong dinleyip akdeniz'in keyfini çıkarmaya başladık. derken "orta büyüklükte bir gemi tespit edildi" diye telsiz mesajı geldi. verilen koordinatlara göre hesabımı kitabımı yapıp geminin önünü kesme yerimi belirledim. o bölgeye vardım ve periskop derinliğine inip sonarla bir tarattım. evet gemi bana yaklaşıyordu. ama hava bozmuştu. periskopumu çıkardım, gemiyi gördüm. uzaktaydı. geliş istikametine göre konumumu aldım. tek torpidoyla işinin bitmesi lazımdı. çünkü bu kötü havada güverte topunu kullanamazdım ve bu gemiye 2 torpido fazlaydı. torpido ayarlarlarımı yapıp solüsyonumu da hazırladım. ama deniz dalgalı olduğu için geminin bayrağını seçemiyordum. haritamdan konvoy istikametlerine baktım. burası iskenderiyeden kalkan ingiliz gemilerinin güzergahıydı. en fazla tarafsız bir ülkenin gemisi olabilirdi. o da önemli değildi. iştahla avın atış bölgeme girmesini bekledim. derken avım istediğim yere geldi. son bir çabayla bayrağını görmeye çalıştım ama dalgalı deniz periskop görüşümü daraltıyordu. mesafem de uzaktı. "torpedo eins! los!" diyerek 1 numaralı tüpten ilk torpidoyu yolladım. kronometreden atışı takip ettim ve tam isabet. manyetik tetikli torpido geminin gövdesinin tam altına oturmuş ve gemiyi ikiye bölmüştü. o anki orgazmik duyguyu oynayan bilir. neyse, yüzeye çıkma emri verdim ve batan gemiye doğru yanaştım. o sevinçle "şu sefilleri batarken seyredeyim" diyerek ilerlerken bir de ne göreyim? geminin üzerinde ay yıldızlı bayrak dalgalanıyor! göz yaşları sel olup aktı şerefsizim. görev dönüşü logbooktan kontrol ettim. türk yük gemisindeki 220 mürettebatın 194 tanesi şehit olmuştu. bu da böyle bir anımdır işte.

uzun lafın kısası oynayın bu oyunu işte. denizaltı olayına merakınız varsa, kaçırmayın. silent hunter 4'ü boşverin olum. asıl olay atlantik'te dönüyor.
(david brent, 28.06.2009 16:05)

2. cebelitarık boğazı'ndan geçiş en az das boot adlı filmdeki kadar zor, neredeyse imkansız. fransa ya da almanya'daki filolardan birine bağlıysanız cebelitarık görevi pek çıkmıyor (en azından ben rastlamadım) ama akdeniz'deki filolardan birindeyseniz (toulan, salamis gibi) cebelitarık'tan geçmenizi gerektiren yerlere gitmeniz gerekiyor. 150 metre derinlikten sessiz seyirde saatte 3 deniz miliyle geçmek çok uzun ve zorlu bir süreç. bu sırada sonarınıza takılıp size uyarı verecek en az 10 destroyer ve torpido botunu da unutmayalım. aralarından biri sizi yerinizi tespit edecek kadar yakınınızdan geçerse ayvayı yediniz demektir. boğaz ingiliz gemileriyle dolu olduğu için kaçmak imkansız gibi bir şey, denizaltının tipine göre maksimum derinliğe inmek yapabileceğiniz tek şey.

akdeniz'de devriyeye çıkmanın en güzel yanıysa sık sık yunanistan gemileriyle karşılaşmanız ki bu gemilerin hiç büyük konvoylar halinde, destroyer korumasında seyrettiğine şahit olmadım. 1 ya da 2 gemi halinde hareket ediyorlar ve kendinizi biraz geliştirdiyseniz tek torpido ile avlanabiliyorlar. akdeniz'in kötü tarafıysa operasyon bölgelerinizin hemen hepsi müttefik keşif uçaklarının menzilinde yani gündüz ve güzel havalarda suüstünde seyir sık sık b24 liberator gibi denizaltı avcısı bombardıman uçakları tarafından kontrol ediliyor.
(trwe, 16.11.2012 19:43)

3. destroyer avlamada iyice ustalaştıktan sonra rastlanılan bir konvoyun koruması olan 2-3 destroyer avlanabilirse konvoyun büyük bir kısmı sadece deck gun ve hatta aa gun ile batırılarak torpido tasarrufu sağlanmış oluyor. tabi bu alanda da iyi olmak gerekiyor. mümkünse bir süre tayin isteyerek yada cebelitarığı geçerek akdenizde görev alın. 1943'ten önce hem kolay avlar hemde hava şartlarının ılıman olması sebebi ile (yüzey saldırısı için) güzel skorlar alabilirsiniz.boğazı geçmek için kıyı şeridine yakın gitmek ve sürekli hidrofondan destroyer durumunu kontrol etmek yeterli oluyor.tabi bir de gece yüzeye çıkıp akü şarjı ve gündüz su altından gitmek lazım.

gemi batırmada en önemli şeylerden biri geminin ana omurgasını torpido ile kırabilmek. bunun için torpido derinliğini biraz daha alta çekmek gerekiyor ki tam geminin altında patlasın. orta-büyük tonajlı gemiler bu şekilde tek torpido ile bile batabiliyor.

tavsiyem tam kritik anlarda adamların yorulma faktörlerini de göze alarak 2 radioman, 2 watchman, 2 flakçı, 2 machinist ve 2 gunmen almak. üst rütbelerden de en az iki adam helmsman ve torpedoman, biri ise en azından machinist ve repairman olmalı. denizde haftalarca dolaşıp tam savaşa girecekken adamlar ben yoruldum diyerek yerlerini terk edebiliyorlar çünkü. deck guna saldırı sırasında 2 deckci ve towera yüksek rütbe koyunca reloading süresi oldukça azalıyor.

merchant ve diğer hafif gemiler için torpido ziyan etmek ancak mecbursanız ve hava şartları çok kötüyse düşünülmelidir. deck gun armour piercing mermi ile geminin altına 2-3 başarılı isabet batırır bunları. daha büyükleri için yüzeye çıkar çıkmaz geminin savunma silahlarını imha etmek, bacasını ve pervanesini vurup hızını topallamak sonrasında ise explosive ile kaptan köşkü vurmak adımlarının birinde gemiden hayır gelmiyor artık.

torpidolar ise farklı durumlara hizmet ediyor. saldırı taktiğine göre hızı ve menzili mutlaka dikkate alınarak alınmalı. yeşil başlı looping torpidolar bence en gereksiz olanı. bir konvoya atıyorsunuz, çok değerli stoğunuzdan bir torpidonuzu kimi vuracağı belli olmayan (merchant yada vasat tonajlı bir gemiye de gelebilir, hiç gelmeyebilir de) bir ortama yerinizi belli edip taktiğinizi sakatlama pahasına yolluyorsunuz, çok saçma. ileride çıkan güdümlüleri kıçtan destroyerlere habersizken atmak harikalar yaratabiliyor ayrıca bazı uç durumlarda destroyer tepede dolaşırken bu güdümlüler ile bizi arayan destroyeri vurabiliyoruz ama taktik meselesi tabi. electric prop. 2-5km olanlar ve standart gas steam torpidolar can yoldaşınız olacak.

1943'ten sonra "neşeli günler" sona eriyor ve konvoylar daha kuvvetli, daha kalabalık, uçak devriyeleri daha sık ve düzenli oluyor. kargo gemilerine bile top ve makineli tüfek konuluyor. ayrıca radar ve sonar icatları da hizmete giriyor. artık açık denizde yüzeyde fazla duramıyoruz, yerimizi tespit edip derhal destroyer yada bombardıman uçağı yolluyorlar. savaşın sonlarına yaklaşırken deniz üsleri de kaybediliyor ve çok uzaklardan göreve/ devriyeye gitmeye başlıyoruz.

save problemlerine karşı dikkat edin.yedek alın ve abuk sabuk durumlarda, zırt pırt save etmeyin. savaşın sonlarına doğru save birikiminiz patlayıp oyuna girmeye müsaade etmeyebilir. bu özelliği en göze çarpan eksisi.

harika bir oyun. ubisoft en güzelini üçte tutturmuş. zaten oynarken eksiğini bugını varsa da görmüyorsunuz.en zevkli oyun guruplarından biridir denizaltı simulasyonları. silent service 2 action ağırlıklı ve red storm rising ise görselliği az, kısa ama harika oyunlardı. ancak silent hunter 3 uzak ara önde ve bu tip oyunlara olan talebe bakılırsa uzun süre daha iyisinin çıkacağını zannetmiyorum. 2.dünya savaşında alman denizaltısı, daha ne istenir ki.
(belesh, 03.03.2013 01:04)

4.Bu deniz altı oyunuda en çekici olan ve ustalık gerektiren yağmurlu,fırtınalı(Atlantik Kuzey Rüzgarları) ve görüş mesafesinin -1 olduğu(yani sisten göz gözü görmediği ve denizinde bulanık olduğu üst katman) da sonar ile düşman konvoyuna/düşman görev filosu[1 adet ağır savaş gemisi+1 adet uçak gemisi+ 4 adet hafif destroyer savaş gemisi)/tek gezinen ticaret gemisi yada devriye atan savaş gemisine saldırmak ve ağır hasar verdirmek ve kaçma derinliğinden( -150 m.) canını ve denizaltı gemisini kurtarma en önemli ustalık heyecan unsurlarıdır.Bendeniz TRWE_2012’nin oyundaki profil ismi Henry Backmann (U-48(VII),U-571(XB Sınıfı),(U-627 XD2 Sınıfı) denizaltı komutanı…..
TRWE_2005(Henry Backmann)(U-48 Komutanı)

SİLENT HUNTER 3 İNCELİKLERİ

Öncelikle denize ilk açılılacağımız için bazı ekipmanları kesinlikle satın almalısınız.
Alberich veya Alberich improvet veya Tarnmate.
Tarnmate en iyisidir(eğer yoksa diyerlerinden birini alınız.(birkaç patrol sonra çıkacaktır)

PEKI NE IŞE YARAR BUNLAR

Şu işe yarar.Denizaltımızın rahatlıkla dahada derinlere inmemizi sağlar hatta derinlik ölçer ibremizi sona kadar zorlayabiliriz (Çok ama Çok acil durum olmadığı sürece denemeyin.Eğer birden o derinliğe inerseniz o inme hızıyla derinlik ölçerin gösteremediği derinliklere ulaşırsınız (3-4 metre aşşağıya ) ki buda geminizin birden zarar görmesi ve aşırı derece su almanızı sağlar buda sizi batırır )

PEKI DAHADA DERINE INMEK NE IŞIMIZE YARAR?

Şu işe yarar.Destroyeller sonar denen bir cihazla ses dalgaları gönderir ve size çarpan ses dalgaları geri yansır.Destroyel bunu algılar ve size su bombalarını yağdırır eğer derine inerseniz bu olayın gerçekleşmesi zorlanır.200m in aşşağısına su bombaları etki etmez.Fakat siz 210 veya 220 metrede iseniz küçük bir miktar zarar verir tabi (boru değil su bombası bu ) ki o derinlikle alacağınız küçük bir hasar dahada derinlere inmenizi sağlar.

Yada yaklaşık 170-180 metre arası sessiz seğir modu ilede kurtulabilirsiniz.Hele 220 metredede sessiz seğir uygulayabilirsiniz fakat hızımız düşük olduğundan o derinlikte okyanus bizi derinlere çekecektir.Ve hızla batabiliriz.O yüzden 200 metre ve aşşağısına sessiz seğir pek tavsiye edilmez.(Zorunlu bir durum varsa ki hep zorunlu durum olur.O zaman bunu deneyebiliriz.Ama sürekli derinliği kontrol edin.Baktınız ufak ufak batıyorsunuz biraz yükselin olmuyorsa hızınızı arttırın )

EVET GEREKLI OLAN ŞEYLERI ALDıK VE ILK DEVRIYEMIZ(PATROL) UMUZA ÇıKTıK

Şimdi bize verilen görevi öncelikli tutalım tabi hep görev yapmak zorunda değiliz .Kafamız eserse Ümit burnunda gemi avlarız
Yolda giderken sürekli uçaklarla karşılaşacağız kimisi bomba atıyor kimisi torpido(Torpido atan uçak yok.Aslında varda ne mutluki normal bomba atıyor )

Uçağı düşürmek eğlencelidir Geri dönüp sizi rahatsız edemez.Fakat uçakları rahatlıkla vurmamız için;

1.İyi uçaksavar mürettabatı
2.İyi uçaksavarlar

Size ilk verilen uçak savarlarla gidin kuş avlayın veya düğünlerde sıkın anca o işe yarar.

Çünkü mermisi az ve mermi bittiğinde doldurma süresi uzun Fakat uçaksavarlarınızı geliştirdikçe Üzerinize gelen uçaklar bir anda denizin tadını alabilir inanın çok zevkli oluyor.

Evet yolda giderken bir sinyal aldık ve bir ticaret konvoyu oyunda daha yeni olduğumuz için destroyel eşlik etmiyor bu iyi birşey.

Ama bendeniz iki ihtimalide ayrı ayrı yazacağım

1. İhtimal: Destroyel Konvoya Eşlik Etmiyor

Böyle konvoylar sizin en kolay dağıtabileceğiniz konvoylar.Konvoya belli bir miktar su üstünde yaklaşacağız ve sonrası su altında yaklaşacağız.Eğer su üstünde fazla gidecek olursak kötü olur.Çünkü gemimiz IX-D2 yani büyük fark edilmesi çok kolay.Sizi gören gemiler zigzaglara başlar hatta ateş bile ederler.O yüzden su altından yol almamız daha mantıklı.Fakat periskobu ÇIKARMAYARAK.Yoksa kolayca fark ediliriz ve tüm plan mafolur.Kovalamaca oynamıyoruz.Bir anda vurup yıkacağız sonra çekileceğiz

Su altından torpido saldırısına en uygun yere varana kadar yaklaştık.Ve periskobumuzu kaldırdık.
Öncelikli hedeflerimiz hatta tek hedefimiz büyük gemiler.Bunlar Libary Cargo dan büyük gemiler.T3 tanker bulduğunuzda yaşadınız çünkü çok büyükler.Mümkün olduğunca periskobumuzu kısa sürede kullanıp sonra geri indirmeliyiz.Hedeflerimizi belirledik şimdi basıt ayarlar yapacağız torpillerimize

Derinlik Ayarı:Mümkün olduğunca geminin altına hedef alın.Çünkü mantık şu ''su alan gemi batar''.Rahat su alması için birazdaha derinlere hedef almalıyız.Zaten çok karşımıza çıkacak olan hedef Libary cargo ve T3 tanker(Diyer küçük gemilere sakın torpido atma zahmetinde bulunmayın.Yazık torpidolara.Zaten o torpidonun fiyatı geminin 2 katı )

Libary cargo için uygun torpido derinliği 6 m dir.Tabi aşırı dalga varsa bu derinliği 4-5 hatta garanti olsun diye 1-2 ye alın T3 tanker içinde 6 m uygundur.Bazen torpidomuz gemini öyle bir yerinde patlarki gemi ikiye bölünür veya torpido geminin yakıt deposuna denk gelip muhteşem bir sahne seyrettirebilir

Hız ayarı:Her torpidoda bulunmayan özellik.Eğer karşınızda tek gemi veya destroyel varsa hız F de olmalı.Eğer karşımızda bir konvoy varsa bu hız özellikleri çok işe yarıyor Normalde ilk torpidomuz gemiye çarparak patladıktan sonra doğal olarak gemiler zigzaga başlayacaktır ve bu diyer torpidolarımızın isabetsizliği ile sonuçlanacaktır ama Bu hız özelliğini kullanarak 3 gemiyede torpidolarımız aynı anda çarpıp patlayacaktır Şöyle.Size en yakın hedefe S ile biraz uzaktaki gemiye M ile En uzaktakine ise F ile torpillerimi gönderirsek SÜPRÜZZZ deriz

Uygun hedefleri vurduktan sonra diyer küçük gemilerle uğraşmayın bence.Gidin başka bir konvoy arayın:)

2. İhtimal:Destroyel Eşik Ediyorsa.(Çok zevkli bir olaydır )

Yapabileceğimiz 2 şey var.

1. Destroyel sizden uzakta ve sizi daha fark etmemiş size (kesin fark etmiştir ufak ufak geliyordur ) Uygun gördüğünüz Hedeflere torpidolarımızı atıp derinlere dalmak ve sessiz seğirde gitmek.(Hedefler arasında sakin destroyel olmasın torpidonuz boşa gider )

2.Destroyel size yakın ve sizi fark etmiş ise destroyeli batarın ve sonra sakince diyer gemileri batırın

Peki destroyeli nasıl batıracağız?

Aslına zevkli bir olay.Korku,heycan ve sevinç-üzüntü

Türlü destroyel avlama yolu var ben size sürekli uyguladığım ve 3-4 destroyeli rahat batırabildiğim yöntemi anlatayım

Destroyel bizi fark etti ve hızla bize yaklaşmaya başladı.Direk mürettebatı savaş pozisyonuna alıp periskoptan destroyele kitlendikten sonra TDC(Hani normal haritanın yanındaki şey ) ye geçmek.Torpidomuza hız ayarı yapılabiliyorsa bilinki gazlı torpidodur yani suda iz bırakandır.Ve bu torpidonun hızını F derinliğini 1 yapmalıyız.Destroyel üzerimize doğru gelmeye başladı.Tam yol tornistan.Biz tornistan gittiğimiz için bazen destroyel dimdirek hiç zigzag yapmadan bize yaklaşabilir.Eğer bu durumda iseniz kesinlikle gazlı torpido kullanmayın.Varsa elektirikli torpidoyu atın.%80 vurursunuz eğer destroyel zigzag yaparak geliyorsa size yakşalmasını bekleyin.Çünkü ne kadar bize yaklaşırsa o kadar vurma ihtimalimiz yükseliyor.size uygun mesageye geldiğinde 1 torpido.Manevramı yaptı 1 torpido daha başka çare yok etrafınızı dolanmaya çalışacaktır 1 torpido daha.Eğer arka torpidolarınızı kullabiliyorsanız onlarıda yollayır(Aynı anda değil uygun zaman aralıklarıyla) Eğer 1 torpido destroyele çarpmışssa %80 batacaktır.Fakat batmadığı durumlar oluyor Eğerki vuramadız tüm atışlarınız karavana gitmişse Alarmmm(C tuşuna basın) denizaltımız hızla derine inmeya başlayacaktır (69m ye) siz direk 170 m inin sonra 200 e inin.(Eğer hasarınız varsa veya geminiz su almışsa bu derinlikte batabilirsiniz o yüzden dikkatli olun) Sessiz seğire geçin ve 90 derece dönmeden önce deploy decoys a basın sonra 90 derece dönün.Büyük ihtimal 200m de destroyel sizi bulamaz.(Eğer binnng biiinnngg sesleri duyuyorsanız 220-230-240 inin ) bir süre sonra kurtulursunuz.

Ekran Görüntüsü : (Sistem Windows 7 Pro SP1 x86)

Silent Hunter III.jpg

TRWE_2012

Süper Moderatör
Konular
3,087
MFC Puanı
20,700
Silent Hunter 3 Hakkında Bilgi Ayrıntılı Bilgi)

Kod:
http://en.wikipedia.org/wiki/Silent_Hunter_III

Silent Hunter 3 Hakkında Videolar

Kod:
http://www.youtube.com/watch?v=2Xa4gWCHlFU
http://www.youtube.com/watch?v=mQXTzhgQZbw
http://www.youtube.com/watch?v=tGNjlDas3sM
http://www.youtube.com/watch?v=-VOy37ondr0
http://www.youtube.com/watch?v=OWHqSRQtOsQ
http://www.youtube.com/watch?v=ZPiwJz4nYsk
http://www.youtube.com/watch?v=78MtNQkMtT4

Alman U-BOOT sitesi

Kod:
http://www.uboat.net/index.html

U-Boot Denizaltı Sınıfları(VIIA/VIIB/VIIC/VIID/XIB/XD/XD2/XXI) Hakında Geniş Bilgi;

Kod:
http://en.wikipedia.org/wiki/U-boat#Classes
http://tr.wikipedia.org/wiki/U-Boot