• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Darbe Günlüğü

Konular
464
MFC Puanı
12,110
Aslında bu darbe girişimi öncesine gitmek gerekiyor yani 2000 yıllara..hani o dönemlerde meclisten tezkere geçsin isteniyordu..asker şiddetle karşı cıkıyordu ırak tezkeresine..neden karşı cıktığı belliydi abd nin orta doğuya TR üzerinden müdahele etmesine karşıydı..HÜKÜMET VE CEMAAT bu oluşumdan rahatsızdı.. hatırlıyalım.. mart tezkeresi gecsin diye sn. c.başkanı gecmemesinin büyük hata olduğunu söylemişti..
CEMAAT operasyona başladıydı tek kale vardı oda orduydu..kesinlikle ele gecirilmeliydi hükümette aynı görüşteydi..abd karşıtı ne kadar komutan varsa tutuklatıldı..ulusalcı kanat olan bu isimler tasfiye edilmeye başlandı..hemde öyle böyle bir tasfiye değildi bu..2007 de başlıyan bu tasfiye işlemi korkunç bir hal aldı..acımasızlık diz boyuydu..mart tezkeresine izin vermeyen abd ye yönelik uygulamalara karşı cıkan askerlere karşı hükümet ve cemaat omuz omuza veriyordu..yayınlanan belgelerin coğu abd güdümünden gelen bilgilerdi..basınla paylaşılıyordu adeta mahkemeler göstermelik olmuş sacma sapan bir hal almıştı..kumpas büyüktü ve acıydı..tasfiye edilen isimlerin yerine cemaate ve hükümete yakın isimler konuyordu
ardından cözüm süreci vardı..bu durumda askeri rahatsız eden bir durumdu..cünkü pkklı isimler gizli tanık olmuş askerleri iceri tıktırılıyordu..onlarca altın madalyası olan isimler tek tek iceri alınıyordu.. türk ordusunda artık tecrübeli savaş eğimi alan subay kalmamıştı..terörle mücadele de ise bu sıkıntı baş göstermeye başladı..cözüm sürecinde yine cemaat hükümet ortaklaşa calıştı..yine kendi bildiklerini okudular..
askere yapılmıyordu..yargıya da aynı muamele yapılıyordu..durmadan yasalar degişiyor durmadan hakim savcılar oraya buraya sürülüyordu..ülkede tam bir hükümet-cemaat hemoganyası oluşmuştu..kimse de karşı cıkma cesareti gösteremiyordu..cıkanlarsa o dönemde benim gibi DARBECi olarak görülüyordu..
zaman gectikce artık son dönemlere yaklaşmaya başladık..hükümetin cemaatin ne haltlar yediğini bilirken sessiz kalmasını gördük..sonradan cemaatle sürtüşmeler başlandı..mit olayı oslo görüşmeleri kamuoyuna yansıdı..ve artık kamuoyu biliyordu ki hükümette cemaatte masum değildi.. terör örgütleriyle pazarlık yapabiliyordu..terör örgütü liderinin serbest kalması bile konuşulabiliyordu..
o dönemde enteresan bir olay olmuştu mavi marmara..sonradan dönemin kuvvet komutanı acıklıyordu..o gemiyle türk askerlerinin oldugu bir kac fırkateyni olcaktı gemiye eşlik edilicekti izin verilmedi..milletvekilleri gelicekti son anda vazgecti diye beyanatları olmuştu..ardından israil ile kriz yaşandı..
artık cemaat-hükümet çekişmesi herkes tarafından bilinen bir durumdu..bir birlerini suclamaya başladılar ve kirli camasırlar ortaya döküldü..hükümet cemaatin pisliklerini döktü cemaat hükümetin..yolsuzluk hırsızlık vatana ihanet konuları gelmeye başladı..ülkenin peşkeş cekildiği görüldü..terör örgütünün şehirlerde yerleşmesine her türlü techizatı alıp kurmasına yollara mayınlar bombalar döşenmesine göz yumulmuştu..valiler operasyonlara izin vermiyordu..asker kışladan cıkartılmıyordu..sonra birden U dönüşü oldu..itiraflar başladı..cemaat hükümet bu sefer pkk üzerinden birbirini sucluyordu..
ve son konuya gelindiydi..tam bir yıldır darbe teşebbüsü yapıcak kişinin ankaraya bildirildiği ortaya cıktı..son beş ayda darbe teşebbüsü icin kıpırdanmaların olduğu ortaya cıktı..kimlerin bu oluşum icinde oldugu biliniyordu..istibaharat raporları subayların ankaraya yaptığı bildirimler bunu gösteriyordu.. ufak bir grubun ciddi kıpırdanmaları başlıyor..kendi aralarında görüşmeler yaşanıyor..ama ne hikmetse kimseden ses soluk cıkmıyordu..bu oluşum icindekiler tasfiye edilmiyordu..agustos ayı bekleniyordu..halbuki gecmişte cok örnek var zaman gelmeden emekli edilen binlerce asker var..emniyet jandarma mit eğer bu olaydan haberi yoksa boşuna yaşıyor..eğer haberi varsa önlem almıyorsa buda bir İHANETTİR..
asıl şaşırtıcı olan bu küçük grubun yaptığıdır.. burada iki şey görüyorum.. ya bu darbe teşebbüsü yapanlar cok aptal ya da cok cesaretliydi.. saat 10 da darbe girişimi yapmalarının başka izahı yoktu..sadece trt 1 in işgal edilip diğer yayın organlarına dokunmamaları iletişimi kesmemeleri ya aptallığından ya da biz herşeyi yaparız cesaretinden..
ancak yaşananlarda gördük ki cemaat darbe yaparken herşeyi göze almıştı..2007 de askere yönelik yaptığı suclamaların aynısını yapıyorlardı..halka ateş acıyorlardı..belli kurumlara saldırıyordu..bomba atmaktan cekinmiyorlardı..
neyse ki bir darbe girişimi sona eriyordu..ama geride onca soruları ve gecmişte yaşananları bırakıyordu..birilerini memnun etmek icin onlara fazla yetki ve görev verirseniz onlar fazlasını ister..bugün tasfiye edilecek yargı ve ordu daki kademelerde onların yerine alıcaklar hangi cemaate mensup olacaktır..bu da ayrı bir detaydır..

E.K

Konular
124
MFC Puanı
8,290
Hükümet bi düşünsün, 100 bin kişi var tahmin edilen ve sen bunlara bildiğin izin verdin. Hatırlarsak, dokunan yanar diyordu bir iki yazar müsveddesi sizce... Dokunmadık, hepimiz yandık. Ahmet Şık ve Nedim Şener gibi pek çok gazeteci de zamanında vatan haini ilan edilmişti. Her boku biliyoruz maalesef ama kapımızın önündeki kokan çöpü eşelemiyoruz.

Konular
464
MFC Puanı
12,110
ben 2004 yılından beri cok makale yazdım siyasi makaleler..cok eleştirildim..ancak bugün herkes keşke o gün bu yazılarını dikkate alsaydık diyorlar.. ben 2007 den sonra akp ile olan bağlantımı kestim.. 2007-2013 te yaşanan tam bir dramdır..şuan tehlike gecti mi hayır gecmedi..
asıl tehlike bundan sonra başlıyor.. bugün veya yarın o konuda o tehlikeden bahsedicem.. bunu görenler bilenler yazanlar cok suclandı..cok psikolojik acıdan baskı görüldü.. şuan haklısınız diyorlar :) ama şimdi asıl mesele şu andan itibaren başlıyor..

Konular
124
MFC Puanı
8,290
Benim öngörüm de o yönde. Karanlık bir döneme girdik, çıkması oldukça zor.

Konular
464
MFC Puanı
12,110
baya kötü bir dönem başlıyor..hakkımızda hayırlısı