• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Cinler insan Bedenine Girermi ?

Sade

Emektar Üye
Konular
324
MFC Puanı
38,380
Cinlerin metafizik alemden şehadet yani görünen fiziki aleme geçişinde çeşitli sebepler vardır. Ya bizim alemimizde manyetik bir hadise vuku bulur ya iki alem arasında bir menfez koridor meydana gelir ya da medyum özelliğine sahip bir kişi bilerek veya bilmeyerek bünyesi gereği buna vesile olur. Yoksa hiçbir cin kendi aleminin hudutları dışına kendi iradesiyle çıkamaz.

Aynı dünyada olmamıza rağmen boyut farklılığı bir hakikattir. Cinler canları istediği zaman metafizik alemden fizik aleme geçemezler.

Cinler kendi alemlerinden şehadet alemine geçtiği zaman rasgele kişilere musallat olamıyorherkese tesir edemiyor. Ancak doğuştan medyumluk özelliği olan insanlarla muhatap olabilir veya bünyesinde bir menfez bir açık bir rahatsızlık bulunan kişilere musallat olurlar. Bu kişiler de genellikle içine kapanık korkak çekingen psikolojik olarak dengesiz şizofreni ve beyin yönünden bir rahatsızlığı olan kişilerdir.

Cinler kendi alemlerinden şehadet alemine devamlı kalmak üzere geçemez. Muhakkak belli bir zaman sonra geri dönmek zorundadır. Nasıl ki komaya giren bir insanın belli bir zaman sonra uyandırılması gerekiyorsa suya giren bir insan belli bir müddet sonra sudan çıkmak zorundaysacin de bir vakit sonra kendi alemine dönmek zorundadır. Tek imkanı vardır o da ya medyumluk özelliğe sahip manyetik enerjili bir insan bulmak ve onunla muhatap olup enerjisinden istifade etmek ya onun içine girip bir müddet vaziyeti idare etmek ya zayıf ve hasta bünyelerden enerji hırsızlığı yapmak ya da herhangi bir sinek böcek vs. hayvanın içine girip zaman kazanmaktır.

Asr-ı saadetten bir hadise bize bu konuda ışık tutmaktadır. Hz. Ayşe (r.a.) validemiz bir gece cinler tarafından yatağından kaldırılarak yüksek bir mahkemenin huzuruna getirilir. Hz. Ayşe validemiz sebebini sorunca: Sen cinlerden bir Müslüman katlettin. Bunun mahkemesi yapılacak denildi. O da: ‘Ben nerede bir cin öldürdüm?’ dediğinde ona cevap verildi:
Sen Kur'an-ı Kerim okurken bizim Müslüman cin kardeşlerimizden birisi bir yılanın içine girerek seni dinlemeye geldi. Siz hanenizde o yılanı görünce öldürdünüz. Dolayısıyla içinde bulunan kardeşimiz de öldü. Bunun hesabı görülecek. (Kurtubi el-Camiu Liahkami'l-Kur'an 16/214215)

Hadisenin sonunda barış ve anlaşma yapıldı. Olay tatlıya bağlandı. Zaten rivayetlerden bize gelenevde her hangi bir haşarat muzır mahluk görürseniz yılan çıyan böcek vs. bunları hemen telef etmeyin. Zararları yoksa ilişmeyiniz denilmiştir

"hiç"

MFC Üyesi
Konular
2
MFC Puanı
130
cinler insanın içine girermi.... izleyelim bakalım girmiş mi.....

YouTube

LiyA

Onursal Üye
Konular
7,633
MFC Puanı
62,010

Ben bu videoyu sadec 9 dk izleyebildim, yahu bu kadar saçmalık olur.
rasputin sen inanıyor musun bunlara?

Videoda ki bayan gerçekten rahatsızsa psikiyatra gitsin. Haaa ruh sağlığı bozulmadı cin kaçtı vs diyorlarsa da kendi kendisine okusun.

Adam okşar gibi dokunuyor, bence cin den daha çok o adamın zararı olur .s

Benim anlamadığım şey insanlarımız nasıl bu kadar saf olabiliyor?

Uzun lafın kısası ruh sağlığın bozuksa tıbbi yardım alacaksın.
Maneviyatın eksikse de Kur an-ı kerimden ilham alacaksın.

Benim sana tavsiyem ''İkra''

"hiç"

MFC Üyesi
Konular
2
MFC Puanı
130
sadece 9 dk izlemekle hüküm verilmez.

adamın facebooktan paylaştığı yazıyı aktarayım...
herşey bir gabletinize bağlı erol. beddualar bizi yine getirecek. adaklar bizi yine getirecek. günahlar bizi yine getirecek. faiz yine getirecek. ben öleceğim ama günah işleyip bizi yine çağıracaksınız....

inanmamakta özgürsün. herkes allahın bir tane kitabı olduğunu sanır. halbuki yazılı olmayan kitabıda vardır. neyse. yine önyargılı olmiiim. zaten biliyorsundur...

LiyA

Onursal Üye
Konular
7,633
MFC Puanı
62,010
sadece 9 dk izlemekle hüküm verilmez.

adamın facebooktan paylaştığı yazıyı aktarayım...
herşey bir gabletinize bağlı erol. beddualar bizi yine getirecek. adaklar bizi yine getirecek. günahlar bizi yine getirecek. faiz yine getirecek. ben öleceğim ama günah işleyip bizi yine çağıracaksınız....

inanmamakta özgürsün. herkes allahın bir tane kitabı olduğunu sanır. halbuki yazılı olmayan kitabıda vardır. neyse. yine önyargılı olmiiim. zaten biliyorsundur...

Ben izlemem hak varken batıla neden itibar edeyim? Saçma.

Sen özgür iradenle inanabilirsin, ben böyle safsatalara inanmam.
Abdestli gezen insana ruhani varlıklar musallat olamaz, onların yeri yurdu pis ortamlar, benim de öyle ortamlarda işim olmaz.
Bende sıkıntı yok anlayacağın, olanlar kendisini toparlasın.
Kendimi ve sevdiklerimi her zaman Allahıma emanet ederim.
Kur an-ı kerime bağlıyım. (nokta)