• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

C ++ program ödevi yardım edermisiniz

Student1515

MFC Üyesi
Konular
1
MFC Puanı
0
MİNİ SÜRÜM
Donanım Haber
TABLET SÜRÜM
DH Anasayfa Kayıt Ara Popüler Bölüme Git Gece Moduna Geç Hakkımızda Standart Site
Kullanıcı Adı:Şifre:?
Bağlan: Facebook Google+ Twitter

Aşağı gitTüm Forumlar Yazılım Geliştirme Delphi / C++ /Vb C++ lütfen yardım edermisiniz Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir

1. Sayfa

C++ lütfen yardım edermisiniz Cevap Yaz Sstudent151520 Mart 2017 Pazartesi 00:25:51 (1 mesaj)
0
Öncelikle herkese merhabalar
bana bir c++ programı lazım fakat yapamadım arkadaşlar
bir sayı gireceğim o sayıyı 3 tane asal sayı toplamı şeklinde yazacak
örneğin 71 gireceğim alta bütün kombinasyonları oluşturarak
71 = 1+7+61
71=3+31+37

bu şekilde devam ettirecek fazla bir fikir sahibi değilim o yüzden yazdım şimdiden teşekkür ediyorum

Konular
124
MFC Puanı
8,290
MİNİ SÜRÜM
Donanım Haber
TABLET SÜRÜM
DH Anasayfa Kayıt Ara Popüler Bölüme Git Gece Moduna Geç Hakkımızda Standart Site
Kullanıcı Adı:Şifre:?
Bağlan: Facebook Google+ Twitter

Aşağı gitTüm Forumlar Yazılım Geliştirme Delphi / C++ /Vb C++ lütfen yardım edermisiniz Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir

1. Sayfa

C++ lütfen yardım edermisiniz Cevap Yaz Sstudent151520 Mart 2017 Pazartesi 00:25:51 (1 mesaj)
0
Öncelikle herkese merhabalar
bana bir c++ programı lazım fakat yapamadım arkadaşlar
bir sayı gireceğim o sayıyı 3 tane asal sayı toplamı şeklinde yazacak
örneğin 71 gireceğim alta bütün kombinasyonları oluşturarak
71 = 1+7+61
71=3+31+37

bu şekilde devam ettirecek fazla bir fikir sahibi değilim o yüzden yazdım şimdiden teşekkür ediyorum

O çok zor be başkan :sigara Bide 1 asal sayı değil ki :sigara

Mesela şöyle de olur mu? 71 için 61+5+2+2 burada hep asal sayı var ancak daha büyük sayılar için sınırlama yapmak lazım. Atıyorum adam sekiz yüz basamaklı bir sayı yazdı. O zaman buna yakın asal sayıların toplamını yazmak gerekir ki onu da bilmek için bir formülizasyon yok maalesef asal sayılarda :sigara

Master

You
Yönetici
Konular
4,182
MFC Puanı
34,670
matematik!.. yok,bende yok o, tırt ksb :D

Konular
124
MFC Puanı
8,290
matematik!.. yok,bende yok o, tırt ksb :D

Reis :D Asal sayılar sadece 1'e ve kendine bölünebilen sayılara deniyor. Mesela 2 sadece 2 ye ve 1 e bölünebilen tek çift sayıldır. Bunun dışında 3, 5, 7, 11, 13, 17, 19, 23, 29, 31, 37 diye gidiyor. Ancak bu sayıların artış miktarının formülizasyonu yok. Matematikçiler yüzyıllardır bunu bulmaya çalışıyor. Sadece Bu sayıları belli bir kurala göre silindirik düzlemde yazdığımızda bir düzen görülüyor ancak o da formüle etmek için yeterli olmuyor. Euler falan çok kafa patlatmış bunu bulmak için. Ramanujan da öyle :sigara

Student1515

MFC Üyesi
Konular
1
MFC Puanı
0
ya şimdi matematikten değil aslında algoritması var ama koda dökemiyorum mesela ben bir sayı gireceğim bana 3 tane asal sayının toplamı şeklinde yazacak ilk başta benim girdiğim sayıyı okuyup o sayıya kadar oolan asal sayıları bulması gerekyor sonrası ise biraz karışık anlamadım ondan dolayı yazdım belki yapablen çıkar diye

Konular
124
MFC Puanı
8,290
ya şimdi matematikten değil aslında algoritması var ama koda dökemiyorum mesela ben bir sayı gireceğim bana 3 tane asal sayının toplamı şeklinde yazacak ilk başta benim girdiğim sayıyı okuyup o sayıya kadar oolan asal sayıları bulması gerekyor sonrası ise biraz karışık anlamadım ondan dolayı yazdım belki yapablen çıkar diye

Ben anlamıyorum kodlamadan ama şu bilgiler işine yarar. Sana öncelikle sayı girebileceğin bir kod lazım o da şurada tanımlı, bide sayının asal çarpanlarına ayrılmasını sağlamış. Benzer mantıkla hareket ederek tek tek asal mı değil mi sayıları buldurmalısın. Bol bol if kullanacan anlayacağın.

Şu iki makaleyi incele belki faydası olur.

http://sanalkurs.net/for-dongusu-ile-asal-sayi-kontrolu-10328.html
http://www.canerseref.com/2015/06/cpp-sayinin-asal-carpanlarini-bulan-program.html

Konular
124
MFC Puanı
8,290

Girdiğin her sayı için bulunacak 3 değer asal olmayabilir. Onu da aklında bulundur. Mesela adam diyelim ki 5 yazdı. 5 için tek asal toplam seçeneği 2+3 oluyor. 3 tane sayı yazılamıyor.