• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Bu Acı Geçermi

Konular
55
MFC Puanı
4,430
Bir haber alırsınız bir anda hayatın acı gerçekleriyle yüzleşirsiniz.Vakitsiz gelen ölüm gibi, evet ölüm bütün gerçekliğiyle karşınıza dikilir hiç ummadığınız bir anda hiç ummadığınız kişileri, en sevdiğinizi koparıp alır sizden.Bu gerçek mi dersiniz inanamaz neden ben gibi şaşkınlıkla karışık can acınızla haykırırsınız.Ama nafile, çığlıklarınız sizden alınanı geri getirmez çünkü o artık ait olduğu yere çoktan gitmiştir.Benim en sevdiğimin bitanem dost dediğim arkadaş dediğim kardeş bildiğimin canından canı gitti.O artık babasız evet o artık babasız.Onun hayatında kızım diye seslenen biri olmayacak, eve geç geldiğinde azarlayacak babası olmayacak 'Hadi gönlümün son çiçeği ellerinden bir çay yap da içelim' diyen babası yok artık.Gitti ve bir daha dönmeyecek.Allahım sabır ver dayanma gücü ver her aradığımda sesindeki özlemi hasreti acıyı her duyduğumda ben benden gidiyorum. Yanında olmayı ne kadar istesem de mesafelere yenik düşüyormuş insan.En zoru da bu, çok isterdim yanında olmayı acısına ortak olmayı, insanın çaresiz kaldığı anlar bu anlar işte. Onunla yani Gulll ile Sohbet nette başlayan bir arkadaşlıktı bizimki sonra dostluğa ve daha sonra kardeşliğe dönüştü.Ben burada böyle samimi dostlukların hele hele kardeşliğin olabileceğine pek ihtimal vermezdim ki onu tanıyana dek, iyi ki tanıdım iyi ki ona kardeşim dedim.Evet o artık baba acısı çekiyor üstelik doğum gününü kutlamışlardı babasını kaybetmeden iki gün önce.Öyle telaşlı öyle heyecanlıydı ki sürpriz doğum günü hazırlığı içerisindeyken o kadar tatlıydı ki pasta nasıl olmuş bak bakalım diye attığı mesajlar hala telefonumda.Pastanın üstünde nice yıllara babamız yazıyordu.Biz daha iki gün önce Rabbim babalarımızı başımızdan eksik etmesin diye dualarla anmıştık o mutlu günü, ve ben yayındayken şarkı armağan etmiş kutlamıştım babasının doğum gününü.Şuan hepsi yalan oldu ve o artık babasız adımlayacak yürüdüğü yolları, babasız gelin olacak bir yanı hep yarım kalacak.Canım kardeşim acın içimi öyle dağladı ki kaleme kağıda sarıldım.Biliyorum ki baban şu an huzur içinde ne mutlu o babaya ki senin kadar güzel yürekli bir evlat yetiştirmiş mekanı cennet olsun...Sen diyorsun ki gece olunca daha dayanılmaz oluyor acısı bu acı diner mi diye bana soruyorsun :( Ben sana ne diyeceğimi bilemiyorum dinmez canımın içi dinmez zamanla falan geçmez zaman geçer acısı geçmez hani diyorlarya zaman herşeyin ilacı, o koca bir yalan.Zamanla unutmuyorsun, acın öyle dağlıyor ki içini zamanı unutuyorsun.Ben bunları sana söyleyemiyorum her sorduğunda susuyorum.Rabbim bana ömür verdiği sürece seninleyim uzakta olsam dahi her daim yanındayım.Canım kardeşim seni çok seviyorum

DeStina

MFC Üyesi
Konular
11,091
MFC Puanı
27,850
Bu yazıyı gercekten çok zor okudumm.. şu an kelimeler kifayetsiz kalır..sözün bittiği yerdeyim.. Gull ü bende sohbet.net te radyosunda illk yayın aldım gun tanıdım . yüreği gönlü tertemiz melek gibidir. canımya o dönem sabah yayınım için gelır dınler yayınbıtınce cıkıp gıderdı . kımse dinlemesın tek sen dinle yeter derdim. hayat çok acı .maalesef yanı basımızdakiler hep bizimle olacakmış gibi hissederiz. acıyı ölümün gün gelip bizi bulacagını düşünemeyiz. hiç ummadık anda gelmez mi bu acılarr. dünyamız yıkılır ömrümüzden ömür gider bu koskoca dünyada onca insanın içinde bom boş hissederiz kendimizi....Kızlar babalarına çok düşkün olur babalarda kızlarınaa..canım gull um dayanmak çok zorrr çok biliyorum .rabbim peygamber sabrı derlerya ondan versın sana.. Başın sagolsun..bu dünya yalan dünya.herşey boş .fakatt güçlü olmak dayanmak zorunda kalırız her acıya...acının tarifi olmazda acının büyüğü küçügede olmaz.. asla gecmez hafiflemezde . yüreğin kanar her duygunda düşüncende..yıllar geçse bile bunun acıyı azaltmadığı;sadece özlemi körüklediği,herkesin başına gelecek olan acı kalır hepp..başın sagolsun tekrar meleğim..Rabim yanındakilere uzun ömür versin .

Konular
55
MFC Puanı
4,430
@DeStina malaesef hayatın gerçeği bu.Gül Şuan toparlanmaya çalıyor ama geçecek gibi bir acı değil Rabbim sabır versin...Bu yazıyı ona ileteceğimden şüphen olmasın.Başsağlığı dileklerin için teşekkürler​

Zeynep1

MFC Üyesi
Konular
941
MFC Puanı
5,250
Gül arkadaşımızı tanımıyorum ama rabbim sabırlar versin, başısağ olsun:( acının her türlüsü kötüdür zaten:((

Konular
55
MFC Puanı
4,430
@Zeynep sağol canım umarım birgün tanıştırırım sizi.