• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Blogunuzu Yandex'e İndexleyin !

Konular
1,909
MFC Puanı
110
Blogunuzu Yandex'e İndexleyin !
Önce Yandex'ten bahsedeyim biraz

Yandex Nedir ? - Ne İşe Yarar ?

Yandex, rus yapımcılar tarafından yapılmış Google benzeri ancak Google kadar bilinmeyen bir arama motorudur. Kullanıcılara birçok hizmet sağlamasının yanında birçok dil için de mevcuttur.

Ülkemizde reklamları birçok kanalda yayınlanmakta ve herkes tarafından merak edilmektedir.

Özellikle adres bulma konusunda büyük şehirlerin 360 derece görsel olarak gezilmesine olanak sağlayan bu arama motoru,eğer tutulursa daha birçok farklı hizmet vermeye başlayacak gibi gözüküyor.

Ancak bilinen bir gerçek var ki Google’ın yeri her zaman apayrıdır ve başka bir arama motorunun onun yerini alması imkansızdır.

Daha önce birçok şirketin bunun için çalışmalar yaptığı görülmüştür ancak çoğu başarısız olmuştur.

Yandex gibi arama motorları size ulaşmak istediğiniz bilgiye en kolay yoldan ulaştıran sitelerdir.

Sizler için aradığınız konudaki siteleri araştırır ve en doğru, en güncel siteyi sizin karşınıza çıkartmak için çalışır.

Blogunuzu 'Yandex'e İndexleyin ! Seo Araci

Şimdi Blogumuzu Yandex Arama Motoruna Kayıt yapalım ama önce bir Yandex hesabı almamız lazım. passport.yandex.com.tr/passport?mode=register&msg=mail&retpath=http%3A%2F %2Fmail.yandex.com.tr"]Şu adresten mail hesabını alalım... Merak etmeyin hiçbir problemi yok. Kayıt olurken telefon ve diğer e-posta isteyecek ister doldurursunuz o kısımları ister doldurmazsınız.

Üye olduktan hemen sonra passport.yandex.com.tr/passport?mode=auth&msg=mail&retpath=http://mail.yandex.com.tr"]buradan sisteme girişi yapıyoruz. Sayfanın en üstünde www.yandex.com.tr/all"]Tüm Servisler sekmesi olacak.

Aşağıdaki resme bkz:
seo-yandex.png

Açılan pencerede aşağıdaki resim 2 seçenek bizi ilgilendiriyor ve resimde o yerleri kutu içine alarak göstereceğim;

seo-yandex2.png

Birinci kısmı bitirdikten hemen sonra
2.KISMA geçelim...

Ben daha önce kayıt yaptırdığım için sizden webmaster.yandex.com.tr/site/add.xml"]site eklemenizi isteyecektir.

yandex-seo2.png

Meta Tag kısmına geldikten sonra aşağıdaki resimde görüldüğü gibi bir kod verilecektir.
yandex-seo3.jpg

1. ADIM: Blogunuza dönün ve şablon ayarlarını açın,

Şöyleki: Kumanda Paneli > Şablon > HTML'yi Düzenle > Widget Genişlet yolunu takip edin..
Hemen karşınıza daha önce oluşturduğunuz meta tag'ların altına yukarıdaki kodu yapıştırın..

yandex-seo4.png

2. ADIM: Şablonunu kaydedin ve çıkın,

3. ADIM: Yandex Sayfasında "Denetle" butonuna basın.

Biraz bekledikten sonra sayfanız Yandex Arama Motorunda yer almaya başlayacaktır.