• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Bir Tehdit E-Mailli Ve Yapacaklarınız.....

TRWE_2012

Süper Moderatör
Konular
3,087
MFC Puanı
20,700
Merhabalar

Eğer günün birinde şöyle bir tehdit içeren e-posta alırsanız;

İngilizce Metni;

Kod:
Hi, I know your password is: ------(gereksiz seylerde kullandıgım sifremi yazmıs)

You got infected with my malware, RAT (Remote Administration Tool), while browsing the web where my iframe was placed, in the background you got redirected to my exploitpack, your browser wasn't patched so you got infected!

The malware gave me full control over your computer and access to all your accounts (see password above), it was also possible to turn your webcam on, you can Google about RAT's and their functionalities!

I collected all your private data and RECORDED YOU (through your webcam) SATISFYING YOURSELF!

After that I removed my malware, to not leave any traces.

I can send the video to all your contacts, over email, post on social network and everywhere else and publish all your private data everywhere, including the darknet, where the sick people are!

Only you can prevent me from doing this!

To stop me, transfer exactly 1200$ in bitcoin (BTC).

If you don't know how to buy bitcoin, Google - "How to buy Bitcoin?"
Or buy bitcoin here: www.paxful.com or: www.coinbase.com or check for bitcoin ATM near you.

You can send direct to my wallet, or create your own wallet first here: www.login.blockchain.com/en/#/signup/ and then send to mine.

My bitcoin wallet is: (BURASI SİLİNDİ.....)

Copy and paste my wallet, it's (cAsE-sensetive)
After receiving the payment, I will delete all your data and you can life your live in peace like before.

You got 3 days time.
Since I already have access to your account, I know if this email has been already read.
If you get this email multiple times, it's to make sure you read it and after payment you can ignore it.
Don't show this email to anyone, it will not help you but make everything worse, this should stay our little secret.
Next time update your browser and scan unknown files on: www.virustotal.com, take it as a lesson learned and move on.

Metnin Türkçe Tecümesi:

Kod:
Merhaba, şifrenizin biliyorum: ------ (gereksiz seylerde kullandıgım sifremi yazmıs)

Kötü niyetli yazılımım RAT (Remote Administration Tool) ile enfekte oldunuz, iframe'imin yerleştirildiği web'de dolaşırken, istismar paketime yönlendirildiğiniz arka planda tarayıcınız yamalı değildi, bu yüzden virüs bulaşmış!

Kötü amaçlı yazılım, bilgisayarınız üzerinde tam kontrol sağladı ve tüm hesaplarınıza erişim sağladı (yukarıdaki şifreye bakın), web kameranızı da açmanız mümkündü, Google’ı RAT’lar ve işlevleri hakkında Google’da da kullanabilirsiniz!

Tüm özel verilerinizi topladım ve KAYIT SİZİN (web kameranız aracılığıyla) KENDİNİZİ MEMNUNİYET EDİYORUM!

Ondan sonra hiçbir iz bırakmamak için kötü amaçlı yazılımımı kaldırdım.

Videoyu tüm kişilerinize, e-postayla, sosyal ağda ve başka her yerde gönderebilir ve hastalarınızın bulunduğu darknet dahil her yerde tüm özel verilerinizi yayınlayabilirim!

Sadece bunu yapmamı engelleyebilirsin!

Beni durdurmak için, tam olarak 1200 $ bitcoin (BTC) aktarın.

Bitcoin almayı bilmiyorsanız, Google - "Bitcoin nasıl alınır?"
Veya buradan bitcoin satın alın: www.paxful.com veya: www.coinbase.com veya yakınınızdaki bitcoin ATM'lerini kontrol edin.

Doğrudan cüzdanıma gönderebilir veya önce burada kendi cüzdanınızı oluşturabilirsiniz: www.login.blockchain.com/en/#/signup/ ve sonra benimkine gönderebilirsiniz.

Bitcoin cüzdanım: BURASI SİLİNDİ......

Cüzdanımı kopyalayıp yapıştırın, bu (cAsE-sensetive)
Ödemeyi aldıktan sonra tüm verilerinizi silerim ve daha önce olduğu gibi hayatınızı huzur içinde yaşayabilirsiniz.

3 gününüz var.
Hesabınıza zaten erişim sağladığımdan, bu e-postanın daha önce okunup okunmadığını biliyorum.
Bu e-postayı birden çok kez alırsanız, okuduğunuzdan ve ödemeden sonra görmezden geldiğinizden emin olmanız gerekir.
Bu e-postayı kimseye gösterme, size yardım etmeyecek ancak her şeyi daha da kötüleştirecek, bu bizim küçük sırrımız olarak kalmalı.
Bir dahaki sefere tarayıcınızı güncelleyin ve bilinmeyen dosyaları tarayın: www.virustotal.com, onu bir ders olarak alın ve devam edin.

YAPACAKLARINIZ(KARŞI ÖNLEM ALMA):

1.Telaşlanmayın.(Aşırı heyecan ve kaygı , insanın sağlıklı düşünmesini engeller)

2.Öncellikle hesaplarınızın tek tek şifrelerini değiştirin ve her bir hesabın güvenlik seviyesini tekrar gözden geçirin.(bu işlemi başka bir pc de yapın,çünkü sizin pc enfekte oldu.Yani virüslü)

3.İnternetin fişini çekin, verilerinizi yedeklemeyin hepsinin virüslü gibi düşünün.Önce Windows XP ile diski kazıyarak format atın, ardından Windows 'un üst sürümüne geçin.

4.İnternete girmeden önce Windows Defender'ı güncelleştirin ardınan Hafif Antivirüs yazılımı olan Webroot'u sisteminize kurun ve birkez sistemi taramasına izin verin

5.Ziyaret ettiğiniz sitelerin üyelik şifrelerini internet kafede yada başka bir pc'yi kullanarak değiştirin.

6.Eğer uzmanlığınız varsa (ters mühendislik bilgisi ve web bilgisi) karşı tarafa saldırın.

Geçmiş olsun.....