• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

BioNTech yan etkileri - Aşısının yan etkileri yüzünden yarın hakim karşısına çıkıyorlar

Herkül

Admin
Konular
8,797
MFC Puanı
17,460
BioNTech yan etkileri - Aşısının yan etkileri yüzünden yarın hakim karşısına çıkıyorlar
t24hjeg.jpg

Almanya'da bir sağlık çalışanının, Covid-19 aşısının yan etkileri olduğu iddiasıyla Alman biyoteknoloji firması BioNTech aleyhine açtığı davanın ilk duruşması yarın yapılacak.

Covid-19 salgınına karşı geliştirilen ve Türkiye de dahil olmak üzere birçok ülkede kullanılan Comirnaty isimli corona virüsü aşısını olanlar, aşının “kalıcı yan etkiler ve hasar” bıraktığı gerekçesiyle yargıya başvurdu.

Mainz’da Türk bilim insanları Özlem Türeci ve Uğur Şahin tarafından kurulan şirket, yarın Almanya’da yargılanacak. Almanya’da hizmet veren iki hukuk şirketi, müvekkillerinin başvurusu üzerine yargı sürecini başlattı. Yapılan açıklamada, müvekkillerin sağlığında “kalıcı hasar” oluştuğu ve bu sebeple tazminat davası açıldığı duyuruldu.

Almanya'da uygulanan 224 milyon aşı dozunun yaklaşık dörtte üçü BioNTech tarafından üretilirken, tazminat taleplerinin büyük çoğunluğunun aşılarda mRNA teknolojisinin kullanımına öncülük eden BioNTech'e karşı açıldığı belirtildi.

Almanya'daki davalar, BioNTech'in Covid-19 salgınından bu yana dünya çapında karşılaştığı en büyük tazminat talebini temsil ediyor.

İtalya'da da Covid-19 aşılarının yan etkileri iddiasıyla benzer davalar açılmıştı.

BIONTECH: NET BİR BAĞ GÖSTEREMİYORLAR

BioNTech ise iddiaları yalanlarken, üretilen aşıların güvenlik kontrollerinin yapıldığını duyurdu. BioNTech yetkilileri, “Açılan davada davacı ve avukatları, corona virüsü aşısı ile görülen yan etkiler arasında net bir bağ gösteremedi” ifadesini kullandı.

Winter

Forum Yöneticisi
Konular
176
MFC Puanı
41,820
İstatiksel bakılmak zorunda . Hemen hemen her şeyin yan etkisi bulunuyor. Bir ağrı kesici de bile bir çok yan etki mevcut.

kuslarabenzer

Moderatör
Konular
347
MFC Puanı
31,480
Hofffffff istemiyordum zorla yaptırdılar iste hayat...

StigmatA

Forum Sorumlusu
Konular
1,626
MFC Puanı
218,090
Valla bende sırt ağrısı hiç geçmiyor bide unutkanlık arttı iyice

LeGoLaS

Onursal Üye
Konular
4,885
MFC Puanı
15,790
bana hiçbirşey olmadı bakalım ilerde neler çıkacak 3 dene vurdular hemide

StigmatA

Forum Sorumlusu
Konular
1,626
MFC Puanı
218,090
bende 3 yada 4 tane oldum bion tech fatih ama öyle şeyler olmaya başladı ondan sonra belkide ben ona yoruyorum

_bigguy_

Süper Moderatör
İçerik Üreticisi
Konular
22
MFC Puanı
41,670
Aşı olmadım yani no problem

Sindy

Süper Moderatör
Konular
1,472
MFC Puanı
116,740
Bnde oldum biontek illa onu ol dediler bı sorun çıkarsa sorarım onlara :D

Pamira

Moderatör
İçerik Üreticisi
Konular
2,801
MFC Puanı
60,560
Ben de 3 defa biontech aşısı oldum. Umarım ileride bir şey çıkmaz.