• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Başvurular Başladı:K.P.S.S 2020

TRWE_2012

Süper Moderatör
Konular
3,091
MFC Puanı
20,830
ÖYSM.jpg

2020 - Kamu Personel Seçme Sınavı (Lisans) - BAŞVURU

Başlangıç Tarihi :30.06.2020 14:30
Bitiş Tarihi :13.07.2020 23:59
Sınav Ücreti:Her bir oturum için 80,00 TL

Ödeme Yerleri:Akbank’ın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç); Albaraka Türk Katılım Bankasının tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç); Finansbank’ın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç); Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç); Halkbank ATM, internet bankacılığı ve şubeler; ING Bank’ın tüm şubeleri ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç); Vakıf Katılım Bankası’nın tüm şubeleri ve ATM (KKTC’den başvuracak adaylar hariç); Ziraat Bankası sadece internet bankacılığı ve mobil bankacılık (Şubelerden ve ATM’den ücret yatırılmaz.);

ÖSYM Kartlı Ödeme Sistemi
Kod:
(https://odeme.osym.gov.tr/)

Kod:
https://ais.osym.gov.tr/KPSS1/2020/1/BasvuruKayit

ÖYSM :
Kod:
https://osym.gov.tr/

TRWE_2012

Süper Moderatör
Konular
3,091
MFC Puanı
20,830
2020 ÖSYM K.P.S.S TAKVİMİ

KPSS Lisans: 19 Temmuz 2020

KPSS Lisans sonuç tarihi: 10 Eylül 2020

Kamu Personel Seçme Sınavı 2020-KPSS Lisans (ALAN BİLGİSİ) 1. gün: 25 Temmuz 2020

Kamu Personel Seçme Sınavı 2020-KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi (ÖABT): 9 Ağustos 2020

Kamu Personel Seçme Sınavı 2020-KPSS Ön Lisans: 18 Ekim 2020

Kamu Personel Seçme Sınavı 2020-KPSS Ortaöğretim: 8 Kasım 2020

Kamu Personel Seçme Sınavı 2020-KPSS Din Hizmetleri Alan Bilgisi (DHBT): 22 Kasım 2020

Bu sınavların başvuruları ise 5-25 Mayıs tarihlerinde alınacak.

TRWE_2012

Süper Moderatör
Konular
3,091
MFC Puanı
20,830
Sınav bugün yapıldı.Ve hayatımda ilk kez bu kadar zor Matematik soruları ile yüz yüze geldim.O sorular Matematik Soruları değildi, saçma sapan kurgulanmış , soruları hazırlayanların bilgisizliğini ve cahilliğini açık seçik gösteren, kişinin sınavı kazanamaması üzerine temellendirilmiş bir sayısal metin yığını idi.Buna rağmen 29 matematik sorusunun yaklaşık 14-15'i yaptım.(çünkü çalıştığım ve tahmin ettiğim yerlerden geldi)

Buna göre; (Derslerin Zorluk derecesini sınıflandırırsak);

TÜRKÇE :.........................> 10 üzerinden 1 (Kolay)
MATEMATİK : ............> 10 üzerinden 8
TARİH :..........................> 10 Üzerinden 0 (Çok çok kolay)
COĞRAFYA :...............> 10 Üzerinden 5
VATANDAŞLIK .........> 10 Üzerinden 0
GÜNCEL BİLGİ VE OLAYLAR ......> 10 Üzerinden 3

Beni sınavda en çok şaşırttan soru ise ;

f(x) = 3x-5 bir fonksiyon olmak üzere;fof(a) = 5.f(a) eşit ise a kaçtır.?
Normalde Fonksiyonlar konusu, eskilerin deyimi ile ÖYS konusu.....ÖYS konusunun KPPS 'de ne işi var.Ha bir de işin ironik tarafı soru o kadar özensiz hazırlanmış ki sonucu cevap şıklarında çıkmıyor.Ben üç defa çözdüm ama nafile.....

Yani bu sınav bilgi ölçme sınavı değil, sınav kazandırmama sınavıdır.Tez zamanda ÖYSM gibi yozlaşmış bu kurum lav edilir.