• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Ayrılık sözleri aslında ne demektir?

Asi

Konular
773
MFC Puanı
760
Birine ayrılmak istediğinizi söylediğinizde o kişinin buna karşılık olarak söyledikleri asla gerçeği yansıtmaz. Kişi bir şey söyler ama kalbinden geçen farklıdır. İşte o cevaplar ve anlamları...
Aslında ben de ayrılmayı düşünüyordum ama sana söyleyemiyordum. Ayrılmak aklımın ucundan bile geçmiyordu. Hatta geçen gün kuyumcu vitrinindeki alyanslara bile baktım. Off, şimdi işin yoksa günlerce ağla, acı çek, sürün.
İyi düşün, pişman olup dönme sonra, asla kabul etmem. Ne zaman istersen dönebilirsin. Ben hep seni hazır bir şekilde bekleyeceğim. Hatta döndüğünde “Pişman oldum” demene bile gerek yok.
Umarım mutlu olursun. Çünkü sen her şeyin iyisini hak ediyorsun. Kesinlikle mutlu olmanı istemiyorum. Benimle birlikte değilsen, kimseyle mutlu olma. Mutsuzluktan depresyona gir, benden daha beter ol!
Zaten bizim ilişkimizin bir sonu yoktu. İkimiz için de hayırlısı olsun. Elbette ben de herkes gibi mutlu bir sonumuzun olacağına inanıyordum. Ama sen benim kadar çaba göstermediğin için bu kadar kolay vazgeçebiliyorsun. Hiç de hayır getirmesin bu ayrılık sana!
Son zamanlarda hissetmiştim ama konduramamıştım. Demek doğruymuş. Ruhum bile duymadı. Kendimi o kadar kaptırmışım ki bu ilişkiye, ayrılığı ne zaman düşünmeye başladın, ne zaman karar verdin hiç anlayamadım. Beni hazırlıksız yakaladın.
Tabii ki arkadaş kalabiliriz. Bu kadar zaman geçirdik, niye düşman olalım? Arkadaş mı? Bu aralar karşıma çıkma, gördüğüm yerde suratına tükürürüm. Sen beni böyle *** gibi ortada bırakacaksın, ben seninle arkadaş kalacağım öyle mi?
İkimiz de yetişkin insanlarız. Dünyanın sonu değil ya, elbette başkalarını buluruz. Sen çoktan buldun bile değil mi? Beni aldattığını anlamalıydım. Nasıl tanıştınız? Ne zaman başladı? Aşık mısın ona? Benim tanıdığım biri mi? Yoksa arkadaşlarımdan biri mi?
Bana yaşattığın her şey için sana teşekkür ediyorum. Gerçekten çok güzeldi. Afedersin ama hele son aylarımız bok gibiydi. Sürekli kavga, sürekli bağırış, çağırış. Bizim hiç güllük gülistanlık ilişkimiz olmadı. Ama bunun sorumlusu da sensin...
Bendeki eşyalarını kargo ile yollarım. Gelmene gerek yok. Aslında sen gelip alsan ne güzel olur. Belki son kez oturup konuşuruz, bir şeyler içeriz. Birlikte zaman geçirdiğimiz eve girdiğinde anılar aklına gelir, etkilenirsin. Belki ayrılmaktan vazgeçersin.
Yok canım ağlamıyorum, soğuktan gözüm yaşardı sadece. Ağlamak ne kelime, hıçkırıyorum be, ciğerim sökülüyor. Sanki kalbimi çıkardılar, yerine tonlarca ağırlıkta taş koydular. Ben sana köpek gibi aşığım hala.
SEVMEYİ ÖĞRENME KILAVUZU
1- ÖNCE KENDİNLE BARIŞ

Dünyada senden sadece bir tane var. Yani eşsizsin. Kendi özelliklerini küçümseme. Kendini sevmezsen, başka hiç kimseyi sevemezsin. Daha da önemlisi başkasının da seni sevmesini bekleyemezsin.
2- FARKLILIKLARI KABUL ET
İnsanların farklılıkları hayatın zenginliğidir. Bu durum sana da farklı olmanın ne kadar güzel bir şey olduğunu hissettirir. Öyleyse insanların farklılıklarını çatışma konusu yapma. Onları oldukları gibi kabul et.
3- HİÇ KİMSEYİ YARGILAMA
İnsanlar hakkındaki görüşlerimiz, kendi değer yargılarımızın süzgecinden geçtikten sonra ortaya çıkar. Bu da çoğu zaman yanıltıcıdır. Karşımızdaki kişinin de kendine özgü değer yargıları vardır.
4- DEĞİŞİME AÇIK OL
Düşüncelerinin İçinde bulunduğun ortama, yaşadığın yere ve zamana göre, hatta karşındaki kişiye göre değişmesi mümkün. Bundan korkma, kendini sınırlar içine hapsetme.
5- MUTLAKA EMPATİ YAP
Empati, kendini başkasının yerine koyabilme anlamına gelir. Bir insanın davranışlarının sebebini onun nesnel koşullarını bilmeden tam olarak anlayamazsın. Sana çok kötü davranmış olsa bile bunu neden yaptığını bulman ancak empati ile mümkündür.
6- HER ZAMAN AÇIK OL
İçinde gizli gündemler, hesaplar, planlar barındırma. İnsanlara hep açık ve dürüst ol. Çünkü hesaplar, planlar seni yorar. Bir süre sonra kime ne söylediğini unutmaya başlarsın. Hem zaten sevgisini gösterebilen insan dürüst insandır.
7- ÖFKENİ KONTROL ET
Öfkelendiğinde hemen reaksiyon gösterme, biraz bekle. Beklersen göreceksin ki; aslında seni öfkelendiren şey çok da önemli değilmiş. Bu nedenle kontrollü ol. İnsanları kırmaktan korkmalısın.
8- ÖZÜR DİLEMEYİ BİL
Freud’un dediği gibi; “Özür dilemen senin haksız olduğun anlamına gelmez. Karşındaki insana verdiğin değerin egondan daha yüksek olduğunu ifade eder.” Özür dileyerek karşındaki insanı mutlu edersin.
9- KAPILARINI KAPATMA
İnsanlar sana ulaşmak isteyebilir, seni anlamaya çalışabilir, seni sevmek isteyebilir. Onlara kapılarını açık tut. Sana benzemeyen insanları hayatına dahil etmeye çalış. Bırak sana ulaşsınlar. Böylece sen de iyiyi ve kötüyü ayırt edebilirsin.
10- UZLAŞMAKTAN KAÇINMA
Tartışabilirsin, fikir ayrılığına düşebilirsin, çatışabilirsin. Ama bunları sonsuza kadar sürdüremezsin. Bir uzlaşma noktası bulduğunda sarıl ona. Üzerine git, orta noktada buluşmaya çalış. Başkaları uzlaşmak istiyorsa izin ver.

keroLayn

Emektar Üye
Konular
756
MFC Puanı
9,160
Bitmesin bile demiyorsa, sadece sen zaten kafanda bitirmişsin diyorsa ne demek istiyordur aslında ? :honk: