• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Ali Kınık Fan

Sentinus

MFC Üyesi
Konular
3,490
MFC Puanı
7,510
ali-k%C4%B1n%C4%B1k.jpg

1974, Malatya / Akçadağ doğumlu…

Elazığ Fırat Üniversitesi, Türk Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu…

Şair, yazar, müzisyen ve fikir adamı...

Yazıları ve şiirleri, değişik gazete ve dergilerde yayımlandı.

Eserleri ile sevenlerinin gönlünde farklı bir yer edinen sanatçının şarkıları ve şiirleri başka sanatçılar tarafından da albümlerinde seslendirildi

1996 yılında, Kültür Müzik firmasından çıkardığı "Beni Öldü Say" adlı albümle müzik piyasasında yer alan sanatçı 2003 yılında Şölen Kaset'ten "Bu Şarkı" adlı albümü ile dikkatleri üzerine çekti. Sanatçı, 2005 yılında Zeybek Yapım'dan "Bir Millet Uyanıyor" , 2006'da Mono Müzik'ten Duvar Yazısı albümü ve son olarak da Ateş Müzik firmasından “İsyan Şarkıları” albümünü çıkardı.

Ali Kınık gerek kendi kişiliğini, gerekse albümlerinin içeriğini şu sözleri ile ifade ediyor: "Zulme, haksızlığa, Türk düşmanlığına, din düşmanlığına, ahlaksızlığa karşı bir başkaldırıdır bu. Arkamda uyuşturucu baronlarının kirli ve güçlü parası yok. Etkili ve yetkili yerlerde amcam, dayım yok. Medya desteğim yok. İmanım var, cesaretim var ve kralına eğilmeyecek bir başım var... Yaptığın şeyin adını koy denirse;derim ki: Bir tek sazımla dünyaya meydan okuyorum…”

Sentinus

MFC Üyesi
Konular
3,490
MFC Puanı
7,510
HAKKINDA YAZILANLAR

MÜZİK DÜNYASINDA ALİ KINIK RÜZGARI

YÜREĞİ ÜLKESİ İÇİN YANANLAR, SEVDA TÜRKÜLERİNİ ÖZLEYENLER BU SESİ ÇOK SEVECEK. BİR MİLLET UYANIYOR ADINI TAŞIYAN ALBÜMDE FİRARİ SEVDAM VE BU ŞEHİR HİT OLACAK PARÇALAR

ALBÜMÜN KLİP PARÇASI
Yapımcılığını Zeybek Müziğin üstlenlendiği albüm, “Bir Millet Uyanıyor” adını taşıyor. Albüme adını veren parça aynı zamanda Attila İlhan’ın ölmeden önce hazırladığı aynı addaki kitap dizisiyle aynı çizgide bulunuyor. Türkü formatında bir marşı andıran parçanın sözleri Nihat Ergöz'e bestesi ise Kerem Özdemir'e ait.

Şarkının sözleri şöyle:

BİR MİLLET UYANIYOR

Albayrak yiğitlerin
Kanlarıyla boyanıyor
Kalk ayağa Türk'ü gör
Bir millet uyanıyor.

Türkiye Türk'ün evi
Doğu Batı Kuzeyi
Eski Dünyanın Devi
Bir Millet Uyanıyor

MEHMEDİM VE TÜRKİYEM'E RAKİP OLAN ESER
Bu parçalar içinde özellikle bir tanesinin uzun vadede kalıcı olacağını ve belki de anonimleşeceğini tahmin ediyoruz. Ses getirebilecek olan bir parça varsa o da bu parçadır...

ANADOLU

Asırlardır ağlıyor, gülmedi Anadolu,
Rahat nedir gel de sor, bilmedi Anadolu,
Artık çektiği yeter, böyle nereye gider,
Hiç bu kadar derbeder, olmadı Anadolu...

“FİRARİ SEVDAM” VE “BU ŞEHİR” HİT OLACAK PARÇALAR
“Bir millet uyanıyor” dışında albümdeki diğer parçalar da dikkat çekici. Albümün kalan parçalarının tamamının söz ve bestesi Ali Kınık'a ait. Protest bir üslup kullanılan parçaların müzik değeri tartışılmayacak kadar iyi. Özellikle “Firari Sevdam” ve “Bu Şehir” adlı şarkılar hit olacağa benziyor. Bütün parçaların alt yapısı için de büyük çaba harcandığı, Özkan Turgay gibi büyük bir ustanın imzasını taşıdığı görülüyor.

Master

You
Yönetici
Konular
4,182
MFC Puanı
34,700
İdeolejimle tanıştım Ali KINIK la ozan ariften sonra gelen en büyük söz yazarı bana göre..