• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

ALCC – American Language Communication Center

Konular
2,401
MFC Puanı
2,700
Okul
ALCC’nin Manhattan’da iki, Queens’de ise tek merkezi bulunmaktadır. Okulun ana merkezi Manhattan’ın göbeğinde yer almaktadır. Times Meydanı’na 10 dk. yürüme mesafesindeki New York’un en büyük oteli olan Pennsylvania Oteli içerisindedir. Manhattan’daki ek bina ise ana binanın 2 blok ilerisinde yer almaktadır. Queens’deki merkezi ise daha çok Kore, Çin ve İspanyol vatandaşlarının yerleşmiş olduğu Jackson Heights bölgesindedir. Bu merkez Manahttan’a 20 dk. mesafede olup metro ve otobüs ile ulaşmak çok kolaydır.
Okula yakın gezilebilecek yerler arasında Empire State Binası, Broadway, Central Park, Times Meydanı ve müzeler bulunmaktadır.

Öğretmenler
Şu anda ALCC bünyesinde çalışan 90’dan fazla öğretmen görev almaktadır. Öğretmenlerin hepsi Amerika’da eğitim almış, çoğu yükseklisans mezunu deneyimli profesyonellerdir. Öğretmenleri denetlemek ve öğretim standartlarının korunmasını sağlamaktan sorumlu altı Eğitim Müdürü bulunmaktadır.

Danışmanlar
ALCC öğrencilerine yardımcı olmakla görevlendirilmiş 10 Öğrenci Danışmanı bulunmaktadır. Dokuz farklı lisanda iletişim kurabileceğiniz danışmanlar göçmenlik ve vize sorunları gibi konularda yabancı öğrencilere yardımcı olmakla görevlendirilmişlerdir.

Öğrenciler
Dünyanın her kıtasındaki birçok ülkeden gelmiş yabancı öğrenciler birlikte İngilizce dil eğitimi almaktadırlar. Diğer ülkelerden gelen öğrencilerle kültür alışverişi yapma ve kendi kültürünüzü tanıtma şansınızı yakalarsınız.

Kafeterya
Okulun kafeteryası haftanın 7 günü 7:30 – 20:30 arası açıktır. Kahvaltı, öğle yemeği ve aperatif yiyecekleri okul kafeteryasında bulabilirsiniz.

Konaklama
ALCC öğrencilerine güvenli ve rahat konaklama seçenekleri sunmaktadır. Yurtlarda tüm dünya ülkelerinden gelmiş olan diğer öğrencilerle yaşayabilir veya aile yanı konaklamayı tercih ederek bir Amerikan ailesi ile pratiğinizi artırabilirsiniz.

QUEENS – Flushing YMCA : 127 odası bulunan karma bir yuttur. Tek kişilik ve çift kişilik seçeneği vardır. Günlük oda temizliği hizmeti verilmektedir. Odalarda televizyon ve klima bulunmaktadır. Yurt içerisinde iki yüzme havuzu, bir fitness salonu, jimnastik salonu, sauna, raquetball, squash ve 24 saat güvenlik bulunmaktadır. ALCC Queens’e 30, ALCC Manhattan’a 50 dakika uzaklıktadır.

MANHATTAN – West Side YMCA : Her yıl yaklaşık 40.000 yerli ve yabancı misafire konaklama imkanı sunar. Yurtta iki yüzme havuzu, iki aerobik salonu, 100 adet grup fitness dersi, sauna, basketbol, hentbol, raquetball ve squash kortları ile kardiyovasküler ağırlık salonu bulunmaktadır. ALCC Manhattan’a 15 dakika uzaklıktadır.

Aile Yanı Konaklama : Aileler, New York’un yaşam merkezlerinde bulunmaktadır. Tek kişilik odalarda yatak, dolap ve çalışma alanı bulunmaktadır. Sadece oda – kahvaltı veya yarım pansiyon yemek seçeneğinden faydalanılabilir. Okula 20 ile 50 dakika uzaklıkta olabilmektedir.

Havaalanı Karşılama
ALCC yurtdışından gelen öğrencilerine belli ücret karşılığı havaalanı karşılaması sunmaktadır.

Sunulan Programlar
Program A : Başlangıç seviyesinden itibaren tüm seviyelere uygun bir programdır. Pratik konuşma, pratik gramer, okuma, yazma ve telaffuz konularını içerir. Haftada 20 ders eğitim verilir. Ders saatleri Pazartesi – Cuma günleri 14:00 ile 18:00 arasındadır. En az iki hafta, en fazla 48 hafta olarak organize edilebilir.

Program B : Pratik konuşma, pratik gramer, okuma, yazma ve telaffuz konularını içerir. Haftada 18 ders eğitim verilir. Hafta içi 10, haftasonu 8 ders eğitim verilir. En az iki hafta, en fazla 48 hafta olarak organize edilebilir.

Program C : Başlangıç seviyesinden itibaren tüm seviyelere uygun bir programdır. Pratik konuşma, pratik gramer, okuma, yazma ve telaffuz konularını içerir. Haftada 25 ders eğitim verilir. Ders saatleri Pazartesi – Cuma günleri 10:00 ile 16:00 arasındadır, arada 1 saat öğle tatili vardır. En az iki hafta, en fazla 48 hafta olarak organize edilebilir.

İngilizce + TOEFL : TOEFL sınavına hazırlayan bir programdır. Sekiz hafta olarak organize edilebilir. Eğer öğrenci, sekiz haftalık TOEFL hazırlık programının sonunda üniversiteye girmek için yeterli olan TOEFL puanına ulaşamamışsa, bir sonraki altı haftalık TOEFL hazırlık programına ücretsiz katılabilir. Haftada 25 ders eğitim verilir. Ders saatleri Pazartesi – Cuma 10:00 ile 16:00 arasındadır.

İngilizce + Seçmeli Ders : Haftada 18 ders eğitim verilir. Ders saatleri Pazartesi – Cuma günleri 10:00 ile 13:00, Salı ve Perşembe veya Pazartesi ve Çarşamba günleri 13:30 – 15:00 arasındadır. Konuşma, Kısa Hikayeler, İş İngilizcesi, Yazma ve Telaffuz gibi konulardan biri seçilebilir. En az iki hafta, en fazla 48 hafta olarak organize edilebilir.