• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Ağaç Yaprağından Gül Nasıl Yapılır

-Ruhefza-

MFC Üyesi
Konular
932
MFC Puanı
1,190
Parklardan ve bulunduğunuz her yerden dökülen sonbahar yapraklarını toplayabilirsiniz. Bu yapraklar ile eviniz için muhteşem bir dekoratif ürün yapmaya hazır olun. Topladığınız sararmış ve doğaya güzel bir renk katan yaprakları çiçek yapımında kullanacaksınız.

gul-yapimi.jpg

Birçok okulda okul öncesi eğitim veren eğitimciler çocuklara el becerilerini geliştirmek için bu hobilerden veriyor. Ağaç yaprağından çiçek yapımı hem çok kolay hem de konulan yerde çok şık duruyor. Ancak ağaç yaprağından çiçek nasıl yapılır sadece burada yer alıyor. Etraftan farklı renklerde topladığınız yaprakları alın ve şekillerde ayrıntılı gösterildiği gibi yapın. Bir ip ile bağlayarak iyice sağlamlaştırın. Bu el emeği ürünü evinizin bir köşesinde kullanabilir ya da televizyon ünitesinde hoş bir hava yaratabilirsiniz.

gul-nasil-yapilir-150x150.jpg

Yapım tekniği olarak kurdeleden gül yapma tekniğine benziyor birazdan origami ile çiçek yapımını andırıyor. Burada kullanılan yaprak çınar ağacı yaprağına benziyor. Ama siz bu tarz çalışmalar yapma için çınar ağacı yaprağı ve kavak ağacı yaprağı kullanabilirsiniz. Çünkü ikisinin de büyük geniş yaprakları var.

Ayrıca bu iki ağacın yaprakları da sonbahar da düşerken çok güzel renklere bürünüyor kırmızı, sarı, kahve rengi sizde bunlardan çeşitli renklerde çiçekler yapabilirsiniz.

Size birde ek bilgi vereyim eşim bana sık sık çiçek alır tabi eğer onları muhafaza etme yöntemini bilmez iseniz çürüyüp gidiyorlar. Koparılmış herhangi bir çiçeği, gülü felan ters bir şekilde asarsanız öyle kurursa hiç bir yaprağı çürümeden ve dökülmeden olduğu gibi kuruyor daha sonra bir kenarda süs olarak saklayabilirsiniz.
Agac-Yapragindan-Gul-Yapimi.jpg

LeGoLaS

Onursal Üye
Konular
4,885
MFC Puanı
15,790
Gerçekten çok güzelmiş

Peony

Onursal Üye
Konular
12,075
MFC Puanı
57,450
Ayy çok hoşlar.

deryasahane

MFC Üyesi
Konular
0
MFC Puanı
10
Ben bayıldııımm, çok teşekkürler bu güzel paylaşım için

-Ruhefza-

MFC Üyesi
Konular
932
MFC Puanı
1,190
Tsk edeeim bende cok beğendim:)

Liva

Özel Üye
Konular
11
MFC Puanı
5,220
Çok güzel olmuş paylaştığınız için sağolun :)