• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

30.Seviye Oyuncudan Top Eleven Tüyoları

Pisadam

CEO
Konular
1,150
MFC Puanı
20,450
Top Eleven Football Manager, facebook üzerinden oynanan bir online oyundur. Nordeus tarafından Kasım 2011′da duyurulmuş, oyunu aylık ortalama 10 milyon oyuncu oynamaktadır. Top eleven oyuncularının taktik, diziliş ve emirlerini en iyi seviyeye getirerek ligi ilk 7′de bitirmesi sonucu bir üst lige çıkma mantığıyla işlemektedir.

30.Seviye Oyuncudan Top Eleven Tüyoları demişken oyundaki en önemli iki etken token ve paradır. Bu ikisine sahipseniz yapamayacağınız kadro, yenemeyeceğiniz takım yoktur. Bu tabi ki işin kolay yolu. Biz sitemizde top eleven para ve token’e nasıl sahip olabileceğinizi ve cebinizden paralar harcamadan nasıl başarılı olacağınız hakkında tüyolar vermeye çalışacağız.
Gelelim konu başlığımıza, 30.seviyeye nasıl geldim, bu seviyelere kadar neler yaşadım, bunlara biraz değinelim. Oyuna 1.seviyeden başladığınızda size rastgele atanmış bir kadro verilir. Oyuncuların yanlarında hangi bölgede oynadıkları yazar ve sizden bu oyuncuları o bölgelerde oynatarak iyi bir kadro oluşturmanız beklenir. ilk olarak oyuncuları doğal pozisyonlarına yerleştirin ve takım emirlerinizi kadro tipinize göre düzenlemeye çalışın. En iyi kadroyu ve emirleri oluşturabilmek için bir sezon beklemeniz sizin için faydalı olabilecek şeyler öğrenmenizi sağlayacaktır. İkinci aşama ise bir forma reklamı sözleşmesi ve token kazanma şeklinizi seçmeniz beklenmektedir. Reklam forması takımınızın para kazanması için en etkili yoldur, token ise en çok oyuncu transfer ederken işinize yarayacaktır.

Oyunun başlarında yani alt seviyelerde en çok token sıkıntısı çekeceksiniz, para kazanmak için oyuncu satacaksınız, dolu dolu kadrolarla oynayacaksınız ancak ilerleyen seviyelerde bu paralara çok ihtiyaç duyacaksınız, paralarınızı dikkatli kullanmanızı tavsiye ediyorum.

ilk 6-7 sezon kolaylıkla ligi ilk 7′de bitirip üst liglere çıkabilirsiniz ancak daha sonra rakiplerinizin kalitesi arttıkça oyun da zorlaşmaya başlar. Bu seviyelerde geniş kadrolar kurup, alternatifli oyun dizilişlerine sahip olmalısınız çünkü bu oyunda bir taktikle bütün takımları yenemezsiniz, bazen takım dizilişinizi ve taktiğinizi rakibin dizilişine göre ayarlamanız gerekecek. Bunları ben biliyorum başka şeyler anlat diyenler için, bazı püf noktalara değinelim.

topelevennn-300x168.jpg

Top Eleven Püf Noktalar

• Paranızı harcarken dikkatli olun.
  • Token kazanma stratejinizi iyi belirleyin.
  • Kondisyon, moral ve sakatlık puanı kazanmaça çalışın.
  • Her maç öncesi oyuncularınızın morallerinin üst seviyede olmasına dikkat edin.
  • Oyuncularınıza maç primleri verin.
  • Genelde gelişim gösterebilecek genç ve yıldızlı oyuncular almaya çalışın.
  • Yükseltmelerinizi muhakkak yapın.
Şimdi bunları biraz açalım top eleven’de , para kazanmak için yapılması gerekenlerden yukarıda bahsettim, ancak en çok parayı sanırım genç oyuncular alıp, biraz geliştirdikten sonra onu daha yüksek paralara satmakla kazanabilirsiniz. Top eleven token kazanmak için çeşitli top eleven hileleri var ancak oyun size zaten token veriyor, oyuna her gün zaman ayıramıyorsanız, düzenli olarak günde 1 token veren anlaşmayı seçmelisiniz. Tokenlerinizi biriktirerek, uygun transfer saatlerinde eksik bölgelerinize iyi oyuncular almaya çalışın.

Oyuncuların morallerinin yüksek olmasına dikkat edin, moralli oyuncular her zaman üst düzey performans gösteriyorlar. Sadece yüksek moralle bile sizden daha güçlü bir çok takımı yenebilirsiniz. Özellikle kupa ve lig maçlarında oyuncularınıza maç primleri vererek daha üst düzey performans göstermelerini sağlayın.

18-22 yaş arasındaki oyuncular gelişime açıktırlar, bu oyuncuları transfer etmeye çalışın, hele ki 1 tokene alırsanız tadından yenmez. Sizi en az iki üç sezon götürür, daha sonra yüksek fiyatlara satabilirsiniz.Önemli noktalardan birisi de stadyum yükseltmeleridir, bu yükseltmeler sizin daha çok paralar kazanmanızı, bilet satışlarınızı, takım moralinizi, oyuncu gelişimlerinizi ve daha bir çok faktörü etkiler. Gelişimleri takip ederek, yükseltmelerinizi yapın. Bu konuların her biri için daha sonra ayrıntılı yazıları bu ekranda bulacaksınız. İyi oyunlar.