• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

2017 YGS Başvurusu Nasıl Yapılır ?

Konular
1,018
MFC Puanı
4,910
2017 YGS başvuruları ÖSYM'nin resmi sitesi üzerinden devam ediyor. 4 Ocak'ta başlayan YGS başvuru işlemleri 18 Ocak'ta sona eriyor. Üniversiteye girişte ilk aşama olan YGS sınavına başvuru nasıl yapılır? Sınav başvuru ücretleri hangi bankalara yatırılacaktır?

YGS GEÇİŞ SINAVI BAŞVURULARI NEREDEN YAPILIYOR?

YGS'ye girecek olan öğrenciler, 2017 YGS başvurularını nüfus cüzdanı veya pasapor ile birlikte ÖSYM başvuru merkezlerinden veya ÖSYM sınav koordinatörlüklerinden yapabilirler.

Aday başvuru belgesini aldıktan sonra sınav ücretini kılavuzda yer alan anlaşmalı bankalara veya odeme.osym.gov.tr adresinden yatırabilirler. TC kimlik numaranız ve size verilen şifre ile ais.osym.gov.tr adresinden tüm işlemlerinizi takip edebilirsiniz. YGS başvuruları, 4-18 Ocak 2017 tarihlerinde yapılacak.

YÜKSEKÖĞRETİME GEÇİŞ SINAVI BAŞVURU ÜCRETLERİ NE KADAR?

2017 yılında YGS Başvurusu yapmak isteyenler için YGS Sınav Ücreti 60 TL'dir. 60TL'lik YGS Başvuru ücreti'ni aşağıda bulunan bankalar aracılığı ile ödeyebilirsiniz.

Akbank’ın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)
Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın tüm şubeleri ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)
Türk Ekonomi Bankası’nın tüm şubeleri ve internet bankacılığı
Halkbank ATM, internet bankacılığı ve şubeler
Ziraat Bankası sadece internet bankacılığı ve mobil bankacılık (Şubelerden ve ATM’den ücret yatırılmaz.)

Konular
124
MFC Puanı
8,290
2017 YGS yapıldı be reis :sigara

Konular
1,018
MFC Puanı
4,910
biliyorum dostum. Ygs ile alakalı konu aratıldıgında buraya cekebilme baaabında şeyettim :)

Min

Üyeliği durduruldu!
Konular
41
MFC Puanı
7,680
hocu sınavda başarısız olan kızlar için

"zengin koca nasıl bulunur" konusu aç.