Üye Etiketleri

Amazon Prime Video Türkiye’de!  12-17-2016, Saat 08:29
DurumuÇevrimdışı
'boşunaymış' dedirtmeyin be insana..
Avatar Yok
UYARI:
Kullanıcıların Profil Bilgileri Ziyaretçilere Kapatılmıştır.

Görmek için Kayıt Olmalısınız

Amazon Prime Video Türkiye’de!

 
Yorum #1Yüzlerce ülkede aynı anda yayına başlayan platformun detayları haberimizde.
Birkaç ay önce ülkemizde Türkçe olarak hizmet vermeye başlayan dünyanın en büyük ücretli video içerik platformu Netflix ülkemizde oldukça popüler bir konuma gelmişti. Netflix’in gelişiyle birlikteyse diğer servislerin ülkemize ne zaman geleceği konuşulmaya başladı.
Nexflix’in en büyük rakiplerinden olan Amazon Prime Video resmi olarak ülkemizde hizmet vermeye başladı. Firma yaptığı duyuru ile birlikte 200’den fazla ülkede hizmet vermeye başladığını duyurdu. 200 ülke arasında yer alan Türkiye’de de firma resmi olarak hizmet vermeye başladı. Arayüzü henüz Türkçeleştirilmemiş olan Prime Video, Türkçe içerikleri ise özel bir kategoride toplamış.
Türkçe İçerikler Var
Türkçe içeriklerin özelleştirilerek toplandığı sistemde henüz çok fazla yerelleştirilmiş içeriğin bulunmadığını söyleyebiliriz. Netflix’in ülkemize gelişini hatırlayacak olursak servis ilk olarak tamamen İngilizce arayüz ve yerelleştirilmiş içerik olmadan gelmişti. Yaklaşık 1 yıl sonra da Türkçe arayüz ve içerikler ile hizmet vermeye başlamıştı. Büyük ihtimalle Amazon Prime Video’da da benzer bir durum ile karşılaşacağız.
Amazon.de üzerinden Türkçe hizmet vermeye ve Türkiye’ye kampanya dahilinde ücretsiz kargo ile ürün göndermeye başlayan şirketin video servisini de ülkemizde devreye alması Türkiye’ye yatırımlar yapmaya devam edeceğini gösteriyor.
mynet
 Alıntı


Seçenekler Arama
Stil

Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Amazon Prime Video Netflix'e Kafa Tutuyor! Sentinus Bilim ve Teknoloji Haberleri 1 12-15-2016 21:52
Amazon Twitch'i satın aldı DeadlyHacker Türkiye'den Haberler 1 09-01-2014 20:17
Turuncu Kanatlı Amazon Papağanı diShy Hayvanlar Alemi 0 02-15-2013 10:01
Ajda Pekkan Amazon Jade ( a-b-c-ç ) 0 12-28-2012 09:59

Yukarı Git