Üye Etiketleri

Kırmızı çizgiler altüst...  08-06-2016, Saat 13:25
DurumuÇevrimdışı
Deniz Mavidir..
Mavi ise Umut.. Sen Gönlünü Hep Mavi Tut..
Avatar Yok
UYARI:
Kullanıcıların Profil Bilgileri Ziyaretçilere Kapatılmıştır.

Görmek için Kayıt Olmalısınız

Kırmızı çizgiler altüst...

 
Yorum #1

Her ülkenin, her siyasi düşüncenin kırmızı çizgileri var. Türkiye Cumhuriyetinin de kendine göre kırmızı çizgileri olduğunu biliyoruz. Sayın Erdoğan ve ak parti hükümeti sürekli bunları açıklıyordu.
PYD Fırat'ın batısını geçemeyecekti. Bayırbucak Türkmenlerinden vazgeçilmeyecekti. Bu iki kırmızı çizgi Suriye'de gerçekleşen olaylarda ülkenin güvenliği için şarttı.


Şimdi ülke kırmızı çizgilerle uğraşmıyor. Meydanlar, televizyonlar demokrasi direnişi yapıyor. Halk demokrasi mitingleriyle oyalanıyor. Televizyonlar etrafımızda olan olayları görmezden geliyor.

Şu anda kırmızı çizgiler altüst... PYD Fıratın batısında kendini sağlamlaştııyor. Bayırbucak Türkmenleri düştü. Esed Halep'i kuşattı. Kuşatma altındaki Halepliler koridor açarak kaçmaya başladılar. Halep ki Hatay'a 45 dakika...


Ne oldu? Türkiye Cumhuriyetinin kendisi için önemli gördüğü, güvenliğin esası sayıldığı kırmızı çizgiler altüst oldu. Suriye çephesinde artık kırmızı çizgiler yok. İki üç ay önceki söylemlere bakarsak, kırmızı çizgiler korunmadığı zaman ülke tehlikeye girecek. Yani şu anda Türkiye'nin Suriye sınırı, Türkiye'nin düşman ilan ettiği kesimlerin eline geçti.
Peki bu gerçek demokrasi meydanlarında çoşkuyla kutlamalar yapanları ilgilendiriyor mu?


Peki bu gerçek demokrasi, darbe konuşmaları, yorumları yapan televizyonları, yazarları, çizerleri, yorumcuları ilgilendiriyor mu?

Peki bu gerçek iktidarını sağlamlaştırmak için halkı meydanlara çağıran Sayın Erdoğan'ı, ak parti yönetimini ilgilendiriyor mu?

Peki bu gerçek iktidara muhalefe olan partileri ilgilendiriyor mu?
Şöyle kulaklarınızı, gözlerinizi açın.. Etrafınıza fısıldayın.. Suriye'de bu olayllar oluyor. Sizi ilgilendiriyor mu?

Alabileceğiniz cevap merak konusudur.
Ve çok açık bir soru. Amerika Irak'ta işi bitirdi. Suriye'de tamamlamak üzere. Suriye'de işler tamamlandığında sıra kimde? İran'da mı, Türkiye Cumhuriyetinde mi?
 Alıntı
 09-24-2016, Saat 18:50
DurumuÇevrimdışı
Sürekli rassal değişken..
Avatar Yok
UYARI:
Kullanıcıların Profil Bilgileri Ziyaretçilere Kapatılmıştır.

Görmek için Kayıt Olmalısınız

 
Yorum #2

Türkiye'yi sıraya koymaya gerek yok kurulduğundan beri hedef zaten.

Ayrıca dokunulamayacak çizgi yoktur, ödetilecek bedelin boyutu vardır. Bunuda bize zaman gösterecek dış politikayı dönemlik değerlendirmek doğrudur, aylık veya haftalık değil. Umarım eyvallah ile dolu bir sonuca çıkmayız.
 Alıntı


Seçenekler Arama
Stil

Yukarı Git