Üye Etiketleri

GÜÇLÜ KADIN  04-09-2016, Saat 10:26
DurumuÇevrimdışı
Senior Member
Avatar Yok
UYARI:
Kullanıcıların Profil Bilgileri Ziyaretçilere Kapatılmıştır.

Görmek için Kayıt Olmalısınız

GÜÇLÜ KADIN

 
Yorum #1

Kim bilir kadının içinde kopan fırtınayı, keskin esen poyrazı, kasırgaya dönüşen rüzgarı. Kim bilir kadının içinde ki kıyıları yıkacak kadar yüksek dalgaları, susmuş, sessizce, üşürken ağlayan küçük kızı.

Kim bilir içini susuz bırakıp kavuran dertleri. Güçlü gözükmek zorunda ya, güçlü olacak ya, bak dışarıdan, dim dik,yıkılmaz kale gibi,göğsü ileride başı dik güçlü kadın işte.

Bak içine bakabilirsen,girebilirsen,gösterirse şayet, dön bak içine. O güçlü dim dik kaya gibi kadının içinde, yeni filizlenmiş, solar diye ellemeye bile korkacağın nazlı bir çiçek verdır.

Bak içine bakabilirsen,girebilirsen,gösterirse şayet, dön bak içine. Başına yıkılmış, ya da yılacağını tahmin ettiği bed dünyanın altında ezilip yok olmamak içi, mutlu olacağının garantisini kimseden güvenerek alamadığı için, güçlü olmak zorunda hissettiği için, o güçlü kadının içine bak bakabilirsen izin verirse şayet ne göreceksin küçücük saf temiz kırılgan bir kızla karşılaşırsın muhtemelen.

Ya yaralanmamak için,ya aldığı yaraları iyileştirmek için, ya kesilen nefesini,sıkılan boğazını normale çevirmek zorunda olduğu için etrafını çelik duvarlarla örmeye çalışan kırılgan saf temiz bir kız var orada ,çok uzakta değil görebilen için,çok uzakta değil,tutabilen için,çok uzakta değil hisseden,hissettiren için bazen kendi bile bilmez o güçlü kadının ,zaman zaman sorar kendine’ Neden güçlü olmak zorundayım? Diye ve verir hemen cevabını

‘’Aslında ben güçlü olmak istemedim, sadece mutlu olmak istedim, bu kahrolası dünyada, bu benim için yaşanması zor dünyada, tehlike yaratanlara karşı bir güç icadıdır benimkisi yalancı ama bir o kadarda gerçek. Güçlü olmak istemedim aslında ben, tek dileğim mutlu olmaktı. ’’ Diye

Beğenen Kullanıcılar:
 Alıntı
 04-09-2016, Saat 12:57
DurumuÇevrimdışı
HeP YeK HeP TeK . . .
Avatar Yok
UYARI:
Kullanıcıların Profil Bilgileri Ziyaretçilere Kapatılmıştır.

Görmek için Kayıt Olmalısınız

 
Yorum #2

Fenamen Nickli Üyeden Alıntı

Ya yaralanmamak için,ya aldığı yaraları iyileştirmek için, ya kesilen nefesini,sıkılan boğazını normale çevirmek zorunda olduğu için etrafını çelik duvarlarla örmeye çalışan kırılgan saf temiz bir kız var orada
Sen güçlü kadınsın halledersin" diye diye adama çevirdiniz hepimizi. :uzgun

Beğenen Kullanıcılar:
 Alıntı
 04-15-2016, Saat 14:24
DurumuÇevrimiçi
Kopyası orijinalinden iyi olabilir mi?
ArtemiS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
UYARI:
Kullanıcıların Profil Bilgileri Ziyaretçilere Kapatılmıştır.

Görmek için Kayıt Olmalısınız

 
Yorum #3


Kadın güçlü olmayı tercih etmez.Aslında güçlü olmaya zorlanır hep birileri tarafından. Evlenir mutlu olmak için , yuva kurmak için ama en zor anında eşi de dahil olmak üzere bir çok kişiden tokat yer.Ama bu tokatlar onu yıkamaz ; Çünkü kadın doğası gereği hırslıdır hayata tutunmak tekrar mutlu olabilmek adına başlar sil baştan mücadeleye.

 Alıntı
 10-01-2016, Saat 05:33
DurumuÇevrimdışı
вαzı ɢüɴαнlαr нαĸĸıмızdır. 💎
Avatar Yok
UYARI:
Kullanıcıların Profil Bilgileri Ziyaretçilere Kapatılmıştır.

Görmek için Kayıt Olmalısınız

 
Yorum #4

Her kadın kırılgan , her kadın aslında pamuk kadar naif olmak , masallarda ki prensesler gibi yaşamak , sadece yüreğine dokunabilecek bir prens ister , mutlu bir ailesinden ve yaşantısından başka .
Ama çoğu kadının karşısına hiç bir zaman masallardaki gibi pembe tonlu bir hayat çıkmaz. Hem inişli çıkışlıdır yolları ve hep tutunduğu yerler nasırlıdır.
Gitmeyecekler gider , sözler tutulmaz , gülümsemelerde hep başka bahara kalır ama öyle bir an gelirki artık bahar gelmemeye başlar.
Bu sefer ne olacak ? O pamuk yumuşaklığındaki elleri , zorluklarla baş edebilmek için sertleşecektir . Yüreği körelecektir.
Yaşamak için güçlü olmak zorunda bırakılır kadınlar.
Güçlü kadınlara selam , onları güçlü olmak zorunda bırakan zayıf adamlara ise nefret olsun.
 Alıntı


Seçenekler Arama
Stil

Yukarı Git